Яценюк звернувся до Генпрокуратури щодо правових аспектів електронного вступу

Експеримент "Електронний вступ 2011" може призвести до порушення прав вступників, а також до незаконного використання їх персональної інформації

Яценюк звернувся до Генпрокуратури щодо правових аспектів електронного вступу

Лідер "Фронту Змін", народний депутат Арсеній Яценюк звернувся до Генпрокуратури з вимогою розібратися в цій ситуації.

У депутатському зверненні Арсенія Яценюка зазначено, що наказом Міністерства освіти і науки №291 "Про запровадження у 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту "Електронний вступ 2011" затверджений механізм електронного подання документів для вступу до ВНЗ.

У наказі визначено, що електронні заяви вступників, подані через Інтернет, враховуються приймальними комісіями вузів як і паперові.

Експеримент міністерства може призвести до порушення права людини на освіту, переконаний Арсеній Яценюк.

Зокрема, заява в електронному вигляді не підкріплена електронним підписом, що є обов’язковим згідно із законом "Про електронні документи та електронний документообіг". Таким чином, заява, подана через Інтернет, не має правового підґрунтя.

"Вступник, електронну заяву якого не розглянули належним чином, не зможе захистити порушені права в судовому порядку", - йдеться у зверненні.

"Електронний вступ" не дає змоги прослідкувати за достовірністю поданої інформації, зазначають у "Фронті Змін".

"Наприклад, якщо в певних електронних заявах буде вказано завищений середній бал атестату, рейтинговий список абітурієнтів не відповідатиме дійсності, й частина вступників, які опиняться на межі прохідного балу на місця державного замовлення, не зможуть отримати достовірну інформацію про свої шанси на вступ", - підкреслила радник Арсенія Яценюка з питань освіти Лілія Гриневич.

Також у наказі Міносвіти передбачене обов’язкове занесення відомостей про кожного вступника до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, незалежно від того приймає він участь в експерименті "Електронний вступ 2011", чи ні. При цьому згода особи на внесення інформації до бази не вимагається.

Таким чином, дії Міносвіти суперечать частині другій статті 32 Конституції України, що забороняє збір конфіденційної інформації про особу без її згоди.

"Не визначено і порядку подання інформації до Єдиної державної електронної бази, мети її обробки і запобігання їх незаконному поширенню, що суперечить закону "Про захист персональних даних". Не вказано інституції, яка є утримувачем і розпорядником Єдиної державної електронної бази з питань освіти", - наголошено в зверненні А.Яценюка.

Народний депутат вимагає в Генпрокуратури перевірити наведенні вище факти й у разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Освіта.ua
19.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cвітлана
Які документи треба завірити в нотаріуса?
Абітурієнт_2011
Як на мене, то найголовніше, те, що не можливо виявити, чи дійсно та чи інша особа подавала таку електронну заяву? А також не передбачена можливість скасування електронної заяви поданої помилково або ж поданої третіми особами без відома власника атестату.