Вступні кампанії у нас організовані, прозорі й демократичні, - Коровайченко

Директор департаменту вищої освіти профільного міністерства Юрій Коровайченко поділився враженнями про організацію і проведення вступної кампанії та повідомив про продовження процесу оптимізації ВНЗ

Вступні кампанії у нас організовані, прозорі й демократичні, - Коровайченко

"Не без гордості скажу, що протягом останніх двох років вступні кампанії у нас на висоті - організовані, прозорі й демократичні", - зазначив Коровайченко в інтерв’ю газеті "Освіта України".

Він повідомив, що умови прийому до вищих навчальних закладів у поточному році були своєчасно затвердженні, а їх зміст обговорювали з освітянською громадськістю.

"Як і 2011-го, так і поточного року задовго до часу "Х" проводили кілька підготовчих заходів. Були своєчасно затверджені умови прийому до 1025 вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування. Їхній зміст ми, як ніколи, широко обговорювали з освітянською громадськістю, уважно прислухаючись до всіх побажань і критики. Лише для умов-2012 ми опрацювали понад 1000 пропозицій. Деякі були блискучі і ми не могли їх не врахувати", - сказав директор департаменту.

Відповідаючи на питання про зміни в структурі державного замовлення у 2012 році Коровайченко зазначив, що цього року було зменшено замовлення на гуманітарні спеціальності. "Загалом, сьогодні обсяг держзамовлення навіть виріс. Проте ми скоригували його структуру, зменшуючи замовлення на певні гуманітарні спеціальності, яких на ринку надлишок, та збільшуючи на технічно-природничі".

Також за його словами міністерство продовжуватиме роботу щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів. "Оптимізація - одне із завдань, яке стоїть перед міністерством. Статистика свідчить, що в Україні перенасичення ВНЗ. На жаль, кількість зазвичай не передбачає якість, а подекуди негативно впливає на рівень викладання".

"Тому в 2011 - 2012 роках заходи щодо оптимізації мережі ВНЗ тривали. Найефективнішим проектом стало створення Криворізького державного університету, до якого увійшли два університети, два НДІ та два структурних підрозділи інших ВНЗ. Реорганізовано Одеську академію холоду через приєднання до Одеської національної академії харчових технологій. Завдяки об'єднанню кількох ВНЗ утворено ДВНЗ "Донбаський державний педаго­гічний університет", - зазначив Коровайченко.

"Тож процес оптимізації є успішним і ми вочевидь продовжимо його в майбутньому", - повідомив директор департаменту вищої освіти профільного міністерства.

Освіта.ua
11.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів