31 липня систему "Електронний вступ" краще не використовувати, - ОПОРА

Фахівці Громадянської мережі ОПОРА застерігають абітурієнтів про ризики електронної подачі заяв про вступ в останній день вступної кампанії

31 липня систему "Електронний вступ" краще не використовувати, - ОПОРА

"За своєю сутністю система, що цього року надає можливість абітурієнтам подавати заяви для вступу до ВНЗ III–IV рівнів акредитації за допомогою інтернету, є прогресивною, однак вона була запропонована абітурієнтам і приймальним комісіям дещо недопрацьованою", - зазначає Марина Макуха громадський спостерігач за вступною кампанією.

Загрозою, що може поставити крапку у вступній кампанії для багатьох вступників є те, що абітурієнти, які планують подати заяву за допомогою системи "Електронний вступ 2011", в останній день (31 липня) не зможуть реалізувати свої наміри.

"Адже після подачі абітурієнтом заяви на вступ через вищезазначену систему протягом однієї доби приймальна комісія має надіслати йому відповідь. Відповідно, якщо абітурієнт надішле заяву, наприклад, о 22.00 31 липня, то навчальний заклад фізично не зможе розглянути її та надіслати повідомлення раніше, ніж 1 серпня", - зазначає спостерігач.

Враховуючи те, що 31 липня – останній день подачі заяв, а 1 серпня ВНЗ уже мають сформувати та оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів, то у такі терміни зробити це нереально.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вирішило, що за допомогою системи "Електронний вступ 2011" подавати заяви можна буде лише до 23 години 59 хвилин 30 липня.

В громадянській мережі ОПОРА зазначають, що проблема полягає у тому, що про це не повідомляється на сайті, що надає доступ до системи "Електронний вступ 2011" та містяться вимоги до осіб, які мають можливість скористатися системою.

"Оператор консультативного телефону МОНмолодьспорт "Вступна кампанія 2011 року" пояснив, що інформація про це була надана ректорам вищих навчальних закладів. Яким чином ректори можуть повідомити усіх абітурієнтів України і чому про це ще не зазначено на сайті, не зрозуміло”, - підкреслила Марина Макуха.

Як довели вступні кампанії попередніх років, частина абітурієнтів чекають до останнього дня для того, щоб, проаналізувавши бали інших вступників та оцінивши свої шанси вступу на окремі напрями, подати заяви туди, де вони матимуть більше можливості бути зарахованими на місця, що фінансуються за рахунок державного бюджету.

Таким чином, абітурієнти можуть втратити шанс подати заяву не через свою необізнаність, - зазначає спостерігач громадянської мережі ОПОРА.

Освіта.ua
26.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів