Із бакалавра філології не зробити магістра атомної енергетики, - Міносвіти

Міністерство освіти надало роз’яснення щодо «перехресного вступу» на магістерські програми

Із бакалавра філології не зробити магістра атомної енергетики, - Міносвіти

У відповідь на судовий позов Національного університету «Києво-Могилянська академія» у Міністерстві освіти повідомили, що «перехрестний вступ» на магістерські програми в Україні не має під собою нормативно-правового підґрунтя.

Зокрема у повідомленні прес-служби Міністерства освіти зазначається, що «відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про вищу освіту» підготовка фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста і магістра здійснюється ступенево за відповідними освітньо-професійними програмами».

Також, у міністерстві зазначають, що Законом України «Про вищу освіту» передбачено, що вища освіта може здобуватися особою і неперервно, зокрема, за медичним, ветеринарно-медичним, мистецьким, а також юридичним (у разі цільової підготовки за замовленням правоохоронних органів) спрямуванням.

Крім того, у відомстві посилаються на Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 65 від 20 січня 1998 р.

«Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста (магістра), відповідно до Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), забезпечує здобуття вищої освіти за спеціальністю та присвоєння особі кваліфікації спеціаліста (магістра) лише на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра або спеціаліста, що є складовою галузевого стандарту вищої освіти для даного напряму підготовки (спеціальності)», - зазначають у Міністерстві освіти.

«Іншими словами, неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики», - зазначають у відомстві.

«Міністерство наголошує, що вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магіcтpa осіб, які попередньо здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста будь-якого напряму або спеціальності не має під собою жодного нормативно-правового підґрунтя», - підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, раніше у Києво-Могилянській академії повідомили про подання позову проти намагань Міністерства освіти скасувати у вищому навчальному закладі «перехресний вступ» на магістерські програми. Зокрема, в академії наголошують, що «в Україні від 1998 року діє аномальний принцип «відповідності» напрямів кваліфікації бакалавра та маґістра, що суперечить навіть чинному Законові України «Про вищу освіту».

Освіта.ua
05.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
АНдрій
Нагадуємо, що уже в понеділок, 1 липня починається прийом документів для вступу на МАГІСТРАТУРУ спеціальності "Консолідована інформація"!!! Поспішіть, адже у вас часу всього лише до 11 липня! ) Прийом документів проводиться в 102А ГУК Вінницького національного технічного університету!!!) http://vk.com/page-54580116_44569298 - перелік документів, які необхідно подати! Сторінка Для вступниківПереглянути
Мария
зараз э можливысть так званого "перехресного вступу" Наприклад, У Вінницькому національному технічному університеті всі хто має диплом бакалавра/спеціаліста/магістра може навчатися у магістратурі за спеціальністю "Консолідована інформація" (з будь-якого ВНЗ). Крім того, навчання ведеться на базі IT Академії Microsoft і Мережевої Академії CISCO. (citzi.vntu.net/edu-ki/)