Вузи порушують правила прийому абітурієнтів

1 серпня розпочався найважливіший етап вступної кампанії до вищих навчальних закладів - оприлюднення списків абітурієнтів рекомендованих до зарахування та саме зарахування вступників на обрані напрямки

Вузи порушують правила прийому абітурієнтів

Як повідомляє Громадянська мережа "ОПОРА", активісти якої проводять громадське спостереження за вступною кампанією 2012 року, на початку "першої хвилі" зарахування абітурієнтів до вищих навчальних закладів України не обійшлося без прикрих несподіванок.

Так, найбільше хвилювання у абітурієнтів викликає відсутність офіційного Інтернет-ресурсу, де можна було б ознайомитися зі списками рекомендованих до зарахування. "Попри обіцянку міністра, не всі ВНЗ оприлюднили на своїх веб-сторінках рейтинги вступників, а тому, абітурієнтам самостійно потрібно їхати у приймальні комісії та шукати своє прізвище на інформаційних стендах", - зазначається у повідомленні "ОПОРИ".

Наприклад, один з найрейтинговіших ВНЗ країни - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" оприлюднив лише списки рекомендованих до зарахування, однак рейтингових списків усіх абітурієнтів, які подавали документи до участі у конкурсному відборі немає.

Як зазначають у громадянській мережі, це суперечить Умовам прийому до вищих навчальних закладів, що зобов'язують ВНЗ оприлюднювати загальні рейтингові списки усіх абітурієнтів із зазначенням рекомендованих до зарахування, незалежно від того скільки їх зареєстровано для участі у конкурсі.

Окрім цього, деякі навчальні заклади вже розпочали обдзвонювати тих абітурієнтів, яких не було рекомендовано до зарахування у "першій хвилі", однак які мають всі шанси потрапити до списку рекомендованих до зарахування у другій, та пропонують їм приносити оригінали документів.

Паралельно приймальні комісії деяких вузів телефонують також до тих вступників, які за їхніми прогнозами не мають шансів навчатися за кошти державного бюджету, та рекомендують приносити оригінали документів й підписувати контракт, сплативши перед цим кошти за навчання.

Найбільше скарг надійшло від абітурієнтів, які вступають до Київського національного лінгвістичного університету. У ВНЗ вже оприлюднено списки абітурієнтів, які можуть подавати оригінали документів та укладати договір про навчання за кошти фізичних осіб (контракт) з гарантією повної компенсації витрат на навчання. У випадку, якщо зазначені абітурієнти до 15.00 06 серпня 2012 року цього не зроблять, вони втратять право на зарахування до університету на контрактну форму навчання.

Такі дії приймальної комісії є неправомірними та суперечать розділу 17 Умов прийому до ВНЗ затверджених Міністерством освіти, що гарантує вступнику вільний вибір місця навчання. Як відомо, зарахування на платну форму відбувається лише після оприлюднення наказу про зарахування абітурієнтів за державним замовленням, тобто після 11 серпня.

У Миколаївському національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова приймальна комісія свідомо порушила Правила прийому – у цьому вузі одного з абітурієнтів не внесли до рейтингових списків через те, що він не приніс оригіналів документів. Як відомо, вступники подають оригінали документів лише тоді, коли пересвідчаться, що їх рекомендовано до зарахування та знайдуть себе у відповідному списку.

У іншому вузі Києва – Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана – кількість абітурієнтів у списках рекомендованих до зарахування значно перевищує квоти держзамовлення, які були оприлюднені раніше. Тому абітурієнти не знають, чи можуть подавати оригінали документів, адже немає гарантії, що вони будуть навчатися на місцях державного замовлення, та чи їм пізніше не буде запропоновано контрактну форму навчання.

Наприклад, на напрямі підготовки "Облік і аудит", попередньо було задекларовано 66 місць державного замовлення, а зараз оприлюднено список із близько 200 абітурієнтів, рекомендованих до зарахування. Досі невідомо, на яких підставах змінюється обсяг держзамовлення в цьому виші та чи змінюватиметься він надалі. Схожа ситуація зафіксована і у Київському політехнічному інституті. Відповідно до оприлюднених списків рекомендованих до зарахування, на деякі напрямки підготовки квоти держзамовлення збільшилися на 25%.

Великою несподіванкою для багатьох абітурієнтів стала інформація про квоти цільового прийому у вишах, що не була належним чином доведена до відома вступників. Більшість абітурієнтів ці дані побачили тільки 1 серпня, коли прийшли до приймальних комісій, щоб ознайомитися зі списком рекомендованих до зарахування.

