У Генпрокуратурі повідомили про порушення в ході вступної кампанії

Деякі ВНЗ приймали заяви від вступників без наявності ліцензій, а за одержання хабарів за сприяння у вступі до навчальних закладів порушено 9 кримінальних справ

У Генпрокуратурі повідомили про порушення в ході вступної кампанії

У Генеральній прокуратурі повідомили про результати перевірок законності проведення вступної кампанії у 2012 році. У відомстві зазначили, що проведеними перевірками було встановлено суттєві порушення прав учнівської молоді на доступність здобуття вищої освіти.

Зокрема, усупереч вимогам Закону "Про вищу освіту" 9 вищих навчальних закладів здійснювали прийом абітурієнтів за відсутності ліцензії або сертифікатів про акредитацію на надання освітніх послуг за окремими спеціальностями.

У відомстві також повідомили, що під час вступної кампанії членами приймальних комісій допускалися порушення, що пов’язані з неякісним обробленням документів, неналежним веденням журналів реєстрації заяв на вступ, з абітурієнтів вимагались документи, що не передбачені законодавством, зокрема інформація з міськрайвійськоматів, довідки про склад сім'ї тощо. Не завжди вчасно оприлюднювались рішення приймальних комісій. Накази про зарахування на навчання не публікувались на офіційних сайтах закладів.

У Генеральній прокуратурі акцентують увагу на проблемах хабарництва в навчальних закладах. За одержання хабарів за сприяння у вступі до навчальних закладів, успішному складанні заліків та іспитів цього року прокурорами Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Тернопільської та Харківської областей порушено 9 кримінальних справ. Крім того, прокурорами Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської областей складено 4 адмінпротоколи про вчинення корупційних правопорушень стосовно посадових осіб вищих навчальних закладів.

У прокуратурі повідомили, що в ході вступної кампанії мали місце факти надання органами місцевої влади цільових направлень для підготовки фахівців для сільської місцевості вступникам, які в ній не проживали. Також порушувалися права абітурієнтів пільгових категорій, у яких члени приймальних комісій приймали документи на загальних підставах.

Також у деяких вищих навчальних закладах не створено належних умов проживання у студентських гуртожитках, кімнати перенаселені та потребують ремонту. Крім того, у них проживають сторонні особи, при цьому студенти змушені винаймати житло.

Всього за результатами перевірки прокурорами порушено 20 кримінальних справ, внесено 182 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 108 посадових осіб, опротестовано 198 наказів керівників вищих навчальних закладів, правил та умов прийому.

Освіта.ua
27.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама абитуриента
В ХПИ заселили в казарму первокурсников!!! Мы что отбываем наказание?6 человек в комнате,один стол на всех,без одного угла,туалет-очко на коридор,краны 40-летней давности.Факультет Бизнес и Финансы. Стыдно.Полы можно было бы покрасить за столько лет.
Родион
А ще раніше потрібно було перевірити фальш-пільговиків, липових медалістів, куплені місця на олімпіадах.