Генеральна прокуратура перевірить благодійні внески у вузах

Віце-спікер парламенту Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору Віктору Пшонці стосовно ситуації, коли студентів змушують сплачувати благодійні внески при поселенні у гуртожиток

Генеральна прокуратура перевірить благодійні внески у вузах

Як повідомляє сайт віце-спікера парламенту Миколи Томенка, у засобах масової інформації з’явилися повідомлення, що в Національному університеті біоресурсів і природокористування України зі студентів 1 курсу вимагають сплатити благодійні внески за послуги охорони (200 грн) та на ремонт гуртожитку (300 грн). При цьому в одній із квитанцій вказується, що стягується оплата за "надання інформаційних послуг".

"Крім того, в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка так звані добровільні внески складають від 150 до 400 грн в залежності від курсу навчання", - зазначає Томенко.

Віце-спікер наголошує, що вищевказані приклади є непоодинокими, і "схожа ситуація спостерігається у багатьох вищих навчальних закладах України".

"Численні зустрічі з представниками вишів та студентами дозволяють зробити висновок, що подібна практика сплати студентами тих чи інших внесків застосовується в багатьох вищих навчальних закладах країни", - підкреслив він.

Заступник голови парламенту попросив генерального прокурора провести перевірку даної інформації та у разі виявлення порушень вжити відповідних заходів.

Нагадаємо, на час поселення студентів в гуртожитки працює "гаряча" телефонна лінія Громадянської ініціативи "Студентський захист". Студенти можуть зателефонувати за номером (067) 656-99-41 та повідомити про факти порушення їхніх прав або отримати практичну юридичну допомогу. Відповідну інформацію також можна напрявляти на електронну адресу: studzahust@gmail.com.

