Обсяги держзамовлення усім вузам скорочено пропорційно, - Міносвіти

Скорочення державного замовлення обумовлене потребами ринку й меншою кількістю випускників, пояснюють в Міністерстві освіти. Експерти кажуть про непрозорість процесу

Обсяги держзамовлення усім вузам скорочено пропорційно, - Міносвіти

Зменшення державного замовлення на підготовку фахівців із вищою освітою профільне міністерство пояснює передусім різким зменшенням кількості абітурієнтів.

"У 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротилася порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (на 42,1%). Зважаючи на це, обсяг державного замовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра зменшено по Україні з 131947 місць у 2010 році до 106951 місця у 2011 році. Фактичне зменшення становить 18,9%", - йдеться у письмовій відповіді міністерства на запит Deutsche Welle.

Крім того, у міністерстві заявляють, що ринок праці перенасичений економістами, юристами, менеджерами, тому показники прийому за цими галузями знань зменшено на 35%-44%. Водночас, враховуючи перспективну потребу в вихователях дитячих садків та учителів початкових класів, держзамовлення на педагогічні напрямки зменшено лише на 10%.

Те ж стосується й інженерно-технічних та природничо-математичних напрямів – скорочення "бюджетних місць" там, за даними міністерства, становить лише п’яту частину.

Також у Міністерстві освіти відкинули закиди щодо нечесного розподілу держзамовлення між різними вищими навчальними закладами.

"Обсяги державного замовлення за напрямами та спеціальностями у 2011 році скорочено пропорційно усім підпорядкованим вищим навчальним закладам", - наголошується в письмовій відповіді. Загальна різниця, пояснюють у міністерстві, пов'язана з "переліком напрямів та спеціальностей вищого навчального закладу, оскільки на різні напрями та спеціальності відсоток зменшення різний".

Однак через брак порівняльної статистики експерти критикують відсутність прозорості в розподілі місць між вищими навчальними закладами. Зокрема, такої позиції дотримується екс-міністр освіти і науки Іван Вакарчук. За його словами, уперше це питання вирішили, просто довівши до відома кожного окремого інституту чи університету, без попереднього обговорення.

"Невідомо який ВНЗ які замовлення одержав, тобто - навіть порівняння з іншими одразу зробити не можна", - сказав Вакарчук.

Скасування держзамовлення Національному університету "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю "Журналістка" в міністерстві освіти пояснили відсутністю у виші бакалаврської програми з цього фаху. "Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів, їх підготовка у Києві зосереджена в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка", - йдеться у відповіді міністерства.

За словами президента "Києво-Могилянської академії" Сергія Квіта, але ж якраз у тому й полягає інновативність підходу, що його навчальний заклад на журналістську магістерську програму набирає бакалаврів з будь-яких інших спеціальностей.

"Наш досвід свідчить, що така форма є дуже вдалою", - сказав Квіт. Він також звернув увагу на те, що практично всі випускники Києво-Могилянської академії залишаються в галузі.

Автор: Данило Білик

Deutsche welle
19.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Читайте о международном скандале: завкафедрой журналистики ДонНУ Артамонова обворовала более десяти российских ученых, в том числе студентов журфака МГУ им.Ломоносова, и на основе их работ стала доктором наук в Украине http://trv-science.ru/2011/07/17/plagiat-artamonovoj-za-granyu-bezumnogo-ili-prosto-skvernyj-anekdot/
ВІКТОР
Скажіть, будь-ласка, якщо я пройшов у першій хвилі на бюджет і подав оригінали документів в один університет, а пізніше у другій хвилі пройшов на бюджет до іншого університету, то чи можливо забрати оригінали документів з першого університету і подати у інший?
Надія
Подивіться скільки бюджетних мість дали Українському державному університету фінансів та міжнародної торгівлі. В цьому ВНЗ отримав магістра наш пан Президент -Янукович!6.030201 міжнародні відносини 75 набір , з них 40 бюджет. 6.030401 право 70 набір , з них 20 бюджет. 6.030503 міжнародна економіка 100, бюджет 50. 6.030508 фінанси і кредит 60 , з них бюджет 55. 6.030509 облік і аудит 50, з них 30 бюджет. 6.030601 менеджмент 80, бюджет 50 чол. 6.050101 комп'ютерні науки 50 , бюджет 15 чол. Можете перевірити у них на сайті , або http://www.vstup.info/2011/i2011i182b.html . КНЕУ такої кількості бюджетників не заслужив. Роби висновок , НАРОДЕ!
К-124
Для Надія: А іще варто подивитися, скільки бюджетних місць отримав КНАУ, де прописаний кум нашого міністра пан Луцький ;) Учись, НАРОДЕ, як треба жити!
Надія
Для К-124: Євреї нас научать жити .
Коментувати