![]() |
Міністерство освіти надало роз’яснення щодо «перехресного вступу» на магістерські програми |
Із бакалавра філології не зробити магістра атомної енергетики, - Міносвіти
У відповідь на судовий позов Національного університету «Києво-Могилянська академія» у Міністерстві освіти повідомили, що «перехрестний вступ» на магістерські програми в Україні не має під собою нормативно-правового підґрунтя.
Зокрема у повідомленні прес-служби Міністерства освіти зазначається, що «відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про вищу освіту» підготовка фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста і магістра здійснюється ступенево за відповідними освітньо-професійними програмами».
Також, у міністерстві зазначають, що Законом України «Про вищу освіту» передбачено, що вища освіта може здобуватися особою і неперервно, зокрема, за медичним, ветеринарно-медичним, мистецьким, а також юридичним (у разі цільової підготовки за замовленням правоохоронних органів) спрямуванням.
Крім того, у відомстві посилаються на Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 65 від 20 січня 1998 р.
«Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста (магістра), відповідно до Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), забезпечує здобуття вищої освіти за спеціальністю та присвоєння особі кваліфікації спеціаліста (магістра) лише на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра або спеціаліста, що є складовою галузевого стандарту вищої освіти для даного напряму підготовки (спеціальності)», - зазначають у Міністерстві освіти.
«Іншими словами, неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики», - зазначають у відомстві.
«Міністерство наголошує, що вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магіcтpa осіб, які попередньо здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста будь-якого напряму або спеціальності не має під собою жодного нормативно-правового підґрунтя», - підкреслюється в повідомленні.
Нагадаємо, раніше у Києво-Могилянській академії повідомили про подання позову проти намагань Міністерства освіти скасувати у вищому навчальному закладі «перехресний вступ» на магістерські програми. Зокрема, в академії наголошують, що «в Україні від 1998 року діє аномальний принцип «відповідності» напрямів кваліфікації бакалавра та маґістра, що суперечить навіть чинному Законові України «Про вищу освіту».
Освіта.ua
05.01.2013