Не варто в кулінарному технікумі ставати юристом, - Д.Табачник

Міністр освіти Дмитро Табачник застеріг абітурієнтів від вступу до непрофільних вищих навчальних закладів та отримання неякісних дипломів про вищу освіту

Не варто в кулінарному технікумі ставати юристом, - Д.Табачник

"Я вважаю, що поняття "якість освіти" є комплексним. Це і "авторитет" диплома, і, безумовно, знання, які отримуєш. Але насамперед уся реформа вищої освіти спирається на формування не тільки знань, а й навичок. І те, що в Європі називається компетентністю – це вміння реалізувати отримані знання", - зазначив міністр освіти в інтерв’ю газеті "Освіта України".

Міністр освіти висловив впевненість, що кожна вступна кампанія є найбільшим, наймасовішим і найточнішим моніторингом вищих навчальних закладів.

"Сьогодні в нас є більше сотні ВНЗ – і державних, і приватних, і комунальних – до яких не подали документи навіть і десять абітурієнтів або взагалі не виявилося жодного бажаючого", – зазначив Д.Табачник.

"Після закінчення прийому документів ми всі ці дані оприлюднимо – і назви закладів, і прізвища ректорів. Ці дані – промовиста характеристика профанації освіти", - повідомив міністр.

Він зазначив, що про якість знань і якість освіти найкраще знає роботодавець. "Будь-який – банкір, приватний підприємець, керівник державного підприємства, якщо до нього приходить юрист із дипломом КНУ ім. Тараса Шевченка, Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, Львівського національного університету ім. Івана Франка, він його візьме на роботу. А якщо прийти з дипломом юриста кооперативного технікуму, харчового університету тощо, то обов’язково влаштують перевірку, встановлять випробувальний термін. А найімовірніше – просто не візьмуть".

"Я звертаюся до абітурієнтів і батьків: не вступайте до непрофільних інститутів, академій та університетів, не отримуйте "дешевий", неякісний диплом. Не треба так робити, адже цей вибір визначить зміст чотирьох – п’яти років вашого життя. Не варто в кулінарному технікумі ставати юристом – диплом ви отримаєте, але конкурентоспроможність його буде низькою", - сказав Д.Табачник.

Він також зазначив, що щороку в державних центрах зайнятості найбільше реєструються люди із дипломами про вищу освіту економістів і юристів.

"Нині хороший інженер-будівельник, який може працювати майстром, виконробом і очолювати бригаду, на ринку праці швидше знайде роботу. І заробить для сім’ї та свого майбутнього більше, ніж слабенький юрист чи економіст" – підкреслив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

Освіта.ua
05.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
leox
Не варто історику Табачнику лізти в технічні технікуми
Рома
Министр лукавит. Количество поданных заявлений определяется не только уровнем подготовки, но и количеством бюджетных мест, близостью к дому и многими другими факторами. Да давно пора ему определиться, он за укрупнение университетов или за их профильность.
Бандерівець
Скажіть, будь ласка, чи можна забрати з одного ВНЗ документи, якщо я там вже зарахований за першою хвилею, і віднести в інший де я можу пройти за третьою хвилею?
Христина
Для Бандерівець: Так, це наше конституційне право .Беріть з собою батьків для впевненості і забирайте документи.Якщо віддавати не захочуть дзовоніть до міністерства.
Бандерівець
Для Христини: Дякую
Коментувати
1017
Народ, соррі за оффтоп але мені цікаво взнати скільки днів ше прийматимуть документи?
Мама абитуриента
Зайдите через информационную систему "Конкурс" ( она же "Вступ") на Национальный университет государственной налоговой службы (Киев, Ирпень). Факультет "право, юридический", лицензионный объем - 245 мест, бюджет - 195 мест, подано заявлений около 800. При этом ограничений по льготчикам НЕТ! (условия приема в данный ВУЗ). Первые 170 человек - ВСЕ льготчики (думаю 99% - это "инвалиды" или другая категория по купленным справкам), бал 169 человека - 522,4 ?!?!?! Бал 245-ого (последний по лиценз. объему) - 736!!! Так кто учится в этом ВУЗе? "Инвалиды" и иже с ними? - ни в коем разе не хочу обидеть тех, кто по настоящему относится к льготной категории. В условиях поступления 2011г. льготчикам отведен определенный процент от бюджетных мест. Вопрос: с каким багажом знаний пришли абитуриенты в этот Национальный универс. ГНС? А с какими пришли в тот же...
Настя
Для Мама абитуриента: А заодно еще и медицинский можна посмотреть (тот же Богомольца например), где у этих "льготников" по профильным предметам по 124-130 баллов и они, естественно, зачислены на бюджет!..
Коментувати
Олена
якщо в "кулінарному технікумі" відкривають спеціалізацію "юрист", то хто дає на це дозвіл та кожен рік встановлює ліцензований обсяг на прийом студентів?????
Nameless
Табачник из своего горького опыта говорит насчет юридического образования в кулинарном техникуме, наверное.
figaro
навіщо нам інженери ,ми що,бальні на голову?
zoooom.ua@bigmir.net
Для Дарья: ахахаха....не,ну реально,Зачем? Пусть юристы замешивают цемент ,лечат больных....
Коментувати
Александр
Пиар ход!!!!он все надеется увеличить число студентов на технарях!!!!!
IT
Для Александр: В том то и дело, что технарей много, но у нас местами очень мало бюджетных мест
Коментувати
The Chemodan Clan
А чо сразу "слабенький юрист чи економіст"? А вдруг я выучусь хорошо и инженеры мне ноги будут целовать? Я разве не прав?!!!
Влад
Сейчас никто не заинтересован идти на технические специальности т.к. низкие зарплаты, исключения состовляют только программисты.
Антон
А Экономисты думаешь много зарабатывают?=))))))) Ты как и любой технарь сразу после вуза руководителем не будешь и лет так 10 проработаешь вшивим бугалтером или менеджером за 3-4тыс =)
ludmila
Для Антон: Для тебя 3-4 тыс многовато, так как ты батюшка просото безграмотен
Коментувати