В опозиції пропонують кардинально змінити систему держзамовлення у вищій освіті

Метою реформи є надання дітям, які складуть ЗНО, ґрантів, що повністю або частково компенсуватимуть вартість навчання в будь-якому вищому навчальному закладі країни

В опозиції пропонують кардинально змінити систему держзамовлення у вищій освіті

Про це під час зустрічі зі студентами та викладачами Херсонського державного університету заявив заступник керівника виборчого штабу Об’єднаної опозиції "Батьківщина" Андрій Пишний.

Пишний розповів, що після парламентських виборів опозиція планує повністю змінити систему державного замовлення у вищий школі.

"Кожній дитині, яка нормально складе зовнішнє незалежне оцінювання, буде надано ґрант на освіту. Обдаровані діти, що продемонструють високі знання, отримають ґрант на повну компенсацію вартості навчання в будь-якому ВНЗ. Діти, що здадуть ЗНО нормально, отримають компенсацію у вигляді ґранту на не менше ніж на 50% вартості навчання", - наголосив Андрій Пишний.

Він зазначив, що студенти самостійно вибиратимуть вищий навчальний заклад і таким чином рейтинг ВНЗ складуть самі студенти.

"Чим більше студентів вирішать вкласти свій ґрант в той чи інший ВНЗ, тим більше у навчального закладу буде можливостей для фінансування власних потреб. Керівництво ВНЗ, їх викладацький склад вперше будуть зацікавлені в бажанні студентів вчитися саме в їх навчальному закладі", - додав Пишний.

Освіта.ua
18.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лера
ОЧЕРЕДНАЯ ЛОЖЬ ПЕРЕД ВЫБОРАМИ !!!
макс
хм...цікаво ось що які бали вони вважають високими і які достатніми?не вже 190+ буде державник, а 170+ на граднах? жах..
Ірина
Это очередной путь к коррупции: хочу - даю гранд, хочу - не даю. Поди ещё его получи...
marina
Для Ірина: 100%
Коментувати
Светлана
А что значит "нормально сдадут тесты"?
Мама студента
Еще лучше придумали!Сейчас хоть полностью бюджет оплачивается государством,а с этими грантами 50% то придется все-равно платить."Очень здорово" придумали!!!
Arlin
Для Мама студента:придумали нормально. за какие деньги, по Вашему. должен развиваться вуз? Европа и Америка имеют платное обучение. а лучшие студенты действительно получают гранты. Другой вопрос, это прозрачность получения этих грантов. А вообще идея отличная. а то потом идут на бюджетные места олухи, которым мамы с папами нарешали хороший средний балл аттестата, чтобы хоть как-то подтянуть не очень высокие результаты ЗНО. и сидят потом эти бездари... А так у Вашего ребенка будет хороший стимул учиться, а у Вас хоть изредка контролировать его успехи в школе, при чем не путем подачек учителям. (не приимайте в обиду. это не лично Вам, а тем родителям, которые отправляют свое чудо-чадо в школу, колледж, универ и думают, что на этом их родительская миссия закончена, и пусть ребенком занимаются преподаватели)
Коментувати
lasha
А деньги откуда возьмут?
ирина
полный бред, студенты и так самостоятельно выбирают себе вуз
вячеслав
Очень интересно,а что-такое нормально сдадут,это проходной бал.
Валерій
Інакше це означатиме, що конкурсний відбір тепер тобі замінить гранд. Тобто ти поступиш туди без конкурсу, і не буде зайних марнувань часу і зусиль. Але варто обміркувати деталі таких запроваджень, адже кількість місць не безвимірна; не інакше це означатиме, що популярні спеціальності в провідних вишах країни будуть розлітатися, як пиріжки.
Коментувати