Вузи мають самостійно встановлювати прохідний бал - експерт

Встановлення мінімального прохідного бала у вищому навчальному закладі має бути його власною справою

Вузи мають самостійно встановлювати прохідний бал - експерт

Таку думку у інтерв’ю УКРІНФОРМу висловив голова правління ГО "Центр освітнього моніторингу" Павло Полянський, коментуючи ситуацію із мінімальними прохідними балами для вступу у вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації.

"Це абсолютно технічне питання. Тому, на мою думку, встановлення прохідного бала має бути справою кожного університету", - сказав він.

Водночас експерт припустив, що такою новацією Міносвіти мало на меті спрямувати частину вступників, які не можуть похвалитися високим рівнем знань, у вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. "В усякому разі, підвищення прохідного бала не позначиться на тих вступниках, які мають достатньо високий рівень знань", - наголосив Полянський.

Що стосується самих ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, то на думку експерта, ті із них, що звикли у попередні роки "підбирати" слабких абітурієнтів, які не змогли вступити до "більш поважних університетів", цьогоріч можуть студентів недобрати, зокрема, на контрактну форму навчання. "Це позначиться на спеціальних фондах не найсильніших університетів", - додав експерт.

"Але побачимо, яку картину матимемо по завершенні вступної кампанії, якою буде доля тих людей, котрі матимуть нижче прохідного бала", - підсумував Полянський.

Нагадаємо, умовами прийому до вітчизняних ВНЗ встановлено, що для вступу на рівень бакалавра до участі у конкурсному відборі допускаються ті вступники, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з балами не нижче 124 за непрофільними предметами та не менше 140 - за профільним.

Укрінформ
12.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Вас всих як послухати,так такі розумні,"державні гроші тратити на неуків",не ти ж платитимеш,не тобі і вирішувати,поступиш на бюджет - радій.
Богдан
Шановний експерт напевно знає, що 140 балів ЗНО з математики - це 25% знань. Це рівень ПТУ. Надалі треба підвищувати прохідний бал з профільних предметів до 50%. Хто захоче здобувати вищу освіту - буде готуватися до ЗНО. У нас кожен неук вважає, що він повинен отримати диплом про вищу освіту.
Микола
Для Богдан: Повністю погоджуюся. Але, судячи з інформації вузів (бо система "Конкурс" явно глючить) про подані заяви вступників, приймаються документи і тих, у кого менше 140 з профільної дисципліни. Якщо дозволити вузам встановлювати нижню планку, то 95% опустять її до 124, а окремі будуть готові опустити і до 100. На наступний рік треба хоча б на державне замовлення підняти профільний до 170 балів, а інші - до 140. Нічого державні гроші тратити на неуків.
Андрій
Для Миколи: Набагато краще віддати ці гроші у кишені політиків.
Коментувати