Три закарпатські вузи приєднаються до УжНУ

Кабінет Міністрів на засіданні 17 серпня вніс зміни у своє попереднє розпорядження про об’єднання чотирьох вищих навчальних закладів Закарпаття

Три закарпатські вузи приєднаються до УжНУ

Про це сьогодні у Києві повідомив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Як повідомлялося раніше, злиттю підлягали чотири закарпатські виші - Ужгородський національний університет (УжНУ), Закарпатський державний університет (ЗакДУ), Мукачівський державний університет (МДУ) та Закарпатський художній інститут (ЗХІ).

Проте, колектив Ужгородського національного університету звернувся до Президента України з проханням переглянути концепцію злиття, наполягаючи приєднати три вузькопрофільні вузи до УжНУ, найстарішого і найбільшого закарпатського вишу.

"Президент України доручив Кабінету Міністрів невідкладно розібратися у ситуації навколо злиття вишів. Адже йшлося про цілком реальну загрозу масових протестів викладачів і студентів. Імовірно, глава держави ретельно вивчив аргументи авторитетних науковців, викладені у листі на його адресу. Вони просили Президента втрутитися і не допустити об’єднання чотирьох ВНЗ у спосіб, встановлений розпорядженням Кабміну", - повідомив Балога.

За словами В. Балоги, як урядовому куратору Закарпатської області йому було доручено опрацювати зміни у прийнятий документ.

Фахівці освітньої галузі спільно з юристами запропонували новий порядок реорганізації вишів Закарпаття, який і був представлений для обговорення членів уряду.

"Сьогодні уряд зняв усі проблемні моменти. Новий порядок об’єднання ВНЗ влаштує всі зацікавлені сторони", - сказав Віктор Балога.

Таким чином, три менші вузи приєднаються до УжНУ та буде збережено наукову і освітню базу області, йдеться у повідомленні для ЗМІ. Студенти Закарпатського і Мукачівського державних університетів, Закарпатського художнього інституту після реорганізації вишів продовжать навчання в УжНУ.

Освіта.ua
18.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анатолий
Закарпатський університет - приватний вуз, який не потрібно було відкривати: він не є класичним університетом, дублює спеціальності УжНу та не відповідає отриманому рівневі акредитації. Його слід закривати і для цього тепер є влучний шлях - об'єднати з УжНУ, чим покращиться база цього класичного університету із сформованими традиціями вищої школи та відповідним власним професорсько-викладацьким складом.
Петро
Вашук вирив яму, в яку потрапив сам... Закду просто можуть ліквідувати, як шкідливе "кулацьке господарство"... У всякому разі, йому, недолугому і жадібному, прийдеться покрутити задницею перед можновладцями і добре потрясти власною калиткою, щоб зберегти свою годівничку у вигляді ЗаКДу...