Мінфін вирішив зекономити на студентських стипендіях у 2012 році, - студентські організації

Міністерство фінансів "запланувало" недофінансування видатків на виплату стипендій на рівні 638 млн. грн

Мінфін вирішив зекономити на студентських стипендіях у 2012 році, - студентські організації

Про це заявили представники "Студентського захисту" та "Національного студентського союзу", посилаючись на проведений аналіз видатків на виплату студентських стипендій в 2011 році, показників індексації та проекту Державного бюджету України на 2012 рік.

"На виплату студентських стипендій на 2012 рік заплановано лише 4 млрд. 106 млн. грн., а потреба з урахуванням обов’язкової виплати індексації складає 4 млрд. 744 млн. грн., де на виплату стипендії необхідно додатково 106 млн. грн., а на її індексації – 532 млн. грн.", - підсумував координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, зауважив, що далеко не завжди студенти, які мають право на стипендію, отримують стипендіальні кошти у повному обсязі. Зокрема, окремі вищі навчальні заклади допускають порушення соціальних прав студентів - стипендії виплачувалися у меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, не проводилася їх індексація тощо.

"Можливе недофінансування вищих навчальних закладів через позицію Мінфіну може спричинити необґрунтоване "урізання" оцінок студентів, щоб зекономити на стипендіях, що є неприпустимим”, - зазначив А. Ігнатович.

Національним студентським союзом та громадською ініціативою "Студентський захист" направлено звернення до Міністерства фінансів України та парламентського Комітету з питань бюджету щодо необхідності збільшення фінансування виплати стипендій в 2012 році на 638 млн. грн.

На сьогоднішній день студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації отримують стипендію в розмірі 720 грн. (530 грн. + 190 грн. – індексація 36%, підвищена стипендія - 802 грн. (590 грн. + 212 грн. - індексація).

Освіта.ua
19.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
олександра
а де ж обіцяний прожиточний мінімум??Мінфін вміє тількі обіцяти!!!
Дівчина
дали 525 гривень,сказали шо Мін.освіти не дає гроші..,і що індексацію повернуть аж в червні!
ольга
ребята, подскажите пожалуйста во всех ли универах на 4 курсе стипендию дают только до марта или только у нас
Татьяна
НЕПРАВДА, ВЕРНУЛИ СТИПЕНДИЮ НА УРОВЕНЬ 2009 ГОДА - 530 ГРН...ИЗ КОТОРЫХ ВЫПЛАЧИВАЮТ ТОЛЬКО 524ГРН..
мк
"на сьогоднішній день" - це тавтологія... має бути на сьогодні, на цей день...)
карина
действительно куда обратиться если не платят индексацию хотя это правонарушение?!в бухгалтерии говорят нет денег!мы вообще в основном получаем пересчет индексации 2 раза в год:(
Игорь
В ДИИТе (Днепропетровский национальный университет железнодорожного транспорта) за январь тоже дали стипендию 525 грн. Обьяснили это тем что университет перешёл в распоряжение министерства образования. Но нашим сосеням ДНУ. Металлургической аккадемии и Горной аккадемии дали по 770 грн. Как это можно понимать?
Полностью поддерживаю Минфин
Меня достал куратор со своими двоечниками, которые хотят стипендию. Приличных студентов в вузах не более 20%, а стипендию хотят получать все. Уровень требований к студентам ниже плинтуса, но они и того не в состоянии выполнить, по пол- и более семестра отсутствуют, появляются в середине сессии и хнычут что-то о стипендии. Просто наглость неописуемая. Стипендии надо давать максимум 20% студентов, а остальные не то что не должны её получать, напротив, студенты должны платить за обучение. Развели халявное препровождение на 5 лет и откос от армии.
Тата
У меня сын учится в мариупольском университете. До января 2012 всё было нормально - получал повышенную 802 грн. А вчера выдали стипендию за январь 590 грн. Это "голая" стипендия без индексации. В бухгалтерии сказали, что про индексацию пока ничего не слышно и денег пока нет.
Ірина
Я навчаюся на НУ ЛП, звичайна стипендія в нас 720, за підвищену ще не знаю, подивлюся на карточку скажу чи дійсно 802 грн.
Ministr
А тим часом Міністр призначив стипендії Президента переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад Наказ № 1073 від 19.09.2011 http://www.mon.gov.ua/images/files/09_2011/21/nmo-1073.doc Під № 14 в переліку одержувачів стипендії донька першого заступника міністра, що навчається на заочному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. http://vstup.info/2011/i2011i310r7zlist.html (№ 9 у списку на Заочний факультет підготовки фахівців за державним замовленням, Правознавство). А чи не навчається шановна Валерія на денному відділенні у ВНЗ іншої держави (РФ) і чи відповідає це вимогам положення про стипендії Президента, наразі не відомо
Володимир
Студенти повинні бути соціально активні а не як пенсіонери жалітись на життя
Ольга
Кто контролирует назначение и выплату стипендии? У нас на последнем экзамене поставили почти всем по троечке - и прощай стипендия. Куда пошли денежные средства, запланированные в начале года на выплату стипендий в таком массовом количестве?
Катя
Я учусь В Днепропетровском национальном университете....и о 720 грн тоже нечего не слышала...разве что рассматривать ее как повышеную, так как обычна стипендия у нас составляет примерно 670
Мама студентки
Моя дочка Киеве получает 650 гр. стипендии (ІІІ-ІV уровень аккредитации). А я ей рассказываю "бред" о 720 гр....
Светлана
Моя дочь - студентка получает 530 и никакой индексации!. Где можно проконсультироваться насчет этой индексации? ли ее платят только в Киеве?
Татьяна
Для Светлана: Аналогично.
ммм
Для Светлана: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1078-2003-%EF http://www.nibu.factor.ua/ukr/info/ind/ind030411/ http://www.spa.profspilka.kiev.ua/z_baza/stupendii/169-shhomisyachna-indeksaciya-stipendij-studentam.html Розрахунок індексації - проста математична задача. Але там ніяк не виходить 720 гривень. Можливо, ще є якісь нормативні акти. бо я не вірю, що той ВНЗ, який виплачує звичайну стипендію 720 гривень робить собі це в збиток.
lasha
Для Светлана: В ДонДУУ платят 530грн.((((
Коментувати
студент-історик
Де тут справедливість?я 3 місяці не отримав підвищену.......дали 2 рази менше простої і раз просту.........а тепер на простій..не чесноо
ya_ne_angel
Для студент-історик: у нас такие ситуации решаются просто. Идёте в бухгалтерию вашего ВУЗа, пишите заявление, и со следующей стипендией получаете разницу
mama
Для ya_ne_angel: Простите, о чем Вы пишете заявление? О том что бухгалтер не добросовестно выполнил свои обязанности и неправильно насчитал Вам стипендию??? Это по принципу - если не заметил или заметил, но постеснялся и не пришел в бухгалтерию выяснять "кто за меня мои деньги получает?", то можно и не доплачивать?? так что ли???
ya_ne_angel
Для mama: я что говорю, что это правильно? просто нужно разбираться
Коментувати