Накази про зарахування за держзамовленням мають бути підписані 11 серпня, - міністр

У понеділок 2 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів України, міністр застерігає приймальні комісії від маніпуляцій щодо порушень процедури зарахування

Накази про зарахування за держзамовленням мають бути підписані 11 серпня, - міністр

Міністр освіти Дмитро Табачник провів селекторну нараду присвячену початку вступної кампанії 2012 року.

"З 2 липня розпочинається прийом документів від вступників до всіх вищих навчальних закладів України незалежно від форми підпорядкування і форми власності", - нагадав міністр.

Він зазначив, що Умови прийому до вищих навчальних закладів в 2012 році були офіційно затверджені в жовтні 2011 року. "Це говорить про те, що всі вступники і батьки, і вищі навчальні заклади, їхні керівники, приймальні комісії могли працювати десять місяців за стабільними державними Умовами".

Говорячи про особливості цьогорічної вступної кампанії, Дмитро Табачник нагадав що перший список має бути оприлюднений всіма вузами України не пізніше 12 години 1 серпня. Другий і третій списки зарахованих – не пізніше 12 години відповідно 5 та 8 серпня.

"На цьому ще раз наголошую. Ніяких затримок не може бути. За цим ми будемо слідкувати надзвичайно уважно, аж до анулювання прийому, якщо хтось намагатиметься "гратися" зі списками зарахованих", - зазначив міністр.

Крім того, він повідомив, що зарахування на денну форму навчання за державним замовленням має бути проведено не пізніше кінця робочого дня 11 серпня наказом відповідного керівника вищого навчального закладу; за кошти фізичних та юридичних осіб – після зарахування на місця державного замовлення, але не пізніше 25 серпня. "У зв’язку з цим застерігаю приймальні комісії від найменших маніпуляцій щодо порушень процедури зарахування. Кожен рекомендований до зарахування повинен в обов’язковому порядку бути поінформованим щодо рекомендації про зарахування. Вступники повинні бути зараховані виключно за рейтингами суми набраних балів, а не за черговістю подання оригіналів документів", - підкреслив Дмитро Табачник.

Він зазначив, що інформування громадськості про надання заяв на вступ до вищих навчальних закладів буде здійснюватися за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти в інформаційній системі "Конкурс", тому приймальні комісії зобов’язані подавати у встановленому порядку отримані від вступників відомості в режимі он-лайн до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Освіта.ua
26.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Ситуація: якщо я попав у першу хвилю до університету Х, але не попав (за результ. 1 хвилі) до універс. Y і хочу перестрахуватися і подати докум. в універ. Х, то чи зможу я потім пройшовши у другій хвилі до Y забрати документи з Х і подати в Y. Вибачаюсь, що намудрував, але думаю зрозумієте:)
Оксана
Для Андрій: Можешь,если приказ о твоем зачислении не успели сформировать.Вообще -можно.
Андрій
Дякую!
Коментувати
anonim4ik
Якщо в мене 730 + пільги, можливо потрапити на бюджет на стоматолога і куди? До речі пільги можливо подавати до 5 універів чи тільки в один універ і то з оригіналами?
дима
Как думаете,смогу поступить с 682 баллами в НТУ(КИЕВ) или НУХТ(КИЕВ) на бюджет(туризм)?????????
Лена
Для дима: в нухт шансов больше и в прошлом году и ниже поступали, в нту поступали минимум 704
Коментувати
поля
завжди буває таке, що після 11 серпня ще залишаються бюджетні місця, бо не усі абітурієнти, що були рекомендовані на буджет, подали оригінали. і тоді інші, хто нижче у рейтинговому списку, піднімаються на ці місця. і що, після 11 числа їх хіба не зарахують на бюджет??
Елена
Для поля: в Приемных комиссиях ВУЗОв это учитывается, ведь ВУЗу будет ОЧЕНЬ ПЛОХО, если не заполнятся все бюджетные места. Жаль, что разные ВУЗы действуют по-разному, и как они будут действовать чаще всего не сообщается, поэтому многие абитуриенты попадают впросак, рассчитывая на одно, а в реальности получая совсем другое. Во всем виновато наше многоуважаемое Министерство образования, которое прописывая процедуру проведения так называемых "волн зачисления", не учло некоторые МОМЕНТЫ, которые возникают в реальной жизни и делают описанную процедуру не дееспособной. Вот и приходится ВУЗам из-за отсутствия четко прописанной процедуры выкручиваться каждому на свой лад, а страдают абитуриенты.
Елена
Для поля: Чтобы было понятно, что ж это за МОМЕНТЫ, рассмотрим пример на конкретных циферках: Предположим, на направление N ВУЗ М получил 15 бюджетных мест. Подано 280 заявлений. Т. е. конкурс 18,6. (Кстати это пример из реальности вступит. компании 2011 года, и исход его был бы очень печальным, если б ВУЗ действовал строго по инструкции ) Имеем в виду, что все абитуриенты знают, что если они не подали оригиналы, то не могут быть зачислены (на бюджет). Т. е. оригиналы принесли все, кто действительно хотел поступить именно на это направление и в указанный ВУЗ . Смотрим, скольким бы это удалось, если бы зачисление проводилось по процедуре, описанной Министерством.
Елена
Для поля: Итак, 1-е августа и первый список рекомендованных - 15 фамилий, до 5-го августа из этого списка принесли принесли 3 оригинала (остальные абитуриенты отнесли свои оригиналы в более предпочтительный для них ВУЗ, в котором также попали в 1-й рейтинговый список). 6-го августа вывешивается второй список (вторая волна) - 15-3=12 фамилий, принесли 4 оригинала. 8-е августа, третий список (третья волна) - 12-4=8 фамилий, принесли 1 оригинал. ВСЕ. Наступило 10 августа. Зачислены 8 человек. 7 мест свободны. Ну и кому от этого хорошо - абитуриентам, которые остались без высшего образования, потому что до них не дошел ход, или ВУЗу, оставшемуся без студентов?
Коментувати
Artem
Народ подскажите,смогу ли я пройти на бюджет в Житомирский пед им.Франка с 720 балами?
макс
Для Artem: Так пройдеш.навіть на істфак якщо тобі цікаво.сам студент істфаку ЖДУ ім Франка державник!
Коментувати
anonimka
как думаете, есть шанс поступить в Киев на бюджет с 710 баллами(+ льгота) в Драгоманова, Нау, КНТЭУ?
Олеся
Для anonimka: дивись минулорічні результити з прохідними на Конкурс 2011. там всі вузи
Тарас
Звичайно, що так. Можеш. Вважаю, що треба подумати і про КПІ. Звичайно, не ІПСА, ФТІ, ФПМ, ФІОТ, але є варіанти, щоб і туди потрапити.
anonimka
Для Тарас: оооуу... КПІ це вже якось дуже круто, туди кращі бали потрібно мати, мабуть...... Для Олеся: в "Конкурсі" дивилась, але то за минулий рік, хотілось просто почути думку таких самих абітурієнтів.
Коментувати