Києво-Могилянська академія оскаржуватиме держзамовення в суді

Окружний адміністративний суд міста Києва розгляне позов Києво-Могилянської академії проти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо обсягів цьогорічного державного замовлення

Києво-Могилянська академія оскаржуватиме держзамовення в суді

Відповідне повідомлення розміщено на сайті Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА).

Позов було подано з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік, що має дискримінаційний характер та наносить шкоду інтересам держави, йдеться у повідомленні для ЗМІ.

Мета позову, за наданою інформацією, відстояти не лише інтереси НаУКМА, а й громадський інтерес, що полягає у забезпеченні прозорого і професійно обґрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців.

У зверненні позивач підкреслює, що у порівнянні з минулим роком не відбулося змін у навчальному процесі, які б визначили необхідність скорочення держзамовлення.

Проте, право готувати журналістів отримали вузи, які до цього не здійснювали такої підготовки, зокрема, Національний авіаційний університет, говориться у позові.

     

У обґрунтуванні позову йдеться, що Києво-Могилянська академія отримала таблиці з обсягом державного замовлення 8 липня 2011 року, хоча потенційні державні замовники відповідно до закону подають свої пропозиції щороку у строк до 15 липня.

При цьому, прийом документів на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра на 2011/2012 навчальний рік у НаУКМА та інших вузах здійснювався до 6 липня, а вступні випробування розпочинались 9 липня.

Таким чином, у зв’язку з несвоєчасним повідомленням про скорочення та скасування держзамовлення для магістерських програм НаУКМА, абітурієнти втратили можливість подати документи на держзамовлення як до цього вишу, так і до інших, вважають позивачі.

Як повідомляють представники НаУКМА, повного тексту наказу академії не було надано. Також, не було зазначено дати та номеру такого наказу.

Отже, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту закидають незабезпечення збалансованої структури обсягів держзамовлення, рівного доступу до освіти, а також неврахування інтересів особи, університету, територіальної громади та держави в цілому.

У позові юристи зазначають, що наказ МОНмолодьспорт "Про державне замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою у 2011 році", затверджений 30 червня цього року, так і не було опубліковано та його повний текст не було доведено до позивача.

НаУКМА позивається до Міносвіти, щоб суд зобов’язав міністерство встановити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців для вузу на рівні обсягів 2010 року.

Також, у судовому порядку позивач вимагає від Міносвіти визначити критерії, порядок та строки розподілу державного замовлення у відповідному нормативному акті.

Як повідомлялося раніше, Міносвіти припинило фінансування низки магістерських програм Києво-Могилянської академії, зокрема, Школи журналістики. Крім того, скорочення держзамовлення на бакалаврських програмах з права відбулося на 50 %, філософії - 50 %, економічних наук - на 43 %.

Освіта.ua
29.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артем
Так тримати!!!!!!!!!! Могилянка я з тобою)))))))))))))
Людмила
Молодец Могилянка! Удачи тебе, терпенья и Победы! Так держать!