Україна і США мають намір співпрацювати в освітній сфері

У Міністерстві освіти обговорили питання щодо встановлення прямих контактів між українськими та американськими вищими навчальними закладами

Україна і США мають намір співпрацювати в освітній сфері

Відбулася зустріч першого заступника міністра освіти Євгена Суліми з директором офісу програми ім. Фулбрайта в Україні Мироном Стахівом. В зустрічі також взяли участь представники Посольства Сполучених Штатів Америки.

Метою зустрічі було обговорення питання щодо встановлення прямих контактів між українськими та американськими вищими навчальними закладами.

Американська сторона запропонувала здійснити робочу поїздку представників міністерства та вузів України до США, під час якої планується налагодити контакти між МОНмолодьспорт та двома міжнародними організаціями – Інститутом міжнародної освіти та Асоціацією міжнародних освітян.

Ці дві організації мають розгалужену мережу представництв в США, і можуть сприяти представленню вітчизняних вищих навчальних закладів на щорічних конференціях та допомогти їм змістовніше інформувати про свою освітню і наукову діяльність абітурієнтів США.

У свою чергу, перший заступник міністра Є.Суліма звернувся з пропозицією до Посольства Сполучених Штатів Америки запросити до України керівництво Департаменту освіти США для встановлення контактів та підписання Меморандуму про співпрацю міжвідомчого характеру.

Під час зустрічі відбулося обговорення питання щодо майбутнього плану відвідування представниками програми ім. Фулбрайта вищих навчальних закладів України з метою інформування про Програму та організації навчання студентів США в Україні.

Також було обговорене питання проведення 21-22 квітня 2012 року конференції, що буде присвячена відзначенню двадцятиліття діяльності програми в Україні.

Учасники підтримали ініціативу щодо проведення в Харкові днів освіти США.

Необхідно зазначити, що програма ім. Фулбрайта, що була заснована в 1946 році, є найстарішою і найбільш престижною міжнародною програмою обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки.

Свою діяльність в Україні Програма розпочала у 1992 році. Протягом цього часу, майже 1000 українських вчених, студентів і молодих фахівців відвідали США, де пройшли навчання або приймали участь у наукових дослідженнях в якості учасників Програми.

Освіта.ua
21.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
США і Україна будуть співпрацювати в сфері освіти? Наші київські негідники і так добре справляються із знищенням освіти.
Антон
Для вчитель: Кращі університети світу знаходяться в США за даними всіх існуючих в світі рейтингів. Така співпраця буде дуже корисна для України. До чого тут знищення освіти?
Коментувати