За півроку анульовано ліцензії одинадцяти ВНЗ

Голова Державної інспекції навчальних закладів вважає, що одним із основних інструментів регулювання якості освітньої діяльності є механізми проведення державного нагляду

За півроку анульовано ліцензії одинадцяти ВНЗ

На цьому Михайло Гончаренко наголосив під час проведення прес-конференції, що була присвячена якості освіти у вищих навчальних закладах.

Голова Державної інспекції навчальних закладів повідомив, що в ході проведення заходів державного нагляду першочергова увага приділяється вирішенню пріоритетних освітніх завдань, визначених указами Президента, рішеннями уряду та документами МОНмолодьспорту.

"Протягом звітного періоду, з вересня 2011 року по лютий 2012, Держінспекцією здійснено перевірку діяльності 292 навчальних закладів у 21 регіоні України, в т. ч. 51 ВНЗ, з яких 33 державної форми власності та 18 – приватної; 43 професійно-технічних навчальних закладів, 198 загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, вивчено роботу 88 місцевих органів управління освітою", – зазначив Михайло Гончаренко.

За його словами, якість освіти визначає місце навчального закладу в освітньому просторі та суспільстві. А одним із основних інструментів регулювання якості освітньої діяльності є механізми проведення державного нагляду. Перевірки було проведено у 16 областях та столиці, що стосувалися питань прийому абітурієнтів в 2011 році, дотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, якості підготовки студентів, виконання умов контракту.

За результатами проведених перевірок щодо дотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, на засіданнях ДАК анульовано ліцензії одинадцяти ВНЗ, в т. ч. п’яти вищих навчальних закладів – лише з окремих спеціальностей.

Водночас Михайло Гончаренко повідомив, що тим ВНЗ, які допустили незначні порушення або в яких порушення виявлені вперше, надано трьохмісячний термін на усунення недоліків у роботі.

Він зазначив, що "студентам ВНЗ, ліцензії яких анульовані, запропоновано продовжити навчання за їхніми спеціальностями в інших навчальних закладах України з урахуванням їхніх побажань та побажань батьків".

Освіта.ua
13.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів