КВУ закликає Міносвіти відмовитись від практики "уточнення" держзамовлення

Комітетом Виборців України поширено заяву, в який організація закликає Міністерство освіти зробити процедуру розподілу державного замовлення прозорою та зрозумілою для громадськості

КВУ закликає Міносвіти відмовитись від практики "уточнення" держзамовлення

Нагадаємо, Всеукраїнська громадянська організація "Комітет виборців України" проводить моніторинг дотримання процедур та прав абітурієнтів під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів, а також надає правову допомогу для абітурієнтів.

"Впродовж всього періоду подачі документів на "гарячу лінію" та он-лайн ресурси КВУ поступали чисельні скарги на те, що у певних ВНЗ кількість місць державного замовлення змінювалась за усним наказом ректорів у ручному режимі, і відповідно вступники не мали інформації, чи зможуть вони навчатись за обраною спеціальністю на бюджеті чи на контракті", - йдеться в заяві КВУ.

Також результати моніторингу вступної кампанії, що проводить КВУ, свідчать про багато неточностей у розмірах державного замовлення на сайті системи "Конкурс" (vstup.info), відсутність такої інформації на значній кількості сайтів ВНЗ та відсутність розподілу державного замовлення по ВНЗ у відповідній постанові Кабінету міністрів, зазначили в організації.

У зв’язку з цим КВУ був надісланий інформаційний запит до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо розподілу місць державного замовлення по ВНЗ та спеціальностям.

"29 липня 2011 року була отримана відповідь, яка не містила запитувану інформацію. Міністерство вмотивувало свою відмову надати запитувану інформацію, корегуванням державного замовлення станом на кінець липня, оскільки до МОНМС звернулось щодо внесення змін до державного замовлення 300 ВНЗ, а також можливістю переглянути держзамовлення на сайті системи "Конкурс" (vstup.info), сайтах ВНЗ та у згаданій вище постанові Кабміну", - йдеться в заяві КВУ.

В громадянській організації вважають, що це є прямим порушенням Закону "Про доступ до публічної інформації", адже відповідь на запит не може надаватись у формі посилання на інші джерела, якщо запитувач звернувся до розпорядника інформації.

Іншим значним порушенням прав вступників, зазначеним у відповіді на інформаційний запит, є намір Міністерства оприлюднити остаточне держзамовлення після завершення вступної кампанії, - підкреслили організатори моніторингу.

КВУ вважає, що це рішення порушує права абітурієнтів, адже вступники мають бути проінформовані про розподіл держзамовлення значно раніше ніж до "закінчення вступної кампанії".

"Бажано щоб дана норма була закріплена законодавчо, бо відсутність відповідальності з цього питання залишає безліч шпарин для проведення корупційних схем вступу для "своїх". Неприйнятним є вплив ректорів при корегуванні державного замовлення в останні дні вступної кампанії в ручному режимі", - повідомляється в заяві Комітету виборців України.

КВУ закликає МОНМС відмовитись від практики "уточнення" державного замовлення на прохання ректорів під час вступної кампанії, а також зробити процедуру розподілу державного замовлення прозорою, відкритою зрозумілою для громадськості, і в терміни що передують вступній кампанії.

Нагадаємо, прийом документів від абітурієнтів, було завершено 31 липня, у понеділок 1 серпня, усі вищі навчальні заклади мали оприлюднити перші рейтингові списки осіб рекомендованих до навчання. Накази про зарахування студентів вузів на бюджетну форму навчання будуть видані 10 серпня.

Освіта.ua
01.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів