Держзамовлення охоплюватиме не менше 51% студентів, - Тігіпко

Структура державного замовлення на освіту повинна відповідати потребам економіки

Держзамовлення охоплюватиме не менше 51% студентів, - Тігіпко

Про це віце-прем’єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив коментуючи проект закону № 10720 "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів", який було розроблено Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Проект закону, зокрема, передбачає формування середньострокового прогнозу потреби у фахівцях різних спеціальностей і складанні на його базі держзамовлення.

Віце-прем’єр зазначив, що запровадження середньострокового прогнозу не передбачає скорочення обсягів підготовки фахівців та робітничих кадрів за державним замовленням.

За словами урядовця, кількість фахівців, які навчаються за держзамовленням, буде, як і раніше, становити не менше 51% від загальної кількості студентів. Відтак законопроектом не передбачається жодних скорочень кількісних гарантій держзамовлення, які містяться в чинному законі "Про вищу освіту".

"Україна завжди вважалась країною з найбільш освіченим населенням. Це – одна з наших конкурентних переваг, і вона має бути збережена. Але у той же час кошти платників податків треба витрачати на підготовку потрібних для економіки та суспільства спеціалістів", - зазначив Тигіпко.

"Останніми роками наші ВНЗ випустили велику армію юристів та економістів, яким тепер важко знайти роботу. Тож формування державного замовлення на базі прогнозу потреб економіки у фахівцях – нагальна необхідність", - підкреслив віце-прем’єр.

Освіта.ua
15.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів