Пік вступної кампанії минув, - Міносвіти

У Міністерстві освіти зазначають, що більшість абітурієнтів уже подали документи до приймальних комісій

Пік вступної кампанії минув, - Міносвіти

За даними департаменту вищої освіти профільного міністерства, станом на 20 липня участь у вступній кампанії взяли 484 тисячі абітурієнтів, які користуючись правом подачі документів у декілька вищих навчальних закладів подали майже 1 млн 430 тис. заяв.

Переважна кількість поданих заяв подана абітурієнтами, які вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра.

"Лише за минулу добу вступники подали 92 673 заяви. Як бачимо, вступна кампанія триває активно. Хоча вже зараз можна говорити, що пік вступної кампанії минув", - вважає заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.

Він зазначив, що найбільшу кількість поданих заяв зареєстровано 11-го липня, коли протягом дня до вищих навчальних закладів було подано більше 146 тисяч заяв.

"Думаю, що до кінця вступної кампанії такої активності вже не буде. Основна частина бажаючих вступити уже надіслали документи для участі у конкурсному відборі", - зауважив Фоменко.

Варто зазначити, що 17 липня було завершено прийом документів від вступників, яким необхідно проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах. У п’ятницю 20 липня завершується термін подачі документів від абітурієнтів, які мають складати вступні екзамени. Відповідно до строків вступної кампанії, творчі конкурси та екзамени відбуватимуться до 31 липня.

Прийом документів від усіх інших категорій абітурієнтів, які вступають до вузів на основі повної загальної середньої освіти та сертифікатів ЗНО, триватиме до 31 липня.

1 серпня усі вищі навчальні заклади країни мають оприлюднити перші рейтингові списки, із зазначенням осіб рекомендованих для зарахування до вузу на бюджетну форму навчання. Списки мають містити рейтинговий бал та рейтингове місце кожного абітурієнта.

Не пізніше 11 серпня вузи України мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання.

Докладніше про формування рейтингових списків абітурієнтів та строки зарахування на навчання див. у статті Строки вступної кампанії 2012 року.

Освіта.ua
20.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мислитель
хтось знає точно що буде після того, як подаш документи в ВУЗ в 1 хвилі, а то одні говорять, що після зарахування в цей ВНЗ тебе викреслять із інших списків, інші наоборот - зможеш забрати заяву (як хочеш) із цього ВУЗу і поступити в інший по 2-3 хвилі. Так хто говорить правду?
Виолетта
Для Мислитель: вот вот!! мне тоже интересно очень. что делать вообще? и можно ли так?)
Риммка
Якщо тебе зарахували до ВНЗ за першою хвилею, то з усіх інших рейтингів Ви автоматично вилітаєте. До речі, Вас зараховують тільки із Вашої згоди, тому можете чекати і другу, і третю хвилю, але в конкурсі цього ВНЗ в якому пройшли за першою хвилею Ви вже НЕ приймаєте участі.
Коментувати
житель Івано-Франківська
Що краще "Львівська політехніка" чи ІФНТУНГ?
Леонід
Для житель Івано-Франківська: http://www.osvita.org.ua/abitur/entrance/ratings/25.html http://www.osvita.org.ua/abitur/entrance/ratings/37.html
Коментувати
Кптфх
Подскажите пожалуйста есть ли какой-нибудь сайт где написаны все условие работы этих трёх волн зачисления, потому что я не совсем разобрался как эта система работает(
Шелдон
Для Кптфх: http://www.osvita.org.ua/articles/992.html
Кптфх
Спасибо
Коментувати
Ronan
Привіт усім ! У мене виникло таке запитання: якщо після третьої хвилі на факультеті залишаються державні місця то вони заповнюються тими, хто не потрапив у ці три хвилі далі за рейтингом після 11 серпня?
Шелдон
Для Ronan: 11 серпня приймають усіх, хто подав оригінали, якщо є ще вільні місця ("Є маленька хитрість: ті, хто в жодну з перерахованих вище хвиль не потрапив, але дуже хоче на бюджет, може зробити наступним чином: - подаєте оригінали документів до 10 серпня і чекаєте вечора цього самого 10-го серпня. В цей день приймальні комісії мають остаточно визначиться з тим, кого вони беруть на бюджет. Тому що 11-го вони вже мають починати набирати контрактників, і повинні до цього часу повністю заповнити бюджетні місця (або - повернути "невикористані місця" назад міністерству, що для ВНЗ дуже погано). А найпростіше заповнити невикористані бюджетні місця - запропонувати їх "першим непрохідним" з поданими оригіналами документів. Не факт, що це спрацює, але можете спробувати." - взято із http://www.osvita.org.ua/articles/992.html)
Ronan
Щиро вдячний!
Коментувати
Леся
Підкажіть. Мені зателефонують з університету і повідомлять, що я маю право подавати оригінали документів чи як я повинна дізнатися?
Шелдон
Для Леся: "Дізнатися про своє щастя можна наступним чином: - Приїхати до ВНЗ і подивитися на стенд (найнадійніший спосіб); - Зайти на сайт і подивитися там список рекомендованих до зарахування (не факт, що всі ВНЗ розмістять списки у себе на сайті); - Отримати від ВНз SMS-ку, телефонний дзвінок або e-mail з радісною новиною (лише "найпросунутіші" ВНЗ)." матеріал взятий із http://www.osvita.org.ua/articles/992.html
Леонід
Для Леся: Ще у персональному кабінеті. Заява змінює статус на "рекомендовано до зарахування". Принаймні так там написано.
Коментувати
Миллер
Наприклад, якщо абітурієнт подав копії документів на 15 спеціальностей (5 вузів по 3 спеціальності) і за результатами перших рейтингових списків (які будуть оприлюднені 1 серпня) пройшов на бюджет в один із ВУЗів, а в інший ВУЗ також потрапив на бюджет, але вже за результатами других або третіх списків (5 або 8 серпня), чи має він право забрати документи (оригінали) з того вишу, куди він здав їх до 5 серпня і здати в інший, більш бажаний ВУЗ? Адже, якщо з 1 по 5 не надати оригіналів, можна втратити право навчатись безкоштовно, тому доведеться здавати відразу, а раптом потім з'явиться шанс навчатись у кращому виші?
bms
Для Миллер: Якщо тебе ще не зарахували на бюджетну форму навчання то проблем забрати доки не буде.. ну а якщо вже зарахували то буде трохи тяжче.
Коментувати
АК
Треба вчитись,вчитись і ще раз вчитись...(бо роботи всеодно не буде!)
Маруся
И ни одного коммента...
Наташа
Для Маруся: Всі чекають результатів!
Маруся
Для Наташа:Ага,боятся спугнуть такие новости.Видимо все уже все подали.
Коментувати