Розподіл місць державного замовлення стає засобом тиску на вузи, - А.Яценюк

Арсеній Яценюк звернувся до Віктора Януковича з вимогою втрутитися в ситуацію зі скороченням обсягів державного замовлення і його непрозорим розподілом між вищими навчальними закладами

Розподіл місць державного замовлення стає засобом тиску на вузи, - А.Яценюк

У листі на ім’я президента Арсеній Яценюк зазначає, що Кабінет міністрів України 29 червня прийняв постанову №709, якою затверджуються обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2011 році.

Цією постановою скорочується обсяг державного замовлення порівняно з 2010 роком. Викликають особливу стурбованість принципи і процедура його розподілу між вищими навчальними закладами.

"Розподіл місць державного замовлення Міністерством освіти і науки, молоді та спорту "ручним" керуванням стає засобом тиску на вищі навчальні заклади. Це не сприяє підвищенню якості вищої освіти в країні та може призвести до порушення справедливості у доступі до вищої освіти", - йдеться у зверненні.

Арсеній Яценюк повідомив, що до нього як народного депутата надходять численні звернення від громадськості, представників академічного середовища щодо непрозорого розподілу обсягу держзамовлення між вишами.

Для проведення достовірного аналізу з цього питання лідер "Фронту Змін" надіслав звернення до прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Він вимагає від голови уряду надати офіційну інформацію про принципи та процедуру розподілу місць державного замовлення між вищими навчальними закладами III-IV рівня акредитації, а також розподіл обсягу держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та магістра у розрізі галузей знань чи спеціальностей в 2010 та 2011 роках.

Коментуючи ситуацію, координатор напрямку "Суспільство знань" в Уряді Змін Лілія Гриневич підкреслила, що дії керівництва Міністерства освіти не мають нічого спільного із покращенням ситуації з доступністю та якістю освіти, як це гарантує Конституція.

"Практика розподілу місць державного замовлення між вишами перетворилася на спосіб покарання вузів, які можуть мати власну позицію, що не співпадає з позицією міністерства. Провідним університетам країни, за напрямками, де є розвинуті науково-педагогічні школи, значно скорочують обсяг державного замовлення. Серед них: національні університети "Києво-Могилянська академія", "Київський політехнічний інститут", Львівський національний університет ім. Франка", - підкреслила Гриневич.

У той же час, зазначила Лілія Гриневич, таке ж скорочення не торкнулося вишів, наближених до керівництва міністерства, наприклад Національного авіаційного університету. Таким чином міністр іще більше звужує можливість талановитим, але небагатим дітям, навчатися за рахунок держави в кращих університетах країни.

"Сьогодні у президента є вся влада в країні, й він несе відповідальність за те, що відбувається. Він має не допустити звуження права на освіту в Україні", - додала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
18.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Подивіться скільки бюджетних мість дали Українському державному університету фінансів та міжнародної торгівлі. В цьому ВНЗ отримав магістра наш пан Президент -Янукович!6.030201 міжнародні відносини 75 набір , з них 40 бюджет. 6.030401 право 70 набір , з них 20 бюджет. 6.030503 міжнародна економіка 100, бюджет 50. 6.030508 фінанси і кредит 60 , з них бюджет 55. 6.030509 облік і аудит 50, з них 30 бюджет. 6.030601 менеджмент 80, бюджет 50 чол. 6.050101 комп'ютерні науки 50 , бюджет 15 чол. Можете перевірити у них на сайті , або http://www.vstup.info/2011/i2011i182b.html . КНЕУ такої кількості бюджетників не заслужив. Роби висновок , НАРОДЕ!
Мария
хто знає коли з`явиться рейтинг на vstup.info?
Андрей-Воробей
Для Мария: Так он уже там есть! Просто нужно несколько раз обновлять страницу, с первого раза не заходит. Правда рейтинг постоянно меняется, стабильный будет в начале августа (когда он будет состоять из оригинальных документов)
Коментувати
Вова
По-перше, пан А. Яцинюк не дарма використовеє вислови даного характеру, він намагається підвищити свій рейтинг за допомогою вступників, котрі, як усім надіюсь відомо, на наступних виборах матимуть право на голос! По-друге, він каже правильно! По-третє, я теж абітурієнт і мені зовсім не подобається те, що держ. замовлення зменшено, проте випускників менше... і якщо цьогоріч наберуть дітей-далеко-не-вундеркіндрів, то через пять років український диплом прирівняється до туалетного паперу! По-четверте, зрозуміло, що міністерство цього року працює ПРЕпогано і з цим потрібно щось робити, наприклад Табачнику і Зайцевій подати у відставку, бо з новою пенсійною реформою, капёц нашій і так шкутельгавій освіті! Дякую за увагу
Наталя
Для Вова: Якщо ви-вундеркінд, чого Вам лякатися третього вашого пункту.
Коментувати
Тома
та й ціни на навчання аж ніяк не відповідають професіям саме в Україні. Ну заплатиш ти за навчання влізши по вуха в борги , підеш працювати за мізерну зарплатню і що?? Воно хіба окупиться?? Та сума за навчання??? Це вже навряд...
еее@gmail.com
технічні вузи, завідома ,випускають людей з логікою математичною, а навіщо нашій державі думаючі люди,бидлом краще управляти
Тарас
До якого числа вступна кампанія?
***
Для Тарас: до 31
Коментувати
Наталя
Державі взагалі начхати на освіту молоді. Я не здивуюсь, якщо років через 5 мужі дореформуються до повністю платної освіти. І "спасение утопающих - дело рук самих утопающих" - ця приказка стане акуальною для і для освіти. На Україні створюється враження, що Держава сама по собі, а люди самі по собі.
vbn
Для Наталя: ты только поняла держава плюет на людей лишь бы им хорошо жилось
Коментувати
я
Они там вообще тю-тю..говорили увеличат бюджет на техн.специальности,а они его уменьшили!Несправедливо что из 100 мест только 15 бюджета!