Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт

В Україні зберігається стабільно низький попит на випускників гуманітарних спеціальностей, у той час як випускників технічних вузів роботодавці охоче запрошують на роботу

Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт

Про це повідомила експерт з ринку праці в Україні, директор компанії "HR-practice" Оксана Кондратенко.

За її словами, наразі найбільший попит на ринку праці - близько 65% - спостерігається на молодих фахівців з технічною освітою.

"Якщо це технічні вузи, то їхніх випускників навіть недостатньо - їх випускають у меншій кількості, ніж гуманітаріїв, а потреба в технічних спеціалістах дуже висока", - зазначила Кондратенко.

Незважаючи на те, що студентів не відразу беруть на роботу, а пропонують стажування строком до шести місяців, молоді люди вже з другого-третього курсу просять великі компанії взяти їх на стажування.

Така тенденція спостерігається вже близько чотирьох років, повідомила Кондратенко. На студентів спочатку взагалі не звертали увагу, а тепер спостерігається тенденція до стабільного співробітництва з майбутніми випускниками.

"Деякі роботодавці навіть створюють творчу стипендію для молодої людини, яка б стимулювала її до роботи", - розповіла вона.

Тому, якщо в університетській групі хтось не працює, то це, швидше за все, свідчить про його небажання знайти роботу, а не про неготовність роботодавців працювати з молодою зміною, вважає експерт.

Слід зазначити, що за даними Державної служби зайнятості України, 5-6% випускників вузів звертається за допомогою до держави щодо пошуку роботи, але тільки для третини з них держава знаходить роботу.

Комментарии
19.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sarat
Для чого так нагло брехати!!!!! Я випускник 6-го курсу (НУ "ЛП" техн.спец.). Дивлюсь на сайтах оголошення. Всюди потрібний досвід роботи і навики з ПЗ чи ОС. Без того ніяк. В той час, як на сайті в Рос. спокійно є багато вакансій!!!! Читаючи форуми, розумію що наша країна на рівні самих відсталих країн....Всі хочуть все....а платять копійки....А такі дослідження- це ......
Маша
Потерян такой термин как среднее специальное образование. Электрик с высшим образованием буде инженер - електрик и не будет работать просто електриком. Так где ж их брать? Никто из детей не хочет быть просто рабочим. Уже надоело по TV смотреть печальные звёздные истории. Почему б не показать откуда взялись теже директора предприятий, компаний. У них тоже было трудностей в жизни много прежде чем они столи получать большие доходы.
Остап
Для Маша: Розказую чому. Бо режисери розуміють що нікому не цікаво дивитись на будні, на піт, розчарування, самодисципліну, які є неодмінними атрибутами будь-якого чесного успіху. Людям цікаво бачити результат, наслідки цієї праці і обманювати себе що все взялось нізвідки. Хорошого електрика, сантехніка та ін. дуже складно знайти, а якщо й вдається то замовлень в нього на пів року вперед.
Поступила на технічне
Для Остап: Правда. Манни небесної не існує. Хоч мені ще "зелені" 17, але знаю, що не існує. А як почну навчатися в вузі зрозумію ще 100 разів.
Коментувати
www
Для Володимир: Ми трохи далекі від всього світу, де достойно себе відчувають всі, хто має вищу освіту: і вчителі, і лікарі, і інженери… А що до того, що всім рекомендують навчатись на технічних спеціальностях – це нісенітниця. У спеціалістів ІТ висока зарплата тільки в великих містах, у містечках такої перспективи немає. Кожен має вибирати професію до душі та по своїх здібностях.
Поступила на технічне
Для www: Спеціалісти ІТ інколи ще мають можливість дистанційної роботи. Або залишається бути спеціалістом-універсалом. В будь-якому випадку людина зі знанням технологій і ПК рідше залишається без роботи ніж та, що закінчила юридичне чи економічне. А щодо здібностей повністю погоджуюсь. Є набагато більше потрібних професій аніж банкір, юрист, програміст. Всі хочуть, щоб був нормальний сантехнік, електрик, слюсар. В них набагато шансів влаштуватися у житті, ніж у магістра з економічною освітою, інколи здобутою у непрофільному вузі(аби вузі).
Остап
Для www: Якщо за вашими словами "в ІТ висока зарплата тільки в великих містах", то хто забороняє до них переїхати при відповідній кваліфікації? Або ж як сказала попередній дописувач працювати віддалено? А з тим що кожен має вибирати по душі згідний, але й не завадить ще й здоровий глузд підімкнути, щоб не бути розчарованим.
www
Для Остап: Я не вважаю, що не потрібно вчитись. Потрібно, але адекватно оцінювати свої здібності. Не створювати міф, що на всіх, хто вчитимуться на технічних спеціальностях чекає безтурботне майбутнє. А дефіцит спеціалістів ІТ в країні включає якраз їх потребу і в малих містах в різних організаціях, та їм там пропонують зарплату 2 тис. грн. І при цьому зовсім немає розвитку в професійному плані. Не всі ж в Києві житимуть – це також треба розуміти.
Коментувати
Остап
Мене цікавить чи батьки та абітур’єнти читають подібні статті перед тим, як подавати документи. Читаю: "найбільше потрібно випускників технічних спеціальностей" і поряд стаття "на технічні спеціальності найменший набір". Питання полягає в тому про що люди думають, коли поступають до ВУЗу. Чи вони випустяться через 4-5-6 років і будуть жалітись що не можуть знайти роботи. Люди, якщо є голова, поступайте на спеціальності за якими ви зможете знайти хорошу високооплачувану роботу, а не на ті, де просто навчатись.
www
Для Остап: Якщо третина випускників не знає теореми Піфагора, то Ви думаєте їм варто йти навчатись на технічну спеціальність і їх чекає високооплачувана робота?
Поступила на технічне
Для www: А інші 2/3? Вони мають шанс, як гадаєте? До речі, впізнала у вашому першому реченні свій коментарій, щоправда до іншої статті)) А ваше запитання прямо продовження моєї думки:)
тоже мама
Для Поступила на технічне: Працюю в технічному ВНЗ і можу сказати, що багато студентів вже з 3 курсу підробляють за спеціальністю, переддипломну практику проходять вже на майбутній роботі. І взагалі, технарі краще влаштовуються у житті, бо мають математичне мишлення
Коментувати