Вартість навчання у деяких вузах зростає незаконно, - "Студентський захист"

Деякі вищі навчальні заклади порушують Закон України "Про вищу освіту", підвищуючи плату за навчання більше ніж на індекс інфляції

Вартість навчання у деяких вузах зростає незаконно, - "Студентський захист"

Про це заявив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Так, за його словами, в Київському національному університеті будівництва та архітектури плата за навчання на спеціальності "Архітектура", в порівнянні з минулим роком, зросла на 4000 грн, що складає 25%.

На напрями підготовки "менеджмент", "будівництво", "геодезія", "картографію" в цьому ж університеті, плата підвищилась на 2000 грн, що складає 20%.

"В Національному медичному університеті ім. Богомольця вартість навчання на "стоматологію" підвищилась на 2290 грн. (12%), на "фармацію" – на 1778 грн. (12%), що прямо суперечить нормам Закону України "Про вищу освіту" щодо формування вартості навчання", - зазначає Черних.

Така сама ситуація і на регіональному рівні, повідомляє "Студентський захист". Так, в Дніпропетровському національному університеті на спеціальність "Психологія" вартість навчання зросла на 1400 грн. (14%), "Журналістика" – на 1800 грн. (22%), "Політологія" – на 1700 грн. (22%).

Андрій Черних вважає, що вищі навчальні заклади мають до завершення вступної кампанії привести розцінки на навчання у відповідність з діючим законодавством.

"Не можна допускати подвійних стандартів у вищій освіті. Студент, який не здав іспит, відраховується з навчального закладу, тому що діє відповідна норма закону, а якщо адміністрація незаконно підвищує плату за навчання – на це не звертають увагу і аргументують економічними проблемами, що є незаконно", - підкреслив координатор громадської ініціативи "Студентський захист".

Освіта.ua
18.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів