Міносвіти спростовує закиди щодо неправомірності системи "Електронного вступу"

В Міністерстві освіти спростовують повідомлення електронних засобів масової інформації про неправомірне функціонування системи електронного вступу та затягування судового процесу щодо нього

Міносвіти спростовує закиди щодо неправомірності системи "Електронного вступу"

Прес-службою профільного відомства поширено заяву, якою спростовується інформація про те що, МОНмолодьспорт навмисно затягує судовий процес щодо системи "Електронний вступ 2011" та не опубліковує оголошення про судовий розгляд у відповідності з ухвалою суду.

З цього приводу Міністерством освіти надане роз’яснення, в якому зокрема зазначається, що у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва знаходиться адміністративна справа за позовом Старкова М.О. до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту про визнання наказу №291 "Про запровадження у 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту "Електронний вступ 2011", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України, незаконним та не чинним.

"Ухвалою суду від 29.06.2011 №2а-8785/11/2670 Міністерство зобов’язане, відповідно до статті 171 КАС України, опублікувати оголошення про відкриття провадження за вказаною справою", - йдеться в повідомленні МОНмолодьспорт.

Враховуючи те, що відповідно до чинного законодавства, у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, а наказ №291 був опублікований в "Офіційному віснику України", Міністерство освіти звернулось до Міністерства юстиції з метою опублікування у виданні зазначеного оголошення, йдеться в заяві відомства.

В Міністерстві освіти також зазначили, що оскільки, "Офіційний вісник України" є періодичним виданням, відомство не має повноважень прискорити публікацію зазначеного оголошення.

Також, наголошуємо, йдеться у заяві освітнього відомства, що наказ №291 пройшов державну реєстрацію у Міністерстві юстиції, отже було проведено його правову експертизу на відповідність Конституції та законодавству.

"Відповідно, діяльність, яка здійснюється в рамках дії зазначеного документу, є правомірною. А тому, закиди, щодо неправомірності роботи системи "Електронного вступу", є безпідставними", - зазначили в МОНмолодьспорт.

Нагадаємо, що 21 липня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання щодо "Електронного вступу", однак судовий розгляд справи було перенесено на 4 серпня, через відсутність згаданого оголошення про судовий розгляд.

"Фактичного розгляду справи не було, оскільки відповідач не виконав вимоги суду та не опублікував оголошення про судовий розгляд", - повідомила Інна Совсун, керівник проекту "Правова підтримка забезпечення рівного доступу до вищої освіти".

Освіта.ua
27.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
можливо. завдячуючи електронному встпу. можливо тому. що враховуються сертифікати минулих років і введенню вступних іспитів. але в цьому році заяв реально більше. ніж у минулому (історія Шевченко. наприклад). а кількість місць скоротили....
я
Можна сказати, що як експеримент, Електронний вступ пройшов непогано, не у всі ВУЗи вдалося подати документи, але де-куди дійсно не довелося їхати. Але виникають питання - можна було подати документи в 5 ВУЗів електронно і в 5 особисто? Пільговики подавали з пільгами електронно в усі 5 ВУЗів?
www
Для я: В цьому році в умовах вступу до ВНЗ вже немає норми для пільговиків подавати тільки оригінали документів. Пільговики повинні займати не більше 25% державних місць, якщо їх більше на спеціальності, то зарахування відбувається за конкурсом відповідно до конкурсного балу вступника. А от цікаве питання: чи можна подавати документи до 5 ВНЗ особисто, а до 5 ВНЗ в електронному вигляді? Як це фіксується?
Коментувати
ЛПТ
Чем этот электронный "вступ" безусловно хорош - так это тем, что является убедительнейшим и сверхнаглядным свидетельством цветущей коррупции в школах! Разлёт среднего балла аттестата с оценками тестирования в 30-40-50 единиц - это нечто!!!
www
Для ЛПТ: Ви говорите про систему «Конкурс» (vstup.info), а «Електронний вступ» – це система, з допомогою якої абітурієнт подає документи до ВНЗ.
Коментувати