Така квота забезпечується з числа місць державного замовлення та може сягати від 25% (медичні та інші ВНЗ) до 75% (сільськогосподарські ВНЗ). На деякі напрями підготовки разом з пільговиками, які мають право на позаконкурсний вступ, цільовики становлять більше половини вступників на держзамовлення. За таких умов, бюджетних місць для тих, хто вступає за загальним рейтингом, залишається обмаль. "Побачивши такі списки чимало абітурієнтів висловлюють думку, що радше б вони подали заяви на вступ у інший вищий навчальний заклад - той, де цільовий прийом відсутній", - підкреслюють у "ОПОРІ".

Нагадаємо, абітурієнти, які потрапили у списки рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення у „першу хвилю” вступної кампанії, мають подати оригінали документів до вузу не пізніше 4 серпня. У неділю, 5 серпня, вищі навчальні заклади мають оприлюднити оновлені рейтингові списки.

Освіта.ua
03.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кптфх
Подскажите плиз сколько времени занимает процедура выдачи оригиналов обратно(в ВУЗе)! Очень нужно! И как вообще их выдают с натяжкой или же нет? Очень нужна ваша помощь!!
Аня
Для Кптфх: мне отдали с большууущим скандалом
Кптфх
Для Аня: И много это заняло времени? Какой ВУЗ?
Аня
у меня 2 дня.может тебе повезёт.ТНУ
Коментувати
даша
ужас!!!!!!!!!!сегодня заплатили деньги за контракт за семест и только потом узнали что корпус находится хер знает где и сразу сказали заплатить 150грн за документы плюс спонсорский взнос сколько можете плюс за общагу за целый год которую мы в глаза не видели.да и еще набор идет в документах на факультет а не на специальность и нам сказали что мы можем на нее не попасть выбирайте другую как же так?
Андрей
Для даша: Это не исключение, а больше закономерность. Кот в мешке во многих ВУЗах - это правило, потому надо изучать ВУЗ, где вы будете учиться 4-6 лет очень внимательно и осторожно. Не падайте духом, найдите и положительные стороны. Все-таки учится придется.
даша
спасибо большое!!!
Коментувати
Ден
люди вопрос по туризму. посмотрел НУПТ И НТУ - на туризм нет магистратуры! странно, ведь спец. не новая. поясните, если кто понимает. спс
Андрей
Для Ден: Может не хватать преподавателей или не выполнены еще какие-то требования для лицензии
Ann)
Для Ден: Смотря, в каком вузе))у меня есть.
ольга
Для відкиття магістратури повинні бути виконані умови акредитації: доктор наук -зав. кафедри, певна кількість кандидатів за фахом, публікації+ підручники викладачів
Коментувати
Аня
вот что лучше на коммерцию в хорошем универе или на бюджет в неочень хороший?
ольга
Для Аня: бюджет!
Коментувати
оксана
Третій день уже в списках зарахованих до Київського національного економічного університету ім. Гнатюка бачу абітурієнтку Миколаєнко Ірину Михайлівну. У неї всього 687,4 бали. ЗНО - 495. Поступає на загальних підставах. Може, когось зацікавить така інформація. А, може, хтось зможе прояснити ситуацію. Яким чином відбулось зарахування? Бо мені чомусь зовсім "не прозоро". Кого зацікавило, гляньте рейтинговий список ЮРИДИЧНОГО ф-ту, напрям - ПРАВОЗНАВСТВО.
Vitalij
Для оксана: Возможно ошибка оператора заносившего данные в ЕДЕБО, не раз сталкивался с неточностями в информации из vstup.info... ВУЗ ведь не по данным "Конкурса" зачисляет, а по наличествующим документам, и возможно льготы у данной абитуриентки есть.
Андрей
Да, ситуация интересная. Эта же абитуриентка есть и в списках КНУ имени Шевченка. Так вот в локальной базе университета у нее есть льготы и она "поза конкурсом". И на вступ.инфо КНУ имени Шевченка тоже стоит плюсик. Почему не отобразилось на вступ.инфо КНЕУ??? ошибка.
Коментувати
irina solonina
Хочу отметить отличную работу приемной комиссии УДУФМТ (г.Киев).Информация подавалась правильной, своевременной, четкой, прогнозируемой. Рейтинговую позицию абитуриента можна было вычислить без официального уведомления о его проходимости по 3-м волнам. Информация о сдаче документов отражалась как на сайте ун-ра , так и в системе "Конкурс" без задержек. Спасибо!
