УжНУ звернувся до Президента з проханням вплинути на реорганізацію вузів

Колектив Ужгородського національного університету звернувся до Президента України з проханням переглянути концепцію реорганізації закарпатських вишів

УжНУ звернувся до Президента з проханням вплинути на реорганізацію вузів

Лист-звернення колективу УжНУ був оприлюднений сьогодні. Копії листа було направлено прем’єр-міністру Миколі Азарову та міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику.

Як повідомлялося раніше, злиттю підлягають чотири закарпатські виші - Ужгородський національний університет (УжНУ), Закарпатський державний університет (ЗакДУ), Мукачівський державний університет (МДУ) та Закарпатський художній інститут (ЗХІ). Таким чином, профільне міністерство пропонує створити один національний вуз.

У своєму листі колектив УжНУ наголошує, що вуз є найбільшим і найавторитетнішим осередком освіти і науки на Закарпатті із середини минулого століття. Всі інші ВНЗ області є нещодавно створеними, невеликими та вузькопрофільними.

Тож, колектив УжНУ пропонує приєднати закарпатські вузи, що підлягають реорганізації, до Ужгородського національного університету.

В іншому разі колектив вузу пропонує реорганізовувати вищі навчальні заклади Закарпаття без уведення у майбутню навчальну структуру УжНУ.

Як повідомляється у листі, колектив Ужгородського національного університету побоюється, що об’єднаний вуз при ліквідації статусу і назви "Ужгородський національний університет" позбудеться зв’язку зі створеним науковим надбанням і втратить позиції серед провідних вишів України.

Також, зазначається у листі, після об’єднання вузів Закарпаття виникне загроза невиконання науково-технічних договорів та угод про міжнародне співробітництво з університетами Європи, США та Канади, з якими підписано документи від імені Ужгородського національного університету.

Колектив вузу нарікає, що питання щодо реорганізації вищих навчальних закладів не отримало підтримки громадськості, не розглядалося публічно, а також не були проведені матеріально-економічні розрахунки доцільності об’єднання.

Таким чином, колектив УжНУ просить Президента звернути увагу на ситуацію та переглянути реорганізацію вузів Закарпаття.

Нагадаємо, 10 серпня Кабмін прийняв пропозицію Міністерства освіти і науки щодо створення державного вищого навчального закладу "Закарпатський університет" на базі чотирьох закарпатських вузів.

Освіта.ua
15.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів