Вступ до вишів цього року позначиться більш запеклою конкуренцією

2 липня стартувала вступна кампанія до українських вишів. Влада обіцяє, що вона буде відкритою та прозорою. Громадські спостерігачі очікують посилення конкуренції та корупційних ризиків на безоплатній формі навчання

Вступ до вишів цього року позначиться більш запеклою конкуренцією

Прийом заяв та документів на вступ на денну форму навчання до українських вищих навчальних закладів триватиме від 2 до 31 липня.

Перші рейтингові списки мають бути оприлюднені не пізніше 12 години першого серпня, а рейтинги другої та третьої хвилі - п'ятого та восьмого серпня.

Заява через інтернет: довіряй, але перевіряй


Міністр освіти Дмитро Табачник закликав абітурієнтів скористатися системою електронної подачі документів "для уникнення черг у приймальних комісіях". Однак представниця громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк, яка координує громадське спостереження за вступною кампанією-2012, зазначає, що радить користувачам цієї системи пересвідчуватися, чи отримали приймальні комісії їхні документи. Однією з причин цього Стрелюк назвала відсутність юридичних гарантій електронного документообігу.

Вона переконана, що далеко не всі абітурієнти матимуть однакові можливості під час вступу, через зростання кількості охочих потрапити на бюджетну форму навчання. "Міністерство освіти збільшило кількість місць за держзамовленням, але їх все одно буде менше, ніж 2010 року. Тим часом, на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося на 22 відсотки більше людей, ніж торік. Це означає збільшення конкуренції за бюджетні місця", – вважає Стрелюк.

Ще одним чинником нерівності Стрелюк назвала умови вступу до специфічних освітніх закладів, які, серед іншого, готують суддів, прокурорів тощо. "У ці заклади зазвичай потрібні рекомендації тих структур, для яких вони готують фахівців. Такі рекомендації отримують переважно діти та родичі службовців та працівників тих структур, решті молоді здобути ці документи майже неможливо", – зазначила Стрелюк.

Урядовці поза довірою?


З 2 липня міносвіти оголосило про початок роботи оперативного штабу "Вступна кампанія 2012 року". Минулого року, як сказала Ольга Стрелюк, людям часто було важко додзвонитися за телефонами штабної "гарячої лінії". Вона також не змогла пригадати якихось випадків викриття цим штабом корупції чи порушень прав абітурієнтів. Активістка пояснила це тим, що більшість українців має негативний досвід спілкування з державними чиновниками і воліє звертатися радше до громадських організацій, ніж до урядової структури.

Німецька хвиля
03.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів