![]() |
Вищі навчальні заклади збільшують таксу благодійних внесків, але ректори запевняють, що все відбувається добровільно. У Міністерстві освіти проблеми не бачать |
Студенти українських вишів скаржаться на побори
Благодійні внески у вищих навчальних закладах цього року зросли, пише Сегодня.
"Коли я тільки починав навчатися чотири роки тому, то в нашому коледжі збирали з кожного студента по 90 гривень за семестр. Минулого року ми збирали по 120 гривень, а в цьому семестрі з нас запросили вже 150 гривень. Платіж оформляємо через касу, як благодійний внесок, кожен потім отримує квитанцію. Я ще не заплатив, і керівник мого відділення вже натякає, що можуть виникнути проблеми з сесією, а інші викладачі навіть говорили, що не пустять до аудиторії на заняття", - розповів студент одного з коледжів Кременчука Андрій.
"Нам сказали здавати по 500 гривень мінімум. Спочатку про це говорили в аудиторії, але ми так зрозуміли, що це справа добровільна, і ніхто не заплатив. Після цього всіх стали по одному викликати до деканату", - розповів студент Черкаського державного технологічного університету Дмитро. У приймальні вишу не заперечували, що внески у них збирають.
"Але це робиться виключно на добровільних засадах, людина оформляє заяву. Нікого не примушують. Жодних звернень і скарг від студентів до керівництва не надходило", - розповів «Сьогодні» помічник ректора ЧДТУ Валентин Лазуренко.
Студентські організації вже пропонують радикально вирішити цю проблему і прийняти закон, який би заборонив вищим навчальним закладам збирати благодійні внески.
Однак, в Міносвіти до цієї ідеї ставляться скептично. "Благодійні внески - звичайна практика для західних вузів. А якщо трапляються перегини, на це є правоохоронні органи, тоді треба розбиратися", - вважає директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко.
Сегодня
18.10.2012