Міносвіти спростовує інформацію про факти порушень під час проведення вступної кампанії

У профільному відомстві вважають, що створення зайвого ажіотажу шляхом публікації у ЗМІ неперевірених фактів щодо вступної кампанії є недоречним

Міносвіти спростовує інформацію про факти порушень під час проведення вступної кампанії

"Перед початком і в період вступної кампанії працівниками Міністерства проведено широку роз`яснювальну роботу через засоби масової інформації щодо особливостей цьогорічного вступу, прав і обов`язків абітурієнтів тощо", - йдеться в повідомленні МОНмолодьспорт.

В міністерстві також повідомили, про надзвичайно напружену щоденну, щогодинну роботу працівників "штабу кампанії" – Міністерства освіти і науки, молоді та спорту – від Міністра до провідного спеціаліста, про що свідчать понад півтора десятка інструктивних листів-роз’яснень щодо гострих проблем вступної кампанії, численні оперативні втручання чергових "гарячої лінії" у розв’язання болючих питань вступників.

"І все ж таки, незважаючи на всі ці зусилля, в окремих публікаціях ЗМІ поширюються неправдиві відомості про, начебто, масові порушення Умов прийому до вищих навчальних закладів, непрозорість і закритість для абітурієнтів та громадськості цьогорічної вступної кампанії, "таємниць" держзамовлення тощо", - заявили в профільному відомстві.

Зокрема, зазначають в МОНмолодьспорт, про це йдеться у публікації "Каламуть і підводні течії вступної кампанії від Табачника" в інтернет-виданні "УНІАН" 3 серпня 2011 року на основі висновків Громадянської мережі "Опора".

"Хотілося б зауважити, що Громадська мережа "Опора" вже не один рік здійснює моніторинг вступної кампанії в Україні і Міністерство оперативно реагує на всі запити і будь-яку інформацію Громадської мережі щодо окремих порушень з боку приймальних комісій. Як результат – оперативне втручання і усунення виявлених порушень", - йдеться в повідомленні міністерства.

"Водночас, як встановила перевірка Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, інформація "Опори" про відсутність на 1 серпня 2011 року оприлюднення результатів вступних екзаменів, наведена у згаданій публікації, не відповідає дійсності", - зазначають в міністерстві.

В профільному відомстві повідомили, що не підтвердилася й інформація щодо визначення Харківським національним економічним університетом "економічної теорії" як профільного предмету, а також інформація щодо оприлюднення Національним авіаційним університетом списку рекомендованих до зарахування лише в алфавітному порядку.

"Стосовно проходження вступної кампанії 2011 року, то попередні дані, які надходять від вищих навчальних закладів, оцінки експертів, свідчать, що цей процес проходить у "штатному режимі" і є всі підстави прогнозувати, що його буде завершено успішно", - зазначається у повідомленні.

В міністерстві також зауважили, що попри всю необ’єктивну критику стосовно проведення експерименту "Електронний вступ 2011", він, як первинний етап, теж відбувся успішно. Понад 10 відсотків абітурієнтів скористалися сервісом електронного вступу. Загалом подано майже 150 тисяч заяв. Більше 65 тисяч електронних заяв від вступників подано до вищих навчальних закладів інших міст, що безумовно призвело до економії значних коштів родин абітурієнтів. Тому, критика системи "Електронний вступ 2011", про яку йде мова у згаданій статті є невиправданою.

"Вважаємо, що публікація у ЗМІ неперевіреної, а подекуди, і неправдивої інформації щодо так званих "масових порушень" в ході вступної кампанії 2011 року ніяким чином не може бути спрямована на допомогу абітурієнтам пережити такий важливий етап у житті та відповідальну подію для їх батьків як вступ на навчання до університету", - зазначили в освітньому відомстві.

Вступна кампанія – одне з наймасовіших суспільних явиш і створення зайвого ажіотажу шляхом публікації "гарячих" неперевірених фактів тут недоречно, йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
04.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
Сайт vstup2011.com.ua не працює, бо оновлюється. Завтра повинен працювати, але мабудь пысля обіду, коли списки оновлять
возмущенная
скажите пожалуйста,связано ли исчезновение сайта указанного выше с появлением статьи или комментария?
возмущенная
Для www: спасибо,но всё равно не работает(
LL
упс, но этот сайт тоже не работает((Для www:
www
Для возмущенная: Через ВНЗ можна.
Коментувати
неравнодушный
Благодаря одному сайту (http://vstup2011.com.ua/) хорошо видно, что некоторые из абитуриентов более абитуриентные. Т.е. могу привести примеры подачи документов на 16-21 факультет отдельно взятым абитуриентом. Рекорд 9(!!!!) вузов! Это Ваш хвалёный электронный приём! А как насчёт дочки одной депутатши, которая поступила после экстерната, который , по словам мамаши, "пробила" сама, на право в шевченко за две недели до приказа(можете найти программу Осадчей , мамочка сама всё в интервью рассказывает). Но мама-депутат верховной рады промолчала, что ребёнок у неё инвалид, так во всяком случае указано в списках!!!!!! А Вы всё про справедливость((( О справедливости проведения ЗНО вообще молчу. Нет, конечно, с ним гораздо лучше, но коррупция и заказ процветают(((
IT
Для неравнодушный: Как вариант, это могли быть полные тёзки. Но хотя если они подавали 15 заявлений через ЕВ, а потом и лично поприезжали... Еще бывают ВУЗы, которые несколько заявлений, но на одну специальность, считают за одно заявление. Вариантов уйма. А про дочку депутата.. Неужели им сложно оплатить её обучение, вместо того, что бы покупать льготы и занимать места бюджета?
Коментувати