У регіонах приватні вузи залишаються без першокурсників

У 2011 році випускників шкіл, у порівнянні з минулим, в два рази менше. Не всі великі престижні університети повністю набирають студентів, а деякі приватні вищі навчальні заклади зовсім залишилися без першокурсників

У регіонах приватні вузи залишаються без першокурсників

"Без першого курсу буде дуже важко. Практично частина викладачів залишаються взагалі без навантаження. Не знаю, як ми будемо працювати далі", - говорить секретар приймальної комісії одного з комерційних вузів в Донецькій області.

Недобір на перших курсах в деяких комерційних вузах збираються компенсувати заочниками, випускниками технікумів і тими, хто хоче отримати другу вищу освіту.

Представники приватних вузів висловлюють думку, що причина недобору полягає не тільки в меншій кількості випускників шкіл в порівнянні з минулим роком, а й у бажанні абітурієнтів вступити все одно куди, аби на бюджетну форму навчання.

"Ви ж бачите, абітурієнтів розхоплюють. У мене мало бюджетних місць, а в інших багато. Ось вони і йдуть лише б на бюджет, а що далі - неважливо", - говорить ректор Донбаської академії будівництва та архітектури Євген Горохов.

За словами ректора, його комерційний вуз влаштовує на роботу 100% своїх випускників, але й це не приваблює абітурієнтів.

У Донецькому обласному управлінні освіти вважають, що вступна кампанія 2011 року показала неконкурентоспроможність багатьох вузів.

"Цього року на 6222 місця держзамовлення було подано 35 605 заяв. Що стосується заочників, то на 1680 місць подали 8663 заяви. А от недержавні вузи отримали всього 1374 заяви на більш ніж 3000 місць", - повідомив начальник Донецького обласного управління освіти Юрій Соловйов.

"Я за те, щоб залишалися тільки найсильніші вузи, щоб у них була нормальна матеріальна база, я за те, щоб вони мали достатній кадровий потенціал", - додав він.

Чиновники відзначають, що зараз ринок освіти наситився такими дипломами. Щоб вижити, комерційні вузи будуть об'єднуватися або зовсім зникнуть, залишаться тільки затребувані вузи.

Телерадиокомпания ЮНИОН
10.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Корупція ГЕТЬ!
так ім і треба. Може тоді хоч будуть думати про студентів. Потрібно,щоб кожний рік було мало абітурієнтів,щоб карати ті вузи,які невміють відноситися добре до абітурієнтів та студентів
Людмила
Для Корупція ГЕТЬ!: Правильно Насамперед людяне ставлення до дітей. Не валити, бо я велике цабе. За взятки гнати з роботи зразу ж. За продаж дипломів також.А тоді побачим...
Корупція ГЕТЬ!
Для Людмила: Молодець
Коментувати