![]() |
Посилення конкурентоспроможності ІТ-галузі можуть забезпечити зміни в системі підготовки кадрів та встановлення зв’язку між потребами ринку та освітою |
Необхідно відкоригувати державне замовлення на підготовку фахівців ІТ-сфері, - С.Тігіпко
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко під час наради у Прем’єр-міністра з представниками ІТ-компаній та ректорами навчальних закладів, які готують фахівців у галузі високих технологій.
"Українська програмна продукція займає близько 20% ринку Східної Європи. За експертними оцінками, український ринок цього року сягне 1 млрд доларів, а наступного року, якщо буде створено належні умови, можливе зростання на рівні 50%", – сказав віце-прем’єр-міністр.
Сергій Тігіпко доповів прем’єр-міністру про перебіг підготовки реформ в ІТ. Зокрема, за його словами, для посилення конкурентоспроможності галузі необхідні зміни в системі підготовки кадрів, встановлення зв’язку між потребами ринку та освітою, полегшення податкового навантаження для тих, хто працює у сфері високих технологій, спрощення митного оформлення та перевезення устаткування для високотехнологічних проектів, а також створення технопарків та бізнес-інкубаторів для початківців.
"Сьогодні важливо, щоб підприємці, які досягли успіху в ІТ-сфері, залучалися до розробки навчальних програм та фінансування підготовки молодих спеціалістів. Необхідно відкоригувати структуру державного замовлення, адже зараз, за оцінками учасників ринку, нам бракує 50 тисяч фахівців у сфері ІТ і попит на них тільки зростатиме", – наголосив Тігіпко.
"ІТ-сфера забезпечує високооплачувані робочі місця, насамперед, для молодих людей. Тому нам вкрай важливо підтримати цю галузь", – підкреслив він.
Нагадаємо, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час розширеного засідання Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації висловив здивування скороченням державного замовлення на підготовку фахівців у ІТ-сфері.
"Сьогодні, за не дуже сприятливих умов, ІТ-галузь щорічно зростає на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. При цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд", - підкреслив Семиноженко.
Освіта.ua
23.09.2011