![]() |
В Україні зберігається стабільно низький попит на випускників гуманітарних спеціальностей, у той час як випускників технічних вузів роботодавці охоче запрошують на роботу |
Випускникам технічних вузів найпростіше знайти роботу, - експерт
Про це повідомила експерт з ринку праці в Україні, директор компанії "HR-practice" Оксана Кондратенко.
За її словами, наразі найбільший попит на ринку праці - близько 65% - спостерігається на молодих фахівців з технічною освітою.
"Якщо це технічні вузи, то їхніх випускників навіть недостатньо - їх випускають у меншій кількості, ніж гуманітаріїв, а потреба в технічних спеціалістах дуже висока", - зазначила Кондратенко.
Незважаючи на те, що студентів не відразу беруть на роботу, а пропонують стажування строком до шести місяців, молоді люди вже з другого-третього курсу просять великі компанії взяти їх на стажування.
Така тенденція спостерігається вже близько чотирьох років, повідомила Кондратенко. На студентів спочатку взагалі не звертали увагу, а тепер спостерігається тенденція до стабільного співробітництва з майбутніми випускниками.
"Деякі роботодавці навіть створюють творчу стипендію для молодої людини, яка б стимулювала її до роботи", - розповіла вона.
Тому, якщо в університетській групі хтось не працює, то це, швидше за все, свідчить про його небажання знайти роботу, а не про неготовність роботодавців працювати з молодою зміною, вважає експерт.
Слід зазначити, що за даними Державної служби зайнятості України, 5-6% випускників вузів звертається за допомогою до держави щодо пошуку роботи, але тільки для третини з них держава знаходить роботу.
Комментарии
19.08.2011