Підготовчі курси або ПТУ - вибір для тих, хто не вступив до вузу

Приблизно десятій частині випускників шкіл варто замислитися про те, чим зайняти себе до початку наступної вступної кампанії

Підготовчі курси або ПТУ - вибір для тих, хто не вступив до вузу

"Кількість тих, хто не буде здобувати вищу освіту, практично не змінюється - таких від 8 до 10% щороку", - говорить Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Випускники, які пропустили вступну кампанію, таким чином, втратили можливість вступити до вузу, технікуму або коледжу. Однак, щоб не втрачати час, вони ще можуть вступити до одного з профтехучилищ. Останній термін прийому документів у ПТУ - 1 вересня.

"У нашому училищі та ще в деяких є конкурс атестатів, але на них дивляться в червні-липні, а сьогодні всіх заберуть з руками і ногами", - зізнається директор Харківського вищого професійного училища будівництва Іван Сорокін.

     

За один рік випускник 11 класу зможе отримати диплом училища. Вибір спеціальностей досить великий - від барменів та офіціантів до мулярів і верстатників.

Крім цього, молоді люди, які все ж планують здобувати вищу освіту в наступному році, можуть піти на підготовчі курси.

"У нас працюють курси підготовки до ЗНО для 11-класників і тих, хто не зміг вступити до вузу в попередні роки. Запис бажаючих починаємо у вересні, заняття стартують в жовтні, - розповів директор Центру довузівської освіти ХНУ ім. Каразіна Вадим Чеботарьов. - Ми готуємо з усіх предметів тестування, приходять діти, які збираються навіть до інших вузів".

У Центрі довузівської освіти зазначають, що вступ не гарантують, лише підготовку. 

Крім того, у службі зайнятості вчорашній випускник має право отримувати мінімальну допомогу - 520 гривень на місяць протягом півроку.

Молодь запрошують і російські вузи, філії яких знаходяться в Україні. Особливістю цих вузів є те, що вони не вимагають сертифікат ЗНО.

"Наші сертифікати - проект суто український, у Росії дійсно можна вчитися без них. Вуз має право набирати студентів за результатами іспитів", - підтвердив Олександр Сидоренко.

Студенти іноземних вузів закінчують перший курс, а потім переводяться до українських вузів, додав він.

Комсомольская правда в Украине
25.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nezrozumiliy
А вступні іспити,це некорупція?Навіщо їх проводити?
Антиглобаллист
Для nezrozumiliy: , читая ваши комментарии в новостях где хоть как-то упоминаются вступительные экзамены, у вас сразу какая-то странная реакция "КОРРУПЦИЯ КОРРУПЦИЯ БОЖЕНЬКИ ААА!11!1111". Проблема в людях на должностях, а не в экзаменах. Вас в молодости не взяли в университет, потому что кто-то дал взятку, что вы постоянно так везде упоминаете о коррупции?
nezrozumiliy
Для Антиглобаллист: Я вступив з 1-го разу на державне в педагогічний університет,і спасибі Зовнішньому Незалежному Оцінюванню.А якщо б здавав екзамени,то мені б прийшлось платити гроші за державне.Ось чому я і кажу-що вступні іспити-це корупція,їй потрібно відрубити голову
Коментувати
вв
врятде "способный студент" стал бы поступать в пту)
kjhf
Для вв: На титул "самый умный" никто не претендует. Но если два предмета 170-180(я точно не помню) , а англ. что-то 130, то ,наверное,не совсем дурак. Кстати, в институт мальчишка поступил на бюджет, но не на ту специальность, куда хотел, потому что контракт маме не потянуть.
Коментувати
Лора
Не очень понимаю теперешнюю систему поступления в коледж. У моей сотрудницы ребенок хорошо сдал укр. и математику. А вот английский не очень. Они планировали подавать документы в ВУЗы и один комплект, на всякий случай, в коледж. Но потом выяснилось, что "волны" в коледжах в те же сроки, что и ВУЗ. И если по двум предметам ребенок проходил явно, ну если не в первой, то во второй волне точно. Но кто же понесет оригиналы, будут ждать, что ответит ВУЗ.Раньше техникумы проводили вступительную кампанию после ВУЗов, и если не поступил в институт, то шел в техникум. А сейчас, по ходу, только контракт. Неужели коледжам не нужны способные студенты?