Инесса
Для irina solonina: Согласна) Хоть я выбрала другой ВУЗ, но этот Универ молодцом все организовал
Коментувати
Ніна
В Опору не можу дозвонитись цілий день. Скидають. В МОН теж саме.
Андрей
Для Ніна: Напишите суть проблемы и ВУЗ
Коментувати
Pc
Дійсно, процедура зарахування після 3-ї хвилі незрозуміла. Один варіант, їхати у приймальну комісію 10-го числа і чекати там.
000
Для Pc: Я тоже хочу поехать но что там делаьт то?) пройду ли я после не известно, лучше позвониьт в приёмную комиссию.
Коментувати
Vitalij
Что Вам ближе, туда и идите. Учится то вам, а не тем кто советовать в комментариях будет...
Анна)
Люди, подскажите, куда лучше идти учиться : на международные отношения или туристический бизнес?(бюджет)
000
Мне вообще пол балла не хватает для бюджета) Отпишитесь кто знает по какому принципу отбирают?!SOS!
Анна)
Для 000: СВязи или деньги))Мне знакомый с вуза сказал, что там еще в ноябре все решено))
Коментувати
000
Скажите, а если после третей волны остаются свободные бюджетные места, то по какому принципу набирают людей? Звонят следующим по списку? Очень нужна ваша помощь.
Анна)
Для 000: Хотелось бы,чтобы звонили))У меня тоже такая ситуация))не попадаю в 3 волну из-за одного абитуриента))Но, мне кажется, что эти места просто продают)
Vitalij
Все просто. Зачисляют тех, чьи оригиналы документов находятся в ВУЗе... Ведь ВУЗу также необходимо "заполнить" бюджет, а согласно приказам министерства у них на это всего пара часов(если все делается согласно инструкциям). Ведь еще 10-го до окончания работы приемной комиссии рекомендованные к зачислению в 3-е волне, могут подать документы. А окончательные приказы должны быть не позднее 11-го...
000
Для Vitalij: Странно... тоесть они будут зачислять тех чьи оригиналы у них в наличии? не смотря на тех кто впереди по списку? Просто я сотрю те кто сздал оригиналы у них там по 500-600 баллов и что их зачислят?
Коментувати
Кптфх
Отпишитесь где-нибудь есть уже списки или нет?
Лена
Для Кптфх: Львовские ВУЗы на своих сайтах уже все списки имеют. А в них......Рекомендованы на свободные бюджетнве места.....все!!!!!
Кптфх
Для Лена: Ну хоть что-то! В Донецком Нациольном вообще списки не обновили и судя по всему снова сделают это или вечером или только завтра.
Анна)
Для Кптфх: Уже обновили))
Коментувати
Lyubava
мне еще 28 июля звонили с Одесской Юридической Академиии и предлагали переписать заявление на контракт.
Кптфх
Чего то до сих пор не обновили списки. НУ когда уже?!
\\\
Для Андрій
\\\
Дані взяті з vstup.info і Ви це можете перевірити. А те, що у vstup.info не всі ВНЗ добросовісно заносять інформацію, бо їм так вигідно для махінацій у 2 і 3 хвилі - це всі знають.
Кптфх
А кто-нибудь знает в какое время должны завтра вывесить списки? Или всё зависит от ВУЗа?
Андрей
Для Кптфх: до 12.00 по правилам. но! все зависит от ВУЗа.
Коментувати
Андрій
люди хто знає наскільки можна довіряти данним сайту http://vstupinfo.com.ua/?? дякую за відповідь
анна
Для Андрій: дані недостовірні; не відобаражено цільові направлення, не в усіх висвітлено першочерговий вступ; ті, хто вже забрав документи, можуть ще бути у рейтингу
женя
Для Андрій: ни в коем случае не доверяйте!!! столкнулись с НАУ фак. комп.инжен., КНЕУ фак.комп.науки, все бюджетные места уже куплены, а по телефону вообще сказали на списки по рейтингу даже не смотреть
\\\
Дані взяті з vstup.info і Ви це можете перевірити. А те, що у vstup.info не всі ВНЗ добросовісно заносять інформацію, бо їм так вигідно для махінацій у 2 і 3 хвилі - це всі знають.
Коментувати
Анастасия Стифлер
насчет контракта, мне еще 30 июля позвонили, и сказали, что прохожу. а главное, чем быстрее привезу оригиналы, тем лучше. хотя в рейтинге я была на днище (70), а лицензии всего 25.