Держзамовлення на підготовку ІТ-спеціалістів має бути збільшено, - В.Семиноженко

Попри щорічне зростання ІТ-галузі на 40%, державне замовлення на підготовку фахівців у цій сфері скорочено на 20%

Держзамовлення на підготовку ІТ-спеціалістів має бути збільшено, - В.Семиноженко

На цьому наголосив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час розширеного засідання Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації.

Чиновник підкреслив, що для розвитку IT-галузі необхідно запроваджувати масштабні проекти на кшталт тих, що були за радянських часів, як-то освоєння космосу чи розвиток оборонної промисловості.

"Якщо будуть масштабні проекти, тоді на високому рівні будуть і вітчизняна наука, й освіта", - сказав він.

Він також зауважив на необхідності перерозподілу державного замовлення на користь підготовки більшої кількості ІТ-спеціалістів в українських вищих навчальних закладах.

"Сьогодні, за не дуже сприятливих умов, ІТ-галузь щорічно зростає на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. При цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд", - підкреслив Семиноженко.

"В України впродовж тривалого часу не було державної політики щодо ІКТ. Наше завдання сьогодні – разом її сформувати", - підсумував він.

Голова Держінформнауки закликав усіх присутніх активно долучитися до підготовки нормативно-правової бази та інших проектів, націлених на підтримку ІТ-галузі.

Освіта.ua
29.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонимус
Очень сильно согласен со всеми кто ниже
leox
це було відомо кілька місяців тому назад, чому мовчав, не ходив, не добивався?
VV
Как всегда одна болтовня. Тигипко, Семеноженко кто ещё хочет почесать языком, вместо того чтобы реально увеличить бюджет на IT специальности. Или как всегда все при власти, а полномочий не хватает?
Денис
Так добавьте бюджетных мест в КПИ . Зачем сократили? В этом году желающих намного больше, чем в прошлом. Люди хотят учиться, а им не дают. Иначе это все одни разговоры.
Светла
Очень своевременное заявление. Странно, что не 1 августа. Тогда было бы еще круче. Изображаете активную заботу, господин Семиноженко.