Приватні вузи, що залишилися без студентів, закриються?

Попередні результати вступної кампанії свідчать про те, що є вищі навчальні заклади, які не набрали ліцензійного обсягу або взагалі не отримали жодної заяви

Приватні вузи, що залишилися без студентів, закриються?

Зокрема, міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що у 180 вищих навчальних закладах України менше сотні заяв від абітурієнтів, і більшість з них - недержавні.

У Міносвіти говорять, що ситуація з недобором студентів у комерційних вузах назрівала вже давно. І нинішній рік показав, наскільки вони незатребувані.

"Ми не можемо змусити приватні вузи закритися або знизити вартість навчання. Такі вузи мають самі вирішити, чи вигідно їм далі працювати, - говорить заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Микола Фоменко. - Ми рекомендуємо приватникам об'єднуватися. Це найоптимальніший варіант".

У список аутсайдерів потрапили й популярні ще донедавна вузи. Наприклад, до Міжнародного Соломонового університету подав заяву всього 51 абітурієнт.

"Ми постраждали через те, що цього року був дуже незначний випуск одинадцятикласників. Панікувати рано, сподіваємося, що на заочне відділення наберемо необхідну кількість студентів. А в наступному році зможемо надолужити недобір", - розповіли у приймальній комісії університету.

Нагадаємо, цього року атестати отримали близько 189 тисяч школярів, у минулому році - понад 400 тисяч.

     

А ось в Західнодонбаському інституті економіки і управління (ЗПІЕУ), до якого було подано 7 заяв, замислюються над тим, щоб об’єднати зусилля з іншими вузами.

«Ми готові об'єднуватися, - говорить ректор Ніна Житник. - Поки жодної пропозиції не надходило. Упевнена, що наш вуз впорається з тимчасовими труднощами».

До списку вузів з великим недобором потрапила й Міжрегіональна академія управління персоналом. За даними інформаційної системи "Конкурс", туди подали заявки лише 17 абітурієнтів з урахуванням того, що ліцензійний обсяг складає більше 1,7 тис. місць.

«На сайті інформація застаріла. До нас подали заявки майже 500 абітурієнтів. Так, це теж недобір, але наступний рік все поправить», - пояснює директор департаменту забезпечення роботи приймальної комісії.

Екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко вважає, що проблему вирішить природний відбір.

"Жорстка економічна ситуація сама змусить вузи закритися, - говорить Ніколаєнко. - Величезна кількість вузів відкрилась у 90-х роках, як гриби після дощу. Зараз країна наситилася дипломами приватників, і вузи так само поступово стануть зникати з ринку освіти. Залишаться тільки найкращі і затребувані".

„Деякі вузи будуть змушені скоротити персонал”, - вважає президент асоціації приватних вузів Іван Тимошенко.

Нагадаємо, згідно з рейтингом затребуваних навчальних закладів, найбільш популярними є: Національний університет "Львівська політехніка" (ЛП), Львівський національний університет ім. Франка (ЛНУ), Національний авіаційний університет (НАУ), Київський політехнічний інститут (КПІ) і Київський національний університет ім. Шевченко (КНУ).

Сегодня
08.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Министерство должно думать о государственных вузах, которых в укринской системе образования большинство. И, опять же, большинство из них дает некачественное образование. Вместо этого, министерство злоупотребляет тем, что оно в одном лице и "хозяином" государственных вузов, и карательным органом для всех (в т.ч. негосударственных). При этом бюджетные места идут только в государственные вузы (независимо от качества подготовки в них), а комиссии и проверки - преимущественно в негосударственные. Абитуриент делает выводы, но пойдет ли такое руководство на пользу украинскому образованию - большой вопрос.
Олька
Все,бурсам капут! Нарешті...
студент 5-го курсу
Так ім і треба.Це їм за те,що вони беруть гроші за пропущені пари,це їм за це-що вони погано вчать студентів,це їм за це-що вони беруть гроші за перездачу екзаменів,це їм за це-що вони погано відносяться до студентів,це їм за те-що вони підвищують плату за навчання посеред року.Хай їх закривають,і нічого казати,що в них недобір.В тому році було 430 тисяч абітурієнтів,а в групи понабирали по 3-4 людини.Хіба це нормальні вузи?
Ксюша
Я навчалася і в державному і в приватному ВУЗах. І в державному таке хабарництво, що хоч я і знала предмет (нікого не цікавило ) - гроші здавай!!!. ТАй платників на потоці було 97, а тих, хто отримує стипендію - 11; ну дуже державне навчання. І, до речі оплата на багато більша, ніж в приватному. І, хто Вам сказав, що в приватному ВУЗі якість освіти гірша - більшість викладчів приходять з державного ВУЗу і працюють за контрактом у приватному. НЕ МІРЯЙТЕ ВСІХ ОДНИМ МІРИЛОМ. ВПЕРШЕ ЧУЮ ПРО ОПЛАТУ ЗА ПЕРЕЗДАЧІ ЧИ ПРОПУСКИ Для студент 5-го курсу: Для Олька: Для студент 5-го курсу:
Коментувати