За 5 років основу малого та середнього бізнесу складуть бухгалтери, комерсанти і юристи, - Укоопспілка

Підсумки вступної кампанії 2011 року до вузів Укоопспілки засвідчили, що молодь приваблюють спеціальності юристів, менеджерів і бухгалтерів

За 5 років основу малого та середнього бізнесу складуть бухгалтери, комерсанти і юристи, - Укоопспілка

Так, відповідно до даних, наданих Центральною спілкою споживчих товариств України (Укоопспілка), до структури якої входять 23 навчальні заклади, орієнтовані на підготовку майбутніх представників малого та середнього бізнесу, влітку 2011 року значна частина заяв абітурієнтів була подана саме на ці 3 спеціальності.

У ході вступної кампанії-2011 до вищих навчальних закладів Укоопспілки, заяви на вступ подали 20 785 абітурієнтів. Понад 7 тис. 500 з них виявили бажання вступити на спеціальності, пов'язані з правознавством, бухгалтерською та комерційною діяльністю.

Таким чином, може виявитися, що за 5 років основою малого та середнього бізнесу в Україні стануть юристи, бухгалтери і комерсанти.

У той же час, в Укоопспілці отримані дані вважають не тільки показником перспектив, але й віддзеркаленням реальних потреб українських підприємців. А саме - упевненістю молоді в тому, що в першу чергу для успішного бізнесу сьогодні необхідно вміти юридично грамотно оформити і при необхідності захистити свій бізнес, правильно вести облік на сучасному рівні та вміти знайти свою нішу на різних ринках.

     

"Ця тенденція пояснюється дуже просто: сучасне покоління хоче навчитися заробляти гроші та вміти захистити себе, свій бізнес і свої права", - упевнений Голова Правління УКС Владислав Гончаренко. - У наших вузах постійно з'являються нові спеціальності, що відповідають запитам як ринку, так і абітурієнтів".

За підсумками вступної кампанії, 54% абітурієнтів, які подавали заяви до вузів Укоопспілки, отримали статус студента.

Популярними серед абітурієнтів кооперативних вузів також виявилися спеціальність "туристичне обслуговування" і напрям "готельно-ресторанна справа". А ось до таких спеціальностей як „діловодство” і „економіка підприємств” інтерес абітурієнтів цього року був значно нижчий, ніж у минулі роки.

Традиційно до навчальних закладів Укоопспілки більшу частину заяв на вступ подавала сільська молодь. Проте, в 2011 році вперше спостерігається однаковий інтерес до спеціальностей цих вузів з боку сільської молоді та городян.

Система Укоопспілки включає підприємства торгівлі, ресторанного бізнесу, виробництва, об'єкти побутового обслуговування населення. У складі УКС функціонує 3 тис. 300 ресторанів, 10 тис. 500 магазинів, 265 виробничих підприємств, 5 тис. 700 об'єктів, що надають населенню побутові послуги.

Діяльність навчальних закладів, серед яких Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ), Львівська комерційна академія (ЛКА), Вінницький кооперативний інститут (ВКІ) та Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут (ХКТЕІ), 19 коледжів та технікумів, спрямована на підготовку кадрів для підприємств УКС.

Освіта.ua
23.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів