Новації цьогорічної вступної кампанії себе виправдали, - міністр освіти

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час проведення прес-конференції розповів про основні особливості цьогорічної вступної кампанії

Новації цьогорічної вступної кампанії себе виправдали, - міністр освіти

За словами міністра в ході вступної кампанії практично не було черг і незадоволення, тобто вона була набагато успішніше організована.

Міністр освіти зазначив, що вперше абітурієнти мали можливість як особисто подати документи, так і зареєструватися через систему електронного вступу. Ця новація, на думку Дмитра Табачника себе виправдала абсолютно успішно.

Також міністр відзначив, що виправдали себе й ті зміни, що були внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів 2011 року.

Зокрема він акцентував увагу на збільшенні строків прийому заяв та документів на вступ з 15 до фактично 31 дня, наданні права подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року та права вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років. Також він акцентував увагу на наданні права абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.

Позитивно оцінив міністр й встановлення єдиного для всіх вищих навчальних закладів фіксованого переліку конкурсних предметів за напрямом при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста та запровадження системи нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та Малої академії наук.

Успішною новацією є запровадження нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступали до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), і які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах.

Також, за словами міністра, встановлення чітких строків формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування – 5 діб на подачу документів, 2 дні – другий етап та 2 дні – третій етап є позитивними відмінностями Умов прийому 2011 року.

"Окремо хочу наголосити на експериментальній реалізації "Електронного вступу 2011". Попри зауваження, а подекуди й необ’єктивну критику стосовно проведення цього експерименту, він, як первинний етап, відбувся успішно. Понад 10% абітурієнтів скористалися сервісом електронного вступу", - підкреслив міністр.

"За нашими даними більше 65 тисяч електронних заяв від вступників подано до вищих навчальних закладів інших міст, що безумовно знизило напругу і черги у вступних комісіях, а по-друге, зекономило значні кошти родинам абітурієнтів" – повідомив Д.Табачник.

"Звичайно, нами виявлено окремі прогалини, вони розв’язувалися. Найголовніше, що система "Електронний вступ" отримала довіру громадян. Запровадження інформаційних технологій у вступну кампанію стає реальністю, - резюмував міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Освіта.ua
02.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лора Крафт
а у нас в одесском медине вывесили списки контракта 10-го. потом втихаря обьявление для котракта до обеда 15.08 прийти подписать.....свои люди знали когда будет обьявка. зачислили с оригиналами с баллами ниже "плинтуса" , а с 16.08 свернули приемную комиссию.телефон не отвечает отправляют в профильный деканат. там орут и отсылают на 9:00 25 августа.....и ехидненько " в ваших интересах опаздывать".....работать будут только до 11:00. шо за фигня? ни оригиналы забрать, ни тебе консультацию.
Ира
а сколько у тебя балов?
Татьяна
Провал просто, эти целевики вообще кошмар! Думала в медицинский поступлю, куда там, набрали целевиков по 650 балов, как это назвать?!=(
99
Якщо в другій половині 9 го серпня університет бачить що у нього йде недобір оригіналів документів на державну форму навчання, по яким критеріям і кого будуть добирати на державне, якщо ніхто з рекомендованих не подав, і чиї імена будуть вписувати в накази до зарахування 10 серпня?
я
Для 99: та вже 6-го в ВНЗ будуть бачити, що загрожує недобір - обзвонять всіх рекомендованих, якщо і ті оригінали не будуть нести, будуть обзвонювати всіх, кто заяви подавал. Недобір - це скорочення держзамовлення на наступні роки, відповідно і скорочення викладачів.
Коментувати
Олена
У мене питання...знаю що зі списку викидати будуть тих, хто був рекомендований до зарахування і не подав документів, і таким чином список буде рухатись, але що, якщо мені для того, щоб стати рекомендованим до зарахування треба бути вище трьох людей, які не є рекомендованими до зарахування, і я бачила що у інших вузах, вони уже подали оригінали, то у мене немає шансів, тому що вони не є рекомендованими до зарахування, отже їх не викинуть зі списків?..хоч фактично у моєму вузі вони уже ні на що не претендують? що тоді робити?
z
Для Олена: Тогда попадешь в третью волну зачисления
Коментувати
Дмитро
Звони в приймальну комісію, там питай, в кожному університеті по різному.
1017
В останній день на контракт подають?
Тіна
Ви взагалі бачили рейтингові списки в авіаційному (НАУ)???? Там корупція цвіте!!!!Люди по алфавіту, без балів та номерів...казна-що
абітурієнтка
Для Тіна: зайди на сайт vstup.info і ти побачиш тих самих людей зі списку, тільки з балами і не по алфавіту, це просто вони вже список рекомендованих опублікувли, де всі по алфавіту, щоб легше було себе знайти, немає там ніякої корупції
Коментувати
eeee
Я не розумію чому абітурієнти поставлені в нерівні умови: першій хвилі на роздуми 5 днів, а всім іншим по півтори доби.Логічно і чесно було б десять днів розбити на п"ять хвиль.
ВЕРА
Господин министр,вы смотрите рейтинги и систему конкурс или вы в отпуске на морях,кто ответит за то ,что в этом году творится на филологических направлениях ,где по 1000 и больше заявлений от выпускников и дети с реально хорошими результатами ЗНО(не аттестатов) не могут, благодаря вам ,пробиться на бюжет????
Bastard
Народ, то по графі "Оригінали документів на vstup.info орієнтуватися скільки людей подали документів на факультет чи як?
катрина
Для Bastard: Повнiстю з вами згiдна. Мене також бiсить ця несправедливiсть.
катрина
Для катрина: ( Помилочка ) Це для Вери. Для катрина:
Лора Крафт
Для катрина: нет! система ВСТУП показывает данные за вчера", кроме того есть такой заскок, что официальной, считается только информация на стенде приемной комиссии с подписью и мокрой печатью. на ВСТУПе, сайте ВУЗа и др. типа к сведению.....
Коментувати
люся
витратили купу грошей за останній рік на репетиторів ( вартість року навчання в найдорожчому вузі), пройшли на бюджет в першій хвилі в один з найкращих вузів столиці, але сумно, коли бачиш пільговиків з балами 650-700, що моя дитина буде робити з ними на одному курсі, є знайомі, які стрибали до стеллі,бо проштовхнули свого дебіла з медаллю і з балами зно 140-150( сподіваюсь брешуть) знаю тих,хто купив олімпіаду і цим забезпечив собі місце на бюджеті , бо з реальними балами були б у рейтингу на 300 осіб нижче , тепер ще залишилися комерційні, які вже тепер штурмують вуз з препоганими балами, і що робити тепер з нашими знаннями, щоб не скотитися , бо ж як не крути, а якщо основна маса посередня, то вуз в подачі знань орієртований на неї.
www
Для люся: У ВНЗ почнеться все спочатку і все залежить від дитини і від її бажання вчитися, а не скільки батьки потратили грошей: чи то на репетиторів, чи то на бали атестатів.
