Громадянська мережа ОПОРА наголосила на основних недоліках вступної кампанії

Спостерігачі акцентували увагу на проблемах прозорості роботи приймальних комісій, розподілі державного замовлення та нарахуванні додаткових балів за підготовчі курси

Громадянська мережа ОПОРА наголосила на основних недоліках вступної кампанії

В ОПОРІ зокрема зауважили на недостатньо прозорій роботі приймальних комісій, які порушували процедуру оприлюднення власних рішень протягом двох днів після їх прийняття, як того вимагають Умови прийому. Таким чином, абітурієнти були позбавлені права доступу до важливої для них інформації.

Для прикладу, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова станом на 1 серпня не оприлюднив результати внутрішньоуніверситетських іспитів. Крім того, ВНЗ не подав цю інформацію і до ІС "Конкурс", підкреслили в ОПОРІ.

Національний авіаційний університет традиційно оприлюднює списки рекомендованих до зарахування без відповідних даних щодо учасників вступної кампанії, а точніше - в алфавітному порядку без зазначення конкурсних балів, належності абітурієнтів до категорій (пільгові, за цільовими направленнями, поза конкурсом тощо), додаткових балів за довузівську підготовку, перемог в олімпіадах чи МАН. Це прямо суперечить вимогам Умов прийому щодо оформлення списків, зазначають в ОПОРІ.

В Громадянський мережі також наголосили, що маніпуляція з обсягами державного замовлення призвела до того, що частина абітурієнтів лише 1 серпня, коли оприлюднюються перші списки рекомендованих до зарахування, дізналася, скільки місць державного замовлення припадає на конкретну спеціальність, та наскільки великим є шанс вступу.

Крім того, профільне міністерство у відповіді від 29 липня повідомило ОПОРУ, що досі проводиться узгодження обсягу державного замовлення за напрямами та спеціальностями, враховується поточна конкурсна ситуація. Таким чином було підтверджено факт ручного керування процесом, повідомили спостерігачі.

Тож другий рік поспіль наказ про розподіл державного замовлення з усіма додатками є втаємниченим документом, у доступі до якого відмовлено громадськості та абітурієнтам.

Представники Громадянської мережі також зазначили, що використання додаткових балів за підготовчі курси інколи мало ознаку прихованої корупції. Так, до 20 додаткових балів могли отримати слухачі курсів довузівської підготовки з інженерно-технічних, фізичних та природничо-математичних наук.

Якщо абітурієнт прослухав 150-годинний ліцензований профільним міністерством курс підготовки, то після його завершення, під час атестації він міг отримати від 1 до 20 бонусних балів.

Втім, нововведення дивним чином трактувалося самими ВНЗ, зазначили спостерігачі. Так, Національний університет "Київський політехнічний інститут", Запорізький національний технічний університет, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Донецький національний університет, Національна металургійна академія України всім без винятку слухачам нараховували по 20 балів.

Отже, замість оцінювання знань випускникам курсів було подаровано максимальні бали, на які навряд чи всі могли заслуговувати. Таким чином інновацію перетворено на приховане хабарництво, адже, всі курси є платними, а замість знань слухачі налаштовані виключно на бали, зауважили спостерігачі.

Деякі ВНЗ вирішили зараховувати додаткові бали за підготовчі курси і на економічні спеціальності, тобто, самостійно змінюючи обмежений перелік, що суперечить Умовам прийому.

Для прикладу, в Одеському національному морському університеті 4 абітурієнтам зараховані бали на спеціальність "менеджмент" на факультет економіки та управління, повідомили в Громадянській мережі ОПОРА, що здійснює спостереження за вступної кампанією 2011 року.

Освіта.ua
02.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ольга
Чому ж не помітили, що в НУДПСУ ( м.Ірпінь) рекомендували до зарахування всіх пільговиків та тих, хто має цільове направлення, без жодних обмежень. До того ж інформація не оприлюднена в системі "Конкурс" та на сайті університету.
Капець
Якщо чесно, то я також у шоці... По-перше деякі абітурієнти, армянської національності, навчаючись у школі, мягко кажучі, не дуже, купили собі атестат, та сертифікат (у якому менш ніж 180 немає оцінок, а найвища 195) і зараз як вареник в маслі. Чому ж ми, українці, у своїй країні маємо менші права??? цим армянам усе дозволено. Що можна казати, коли на спеціальність подано більше 1000 заяв, і ти у списку п*ятсот якась, хоча наче й бали не самі гірші. Я, наприклад, у цьому році в прольоті. Я жалкую про те, що в школі можна було дурня ганять, а я вчитися намагалася.............
11
Лучше учитесь в школе ,тогда не придется идти на курсы ,а если так случилось то чего жалеете денег.
Лена
Для 11: В школе сейчас не готовы подготовить выпускников к ЗНО...и без курсов сдать на хороший бал очень сложно. Это лично мое мнение))
Коментувати
ага
В Полтаве в УМСА также выложили списки только пофамильно, без указания балов. сиди и думай какой проходной бал у последнегов списке
актінілава
моя донька пройшла довузівські курси, тільки гуманітарного профілю, поступили на курси в жовтні місяці і тоді всім обіцяли додаткові бали, ми і гроші заплатили, а потім у листопаді вийшов наказ нарахування додаткових балів тільки інженерним спеціальностям, біології, екології і т.д. так не чесно, я рахую дітям які пройшли курси незалежно від спеціальності нарахувати додаткові бали від 1 до 20, адже все одно інститут заробив на цих дітях собі гроші так хоч бали поставте!!!
я
Для актінілава: Ви ВНЗ гроші, вони вам знання - все чесно
Лена
Для актінілава: Вы ходили на курсы за знаниями, а не за балами!
Коментувати
Я
Та це пі...ц а не справедливість!!! Де вона на...й!? Те шо я здав ЗНО 181 187 165 до (/) + атестат 171 і я в прАльотЄ бо в сумі 174. Хто вчиться в селах, а батько голова колгоспу чи х... його знає хто тому атестат зробить не проблема.Суперово коли якийсь синуля поздавав тести 171 171 175 і атестат 193(Який батько зробив за бутль самогону і сковородку сала). Це перше! Ще круто коли в рейтингу в Інформаційній системі Конкурс ти проходиш на державне і почуваєш себе добре і тут Х...ЯК а в інституті виклали рейтинг по ОБЛАСТЯМ!!!! І виходить з однієї області проходять з балом 650 а ти в своїй смокчі кірпічі!!!
LyNi
Для Я: Абсолютно согласна, я тоже непрошла по своей области, хотя по другим даже с 610 прошли!
Мама абитуриента, учитель сельской школы
Для LyNi: Уважаемый, колхозов давно нет во-первых, во-вторых ты только вышел за школьный порог, а уже обвиняешь в продажности учителей. За самогон и сало? Мой сын имеет заработанный своими знаниями аттестат - 198,1, тесты-198, 198,5 ( математика) 195 ( физика). Не надо кого-то обвинять в своих неудачах, особенно сельских детей и их учителей
Мама абитуриента, учитель сельской школы
Мои извинения LyNi, сообщение адресовано Я ( кстати последняя буква в алфавите_
Коментувати
VV
20 баллов за курсы это коррупция (интерес ВУЗов). И КПИ лидирует по выставленным 20 баллам.