Оприлюднено проект Умов прийому до ВНЗ у 2013 році

Міносвіти оприлюднило проект умов прийому до вищих навчальних закладів, який визначить правила вступної кампанії-2013

Оприлюднено проект Умов прийому до ВНЗ у 2013 році

Запропонований проект умов прийому, після його обговорення та затвердження, визначатиме правила вступної кампанії 2013 року, якими керуватимуться вищі навчальні заклади країни.

Відповідно до проекту умов прийому, заяви та документи від абітурієнтів для вступу на денну форму навчання у 2013 році будуть прийматися з 1 до 31 липня.

Передбачається, що вступники у 2013 році матимуть право подавати сертифікати ЗНО, видані у 2013 році, або сертифікати 2008-12 років. Також планується, що наступного року абітурієнти матимуть можливість подати заяву про вступ не більше, ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більше трьох заяв у кожному з ВНЗ.

До участі у конкурсі при вступі на програму бакалавра будуть допускатися абітурієнти, які матимуть результати ЗНО з непрофільних предметів не нижчі 124 балів, а з профільних предметів не нижче 140 балів. Передбачається, що вищі навчальні заклади можуть встановити вищу кількість балів сертифіката ЗНО з профільних предметів.

Для конкурсного відбору абітурієнтів, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, у 2013 році пропонується зараховувати бали сертифіката ЗНО з трьох предметів.

Абітурієнти, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році або раніше зможуть вступати до ВНЗ як за результатами ЗНО, так і за результатами вступних екзаменів у ВНЗ.

Конкурсний бал абітурієнтів обчислюватиметься шляхом додавання балів сертифікатів ЗНО з конкурсних предметів, середнього бала шкільного атестата та додаткових балів. Традиційно, ті абітурієнти, які в рік вступу закінчать підготовчі курси вищого навчального закладу зможуть розраховувати на 20 бонусних балів.

Рейтингові списки вступників формуватимуться з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальних комісій та веб-сайтах вищих навчальних закладів із зазначенням категорій списку.

Коригування списків рекомендованих до зарахування абітурієнтів відбуватиметься у декілька етапів. Перші рейтингові списки абітурієнтів, які вступатимуть на основі повної та базової загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування, оприлюднять 1 серпня. Зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням має відбутися 11 серпня.

Із текстом запропонованого для обговорення проекту можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти. Пропозиції до проекту документа можна надавати у вигляді нової редакції певного пункту до 19 жовтня 2012 року за адресою: 01135, м.Київ, просп. Перемоги, 10, департамент вищої освіти або e-mail: о_yanush@mon.gov.ua

Додатково див.:

Освіта.ua
10.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Даша
Цитую: " Перші рейтингові списки абітурієнтів, які вступатимуть на основі повної та базової загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування, оприлюднять 1 серпня. Зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням має відбутися 11 серпня" Отже спочатку приймають на контракт під час 3 хвиль, а потім на бюджет 11 серпня? Тоді як дізнатися чи потраплю я в вуз на бюджет, якщо він 11? Можливо, тоді краще йти на контракт? Але бюджет може зникнути. Не зрозуміла цього висловлювання. Поясніть будь-ласка.
Лера
я закончила 1 курс,и хочу поступить в другой университет.могу ли подать документы(копии)в вузы,не забирая оригинал с того университета где учусь?
оогол
які умови вступу на пятий курс ,після служби в армії?
Віталік
скажіть якшо я набрав з непрофільних придметів 135 -137 а з профільного 138 то в мене є шанси поступити на платний?
Елизавета
Для Віталік: Нет конечно! подавать документы если профильный ниже 140 нельзя
Коментувати
Антонина
Скажіть будь -ласка,от тут написано,що "Зарахування вступників на денну форму навчання за державним замовленням має відбутися 11 серпня",тобто я лише 11 дізнаюся чи поступила я в той чи інший університет на бюджет?? А якщо я поступлю в якийсь університет в,припустим,2 хвилю,то мене ще не проінформують,на безкоштовне чи на платне я поступила???
Елизавета
Для Антонина: Первые списки появяться 1 августа там же написанно. Вы едете по университетам и смтреите где поступили. Затем сразу до 11 августа подаете ОРИГИНАЛЫ документов в один из университетов в который вы поступили.
Коментувати
Анна
Подскажите пожалуйста, могу ли я поступить на экономику, если там нужен профильный предмет математика, а я учусь в гуманитарном классе? Спасибо большое) заренее)
Наталья
Скажите, пожалуйста, если я учусь в колледже, надо ли сдавать ЗНО при поступлении в ВУЗ?
Татьяна Ханина
Подскажите пожалуйста, а каким образом можно подавать заявки в электронном виде? Я прочитала, что можно, но как их засвидчует приёмная комиссия? И если есть знакомые, которые так делали, подскажите следует ли пользоваться такой функцией при попытке поступить на бюджет?
ВІталій
Для Татьяна Ханина: не раджу, я хотів потрапити на бюджет, подав ел. заяву. Мав пройти в третю хвилю за рейтинговими списками, але, як виявилось, університет вирішив зарахувати в третій хвилі тих, у кого були оригінали. Я не думаю, що це був один такий випадок...
Коментувати
Анютка Черкун
Получается что на журналистику нужно только 2 сертификата ЗНО (укр мову и русский)
Alex
Наше конченое государство придумало этот конченый тест зно из за которого люди не могут поступить учиться депутаты гандоны по накупали себе документов и сидят воруют и живут припеваючи а простой трудовой народ поступить не может чтоб нормально зарабатывать и семью кормить у меня половину друзей бомжи которые сидят на шее у родителей задумайтесь сволочи куда вы нас загоняете этот тест не реально сдать если ты уже как 4 года не где не учился а к репетиторам ходить деньги нужны нужно еще ка кто семью кормить
Аня Апухтіна
а куда можно поступить сдав английский,историю Украины и украинский язык и лит-ру?
Дмитрий
Скорее на международные отношения
Коментувати
Дмитрий
На какие факультеты можно поступить, если сдавать Украинский язык, математику и географию? Спасибо.
Лилия Новикова
вероятней всего, на гостиничный бизнес, менеджмент, туризм
Коментувати
Тоня
На які факультети можна поступити здаючи географію,укр-мову,історію України?
Info
Перелік конкурсних предметів за спеціальностями: http://osvita.ua/vnz/consultations/10025/
Коментувати
Ann@
чи можливо поступити знову на бюджет,після того як залишила ВНЗ після першого курсу...навчання не сподобалось...хочу на іншу спеціальність і в інший ВНЗ..
Vladochka Savchuk
Для Ann@: меня вот тоже интересует этот вопрос.
Рита
Тоже буду поступать по прошлогодним тестам, точно не знаю, но звонили в один из вузов и нам сказали, что мол база не пропустит на бюджет, т.к. я уже была зачислена на бюджет по этим тестам. Да и в общем-то, если нормально учитесь год или пол года можно побыть на контракте, а там перевестись на бюджет
Коментувати
Антоніна
Які предмети здавати на політолога,а які на соціолога?
Вікторія
Для Антоніна: Укр. мова; Історія України та Іноземна мова
Коментувати
Елена
Где можно посмотреть правила приема в военные ВУЗы?
Вікторія
Для Елена: на сайті обраного Вами військового ВНЗ.
Коментувати
Vika96
а ось у проекті про прийом до ВНЗ написано в філології потрібно здавати укр.мову,укр.літ,історію та іноземна мова або російська мова (за профілем), за профілем це як?
Алла
Для Vika96: Если Вы поступаете на "Английский язык", то сдаете английский, если на "Русский язык" - то русский. Эти предметы будут являться профильными, соответственно выбранным направлениям.
Vika96
дякую
Vika96
Для Алла: дякую
Коментувати
Nord
Я слышал, что думают ввести эксперемент: ВНО не на 3 предмета, а на 1, в котором будут задания по всем предметам. Насколько эти сведения правдивы? Ибо как-то стремновато потому, что не все предметы знаешь на отлично...
Олександр
Чи можливо у якості 150 годин навчання дітей на курсах щоб отримати до 20 балів, рахувати роботу дітей у конкурсі МАН? дякую
Лейля
А мне вот интересно, правда ли введут вступительные экзамены в ВУЗ (кроме ВНО и экзаменов в школе) ? И еще, я вижу в этом проекте нет изменений по поводу количества ВУЗов, в которые можно подавать документы - это радует, а то меня пугали, что Табачник планирует сократить до двух ВУЗов. Еще хотела спросить, кто-нибудь может объяснить, что такое первая волна, вторая ?
aladdin85
Для Лейля: смотря, о каких экзаменах Вы говорите. Да, "среднему" человеку достаточно сдавать только ВНО, других изменений в Проекте нет (но 100% сказать можно будет, когда будут Условия), зато есть Приказ МОНМСУ, которым уже установлено, что ВНО засчитываются как вступительные экзамены в вузы. ОДНАКО на ряд специальностей придётся сдавать творческие конкурсы (на "творческие" направления — дизайн, архитектура, музыка и т.п.). Кроме того, часть абитуриентов имеет право сдавать именно вступительные экзамены в вузах. Но это только вместо ВНО. Количество вузов пока не изменилось, но в Условиях ещё могут изменить. Про "волны" уже много где было написано. Прочитайте соответствующие материалы на сайте. Приём в вузы происходит в три этапа, давая возможность тем, кто передумал, забрать документы и отнести в другой вуз, а другим занять освободившиеся места; т.е. пройти "на бюджет", если изначально такой возможности не было.
Коментувати