Центри зайнятості залучають молодь до оплачуваних громадських робіт

Донедавна дискусійне питання про те, чи охоче поєднують старшокласники та студенти працю й навчання, нині вже має чітку відповідь - робочі місця, що створює держава, затребувані серед молоді

Центри зайнятості залучають молодь до оплачуваних громадських робіт

Про це, зокрема, розповіла начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості Олена Сташенко.

"В Україні спостерігається тенденція до зростання кількості юнаків та дівчат, які намагаються реалізувати своє бажання працювати та отримувати гідну зарплату. Це є природнім прагненням для кожної юної людини, яка мріє про незалежність та самостійність у житті", - сказала О. Сташенко.

За її словами, місцеві органи влади, центри соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді та служби у справах неповнолітніх організовують оплачувані громадські роботи для учнівської молоді у вільний від навчання час.

"Насамперед, перевага у такому працевлаштуванні надається сиротам та дітям із неповних чи малозабезпечених сімей", - уточнили в Державному центрі зайнятості.

Механізм такої зайнятості є доволі прозорим. Місцеві органи влади приймають рішення щодо організації громадських робіт для учнів та студентів вузів і створюють спеціальні фонди для оплати їхньої праці.

Зазвичай молодь виконує роботи з благоустрою та озеленення територій населених пунктів, а також працює на підприємствах, у закладах охорони здоров'я. Діти виконують роботи з приведення у належний стан бібліотечного фонду, готують класні кімнати до ремонту, впорядковують квітники, працюють підсобними робітниками, кур'єрами та ін.

"Щорічно більше тисячі молодих людей України мають можливість взяти участь в оплачуваних громадських роботах та отримати заробіток", - констатувала Олена Сташенко.

При цьому вона послалася на конкретні приклади, зокрема, на Одещині. "У нинішньому році на такі цілі було передбачено 120 тис. грн", - уточнила начальник центру зайнятості.

На Львівщині студенти місцевого національного університету впродовж року доглядають на платній основі за особами похилого віку та інвалідами в Благодійному фонді "Карітас-Борислав".

У Кривому Розі на 389 робочих місць було зараховано 215 учнів та студентів. "Загалом же на Дніпропетровщині з початку 2011 року в громадських роботах взяли участь 430 учнів", - зазначила О. Сташенко.

Не менш цікавим є й досвід Харківщини, вважає Сташенко, де з місцевих бюджетів на оплату таких робіт було виділено 978 тис. грн. Станом на середину серпня нинішнього року тут працювали 633 молоді особи, у тому числі 112 дітей-сиріт.

На Херсонщині у розпал літнього відпочинку на сезонні роботи залучають не лише місцевих студентів, але й молодь із різних вузів країни. Задля цього при обласному центрі зайнятості створили спеціальний інформаційний банк тимчасових робочих місць. Зокрема, станом на 15 серпня на тимчасових роботах з обслуговування відпочиваючих у рекреаційних зонах області працювали понад 250 студентів - переважно кухонними робітниками, офіціантами, вожатими.

"Це була молодь не лише з Херсонської, а й Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Житомирської, Київської, Миколаївської, Івано-Франківської та інших областей України", - сказала Олена Сташенко.

Укрінформ
05.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів