При розміщенні держзамовлення працювали єдині узагальненні підходи, - Д.Табачник

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник розповів про цьогорічні обсяги державного замовлення

При розміщенні держзамовлення працювали єдині узагальненні підходи, - Д.Табачник

За словами міністра, обсяг державного замовлення у 2011 році становив для молодшого спеціаліста – майже 76 тис. місць, бакалавра – майже 106,5 тис. місць. Держзамовлення на спеціаліста і магістра визначено з урахуванням обсягу випуску бакалаврів і становить відповідно – 75,2 і майже 43 тис. місць.

Дмитро Табачник підкреслив, що вперше за роки незалежності на 100 випускників середньої школи в цьому році чекало 55 місць державного замовлення.

Він зауважив, що при розміщенні державного замовлення у вищих навчальних закладах працювали єдині узагальненні підходи, а не особистісні.

Міністр освіти повідомив, що наприклад, у порівнянні з 2010 роком, обсяг державного замовлення в Київському національному економічному університеті ім. Гетьмана скорочено на 32%, Донецькому національному технічному університеті на 36%, Національному університеті "Києво-Могилянська академія" на 19%, Львівському національному університеті імені Івана Франка держзамовлення скорочено лише на 12,5%, а в Харківському національному університету ім. В.Каразіна – на 21%.

Міністр також назвав вищі навчальні заклади, що є лідерами за кількістю поданих вступниками заяв, це зокрема Національний університет "Львівська політехніка" - понад 26000 заяв, Львівський національний університет ім. Франка – понад 24000 та Національний авіаційний університет – 23922.

Також популярними серед цьогорічних вступників є Національний технічний університет "КПІ", Київський національний університет ім. Шевченка та Київський національний економічний університет ім. Гетьмана.

Високі показники поданих заяв у Дніпропетровського національного університету ім. Гончара та Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.

"Приємно, що технічні спеціальності стали популярнішими серед абітурієнтів, про що свідчить високий рейтинг "Львівської політехніки", - зазначив міністр.

Він підкреслив, що зараз триває другий етап вступної кампанії, що розпочався 1 серпня з оприлюднення рейтингових списків і подачею оригіналів документів. Тобто, протягом п’яти днів, до 5 серпня включно, абітурієнти мають визначитися з вибором вищих навчальних закладів і подати оригінали документів.

"Це відповідальний етап і для абітурієнтів, і для вищих навчальних закладів. Ми готові до його успішного проведення", - резюмував Дмитро Табачник.

Освіта.ua
02.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Илонка
Могу ли я забрать документы из колледжа если мне предложат бюджет в универе????
абітурієнт,який підтримує зно
Для Илонка: ні
Коментувати
Аліна
Да зрізати потрібно держзамовлення однозначно..В тому році було 132 тисячі,значить в цьому в двічі менше-60 тисяч,так як абітурієнтів вдвічі менше
ВЕРА
Господин министр,поздравляю вас с тем ,что в этом году школу закончили отличники в подавляющем большинстве,И мне интересно,хоть в одной школе будет проведена проверка по вопиющим фактам "отличных аттестатов"? Или министерство в доле????
АLina
Чому немає жодного держзамовлення на більшу частину факультетіву ВНУ ім. Лесі Українки?
Олька
Уряде,навіщо ви скоротили кількість держмісць на спеціальність "Іноземна філологія"?! Ми туди йдемо не тому,що хочемо стати філологами,а тому,що без знання мов на жодну нормальну роботу не влаштуєшся! Роботодавці вимагають вільного володіння кількома мовами,а ви скорочуете бюджетні місця на ці спеціальності...Оскільки більше 60% людей працюють не за спеціальностями,то бюджетні місця на мовні факультети потрібно навпаки-ЗБІЛЬШИТИ!!!
С
надо быть идиотом чтоб из 15 направлений никуда не попасть.Сразу в пту.
...
Для С: то ти ідіот.
Коментувати
ігор
якщо я не проходжу на всі 15 напрямків куда я подав, чи я маю право подати та де є недобір
альміра
Для ігор: ні, на жаль не маєш такого права
Коментувати