Чи є у вашому вузі благодійні внески?Освіта.ua
29.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ольга
МЫ ЗА ДВОЕ СУТОК ЧЕТЫРЕ СЕМЬИ СКИНУЛИСЬ КУПИЛИ СТУЛЬЯ СТОЛ ШКАФ ТУМБОЧКИ И СДЕЛАЛИ РЕМОНТ УШЛО 3000ГРН ПЛЮС 2200ГРН ЗА ОБЩАГУ ПЛЮС ЗВНОС 200 ПЛЮС 150 НА ДОКУМЕНТЫ ПЛЮС 3400 ЗА СЕМЕСТР НЕ ДОХЕРА ЛИ ???????? СТУДЕНЧЕСКИЙ БУДЕТ ВЫДАВАТЬСЯ В КОНЦЕ СЕНТЯБРЯ.И ЭТИМ НЕ ЗАКОНЧИТЬСЯ,А ВСЕ ПРЕПОДЫ У нас БЕНДЫЕ НИЩИЕ .РЕКТОРЫ ЕЗДЯТ С ЛИЧНЫМИ ВОДИТЕЛЯЛИ.А РОДИТЕЛИ ДЕБИЛЫ В РОЗОВЫХ ОЧКАХ--ТАК КАЖДАЯ МРАЗЬ МОЖЕТ ИХ ОСКОРБИТЬ.ХОРОШО ГОСУДАРСТВО ЗАБОТИТСЯ О ДЕТЯХ.
Людмила
Моя дочь тоже учится в КНУБА (строительн., архитект.), но живет в 4 общаге уже 2 года. Приехали на 1 курсе родители с детьми, все получили шок от увиденого в общаге, собрали деньги, сделали ремонт в комнате. Дети живут. В этом году за общагу должны заплатить 3700, это на 1000 больше, чем в том году. И как сказали студентам, что это в связи с тем, что им повысили степендии. Да, я тоже очень долго смеялась над этим аргументом. Но больший прикол во всем этом есть контрактники. Они должны за общагу 5200 и жить в одних условиях с бюджетниками.
мама другокурсниці
Для Людмила: До чого тут підвищення стипандії. За законом плата за гуртожиток не має перевишувати 10% від стипендії. судячи з вашої оплати за гуртожиток стипендія вашої доньки має бути приблизно 3500 грн
Людмила
Вы у меня спрашиваете: "При чем тут повышеная стипендия?!" А при чем тут я?! Во-первых: стипендию никто не увеличивал, во-вторых- эта сумма озвучена коменданшей для старшекурсников (у первокурсников благотворительный взнос еще выше). Стипендию моя дочь получает 730гр. А про законность оплаты (10%) попробуйте рассказать у себя в общаге. А сколько ваша дочь платит, если не секрет?
мама другокурсниці
В КНТЕУ в минулому році ми платили 1000 грн, а в цьому році вже 1800 грн, а про стипендію я не вам докір кидала, а тим хто вам це казав.
Коментувати
Анна
нам взагалі сказали 3000 грн благодійного внеску заплатити
олена
А як вам у київському будівництва та архитектури внесок 500 грн і за гуртожиток сплачувати за рік 3 441 грн, причому оплата за рік одним чеком, а як що не подобається шукайте квартиру.А як би ж ви бачили той гуртожиток. Просто огидно дивитись на рекламу від стабільності до добробуту. Я бачила, як плакали батьки, бо на сайті написана одна ціназа гуртожиток, а платили іншу. Унітазів немає, у кімнатах на 3 чоловіка мешкає по 4. Меблів немає, у сина в кімнаті стоїть стіл 1957 року, а стільців взагалі нема. Дуже прикро аж до сліз, що про цей ВУз син мріяв все дитинство і працював у школі, а чи то мрія так жити. У вечері прям на порозі біля гуртожитку № 7 пьянка чоловік на 30 і охорона просто читає газету....я в шоці
Oleksiy
Для Олена: Не хвилюйтесь, у гуртожитку завжди буде п'янка це зовсім нормально. Гадаю в чотирьох пар батьків вистачить грошей хоча б на малий ремонт. А ось якщо б ви не були такою простачкою, то ще б рік тому хоча б вконтакті знайшли студентів цього вузу й розпитали що там та й як у гуртожитку, а ви на усе дивилися крізь рожеві окуляри, наче й не знаєте як усе робиться у нашій країні
Наталія
Я теж в щоці від плати за гуртожиток в цьму році. Син вже на 4 курсі.Минулий рік 2200 було, в кінці навчального року заставили доплатить ще 300 грн. Тепер сказав 3600 треба сплатити. Ні, ну якби умови поліпшили , це інша справа. А так, то світло постійно вибиває, то води гарячої немає, туалети страшні,душ тежа, за тараканів і не говорю, бо вже даже додому привіз.Ніякого контролю і організації знищення цієї пакості. І чому заставляють все платити відразу?
Анастасия
У нас тоже обдираловка везде. На студенческий и зачетку 100грн.( ладно, это надо)+ за общагу за весь год( нету выбора или за квартал, или за полгода) + 100грн. благодийный внесок+ 200грн. за «оказание информационных услуг»(нам говорили на словах, что это за охрану) + 50грн. уборщице за мытье душевых помещений + 1000грн.благодийный внесок , который надо сдать в учебный период. И это бюджет! В общежитии полнейшее нарушение санитарных норм и никому до этого нет дел. В комнате( где-то 16 кв.м) 6 человек, три 2-этажные кровати, 2 сломанные тумбочки, кое-какие шкафы с антресолями, 2 маленьких столика( один якобы для кухонных потребностей, второй - для письменных), один стул. Вообщем не комната в общежитии,а просто комната для ночлега.Сказать УЖАС, это ничего не сказать.Нет никаких поступлений, поэтому нету закупок мебели. А куда деваются наши деньги?Чтобы столяр собрал дополнительную кровать надо ему заплатить 20грн., потому что в его обязанности не входит что-то делать в комнатах.Один КОШМАР.
Коментувати