www
Для люся: Не накаркайте.
EZzee
Для люся: закінчив 1 курс навчання на радоіфізичному факультеті КНУ ім. Шевченка - хтось поступив з балами 630 (із 800 можливих!!) і спокійно продовжує отримувати стипендію і після літньо їсесії, знаю тих, хто поступив з 770+ і зараз ледь тяне. А все тому що в універі знань з школи взагалі не треба - там все вчити заново треба і тому все залежить лише від бажання вчитися. А якщо людина поступає із знаннями і бачить, що вони нікому не впали, не встали, що там вчать не тому що хотів вчити і що думав, що будеш вчити - такі забивають, але щоб таких вигнали, то треба не знаю як постаратись, хіба за власним бажанням ідуть, щоб знайти те своє.
Коментувати
Katirina
Чи правда що на "Інформаційній системі (хто бачив) збільшилась к-ть місць в Київському ЛІнгвістичному ?чим це пояснити можна?
Дмитро
Для Katirina: бачів в КПІ добавили держ. місць. На системну інженерію здається було 71 державне місц, а тепер 95.)
Just
Для Katirina: в КНЛУ ніде державних не добавили:(
Коментувати
Дмитро
ХАЙ ЗБІЛЬШАТЬ КІЛЬКІСТЬ ДНІВ ПРИЙОМУ В 2 І 3 ХВИЛЯХ!!!!!!!!!!!!! є досить багато людей які можуть просто не встигнути за два дні подати документи, а є такі, які зхочють забрати оригінали з одного внз та подати в інший і в результаті залишитися ні з чим!!!!!!!!!!!!
я
Для Дмитро: Зрозуміло, що вже не збільшать. Дивиться систему Конкурс кожного дня, телефонуйте в приймальні,і вже до 05.08 побачите, наскільки посуваються списки і вже до 06.08 зможете забрати оригінали в одному ВНЗ і подати в інший, куди на 01.08 не проходили
Дмитро
Для я: просто багато людей кажуть що не можна просто прийти і забрати оригінали, на це треба 2-3 дні......... і так, звичайно не збільшать кількість днів, але я ще стараюсь на щось надіятись...)
я
Для Дмитро: Збільшасть дні хвилі - збільшать строки повернення документів. ВНЗ недобору бояться більше, ніж ви не поступити, тому, перш ніж здавати оригінал уточнюйте, наскільки складно його повернути, будуть проблеми з поверненням, залучайте всіх - батьків, Приймальну, куди проходите в 2-гу хвилю. Врешті-решт і з Приймальною, куди ви проходите з 2-ю хвилею можна домовитися, пообіцявши, що оригінали ви їм принесете не 07.08., а наприклад 09.08. В цьому році таки буде боротьба за студентів
Коментувати
я
Був би Табачник зацікавленим, змінив би: 1. Для всіх поступаючих (крім заочників)враховувати результати ЗНО поточного року - тоді і абітурієнти і ВНЗ будуть бачити реальну кількість потупаючих, 2. Відмінити пільги взагалі ( хай їх навчання сплачує держава), 3.Рейтинг складати тільки по ЗНО, а атестат враховувати, при напівпрохідному балі
Светла
"Також він акцентував увагу на наданні права абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання." Іспити проводилися до 31 липня. Результати стануть відомими тоді, коли вступна компанія вже закінчиться. Й ти, будучи впевненим, що проходиш в омріяний внз, можеш опинитися перед фактом, що за результатами іспитів перед тобою в рейтингу з'явиться ще десяток-другий абітурієнтів. Якщо вводите вже іспити, то проводьте їх раніше, щоб кожний знав, скільки в цих абітурієнтів балів, й міг правильно оцінити свої шанси на вступ.
Олька
Із рейтингу абітурієнтів мого вишу:бали ЗНО,усі 3 125-140 балів,а атестату -190 балів. Цікаво,скільки вони заплатили класному керівникові і директорові??? МЕНІ ГИДКО НА ЦЕ ДИВИТИСЯ!
Светла
І пільговики. Чому вважається, що дитина, яка не змогла гідно закінчити школу, щоб вступити у внз без пільг, зможе вчитися нормально у внз і стане хорошим спеціалістом? Як той, хто не знає математики , що вивчалася в середній школі, буде засвоювати вищу математику? Чому цим дітям надається перевага? Вони не можуть заплатити за навчання? А діти вчителів й лікарів у нашій країні це можуть зробити? Держава повинна піклуватися про таких дітей, але не за рахунок інших. Дайте їм кошти на навчання, забезпечте житлом, ліками й т.і. А те що робить держава зараз - це псевдотурбота.
Светла
По-третє, бал атестата. Гляньте, пане Табачнику, на дані системи Конкурс у другій половині будь-якого списку і ви побачите, що у половини цей бал завищено. Не може бути атес.бал 189, коли тести 135, 128 і 143.
Светла
По-друге, додаткові бали за підготовчі курси - це не плюс, а величезний мінус. В чому полягає мета курсів? Підготовити до вступу, так? Чому ж у багатьох підготовлених на курсах абітурієнтів бали за тести нижчі, ніж у тих , хто готувався самостійно? За що тоді виставляються бали? Правильно, за гроші, що отримав внз від абітурієнта. Можуть заперечити, що підготовчі курси мають на меті підготувати абітурієнта до навчання саме у цьому внз, щоб на 1 курсі було легше вчитися. Прекрасна ідея, але 20 балів тут з якого боку?