Міносвіти затвердило вимоги до акредитації вузів

Профільним відомством затверджені державні вимоги, що визначають критерії до акредитації напряму підготовки, спеціальності та вищого навчального закладу

Міносвіти затвердило вимоги до акредитації вузів

Державні вимоги розроблені відповідно чинного законодавства та затверджені відповідним наказом Міністерства освіти, що вже пройшов процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.

Затверджені державні вимоги є критеріями, що визначають мінімальні нормативи забезпечення вищих навчальних закладів науково-педагогічними та педагогічними кадрами, матеріально-технічною, навчально-методичною, інформаційною базою, якісні характеристики надання освітніх послуг, вимоги до освітньої і наукової діяльності вищого навчального закладу, виконання яких є підставою для прийняття рішення про акредитацію напряму підготовки, спеціальності та вищого навчального закладу.

Державні вимоги до акредитації окремого напряму підготовки та спеціальності у вищому навчальному закладі передбачають виконання вимог законів та нормативно-правових актів у галузі освіти, провадження вузом освітньої діяльності за ліцензованим напрямом підготовки в межах ліцензованого обсягу прийому протягом усього строку дії ліцензії, дотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг, дотримання нормативних вимог щодо якісних характеристик підготовки фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Державні вимоги до акредитації вищого навчального закладу також передбачають дотримання вузами ліцензійних умов надання освітніх послуг для всіх напрямів підготовки, спеціальностей.

При акредитації вищого навчального закладу за IV рівнем акредитації додатковими вимогами є рівень показників діяльності аспірантури або докторантури вищого навчального закладу, а також видання підручників або навчальних посібників з грифом МОНмолодьспорту або монографій.

Освіта.ua
11.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Першим стоїть кінь. далі - бричка. Спочатку Закон про вищу освіту, а далі - "Вимоги". Якщо Закон, як у людей, - фантом. то можливо і навпаки. Спрощення слід розуміти як "покращення". )))(((
Сергій
Краще б позакривали усі псевдоуніверситети та абсурдні спеціальності у непризначиних для цього ВНЗ (тільки в Україні ІТ спеціальності можуть бути у аграрних, гірничих, металургійних, архітектурних та інших спеіалізованих ВНЗ)