Цінова стратегія університетів: дешевим буде лише перший курс навчання

Через скорочення кількості абітурієнтів деякі університети переглянули цінову стратегію надання освітніх послуг та зважилися на зниження ціни. Вартість послуг зменшили і луганські вищі навчальні заклади

Цінова стратегія університетів: дешевим буде лише перший курс навчання

Однак, як з'ясувалося, дешевим може бути лише перший курс навчання. З другого-третього курсу в контракт закладається вища ціна, ніж доведеться платити на початку навчання.

На таку хитрість вузи зважилися аби мати конкурентні переваги на ринку вищої освіти. Проте абітурієнтам та їхнім батькам варто уважно вивчати умови навчання на контракті, щоб не стати жертвою вдалого маркетингового ходу.

Зокрема, виходить, що отримання диплому за напрямом "Журналістика" в Східноукраїнському національному університеті ім. Даля, буде коштувати 36 460 грн за 4 роки контрактного навчання, а в Луганському національному університеті ім. Шевченка навчання на тому ж самому напрямі обійдеться в 28 тисяч грн, - пише інтернет-видання "Молодогвардеец".

При цьому вартість навчання на першому курсі за цим напрямом в ЛНУ ім. Шевченка становить 7000 грн, а СНУ ім. Даля за перший рік навчання виставляє ціну більш привабливу – 5 469 грн.

Однак, вже на 3 курсі студенту СНУ ім. Даля доведеться платити за рік 12 761 грн. Луганський національний університет запросить за навчання 8 547 грн.

За отримання диплома на напрямі "Маркетинг" в ЛНУ необхідно сплатити 8 100 грн за перший курс і 9 890 грн за третій. Співвідношення цін на цьому ж напрямі у Східноукраїнському національному університеті складе: 6 170 грн і 14 398 грн відповідно.

Аналогічна ситуація практично на всіх спеціальностях. В підсумку виходить, що привабливі ціни навчання на першому курсі приховують наступне щорічне зростання цін і загальну високу вартість навчання.

На деяких напрямах підготовки, ціни в луганських вузах суттєво відрізняються тільки на першому курсі навчання.

Коментуючи цю ситуацію, ректор ЛНУ ім. Шевченка Сергій Савченко зауважив, що цього року навчальні заклади змушені використовувати такий маркетинговий прийом, щоб привабити абітурієнтів.

Це стає необхідним через те, що закон не допускає підвищення загальної суми оплати за контрактом, але в рамках 4 років, на які укладено контракт, варіювати ціною можна.

За словами ректора, деякі університети в Україні пішли шляхом різкого зниження ціни на навчання на першому курсі, аби зробити її більш спокусливою для абітурієнта. Але вже на 3-4 курсі студенти зіткнуться з ціною в 1,5-2 рази вище, ніж вона визначена за перший курс.

"Ми відмовилися від такої практики і передбачили в контрактах несуттєве щорічне підвищення на рівень інфляції: від 500 до 800 грн за курс. До того ж, ми знизили загальну ціну навчання, на що зважилися цього року далеко не всі вищі навчальні заклади", - коментує ситуацію Сергій Савченко.

Слід зазначити, що якість освіти, в двох класичних вузах Луганська приблизно однакова. Обидва ВНЗ знаходяться в числі 30-ти кращих університетів України, мають високі наукові показники, широку базу іноземних партнерів і міжнародне визнання.

Показово, що СНУ та ЛНУ відкрито надають абітурієнтам інформацію про різницю цін на різних курсах. Значна кількість інших вищих навчальних закладів про подробиці контракту не повідомляє до моменту його укладання. У рекламних проспектах таких вузів вказані лише ціни на перший курс навчання.

Абітурієнтам, які отримуватимуть вищу освіту на платній основі, залишається лише уважно вивчати документи перед укладанням контракту, щоб не опинитися у фінансовій пастці на старших курсах.

Освіта.ua
13.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся Оробець
Значить,для того щоб вибрати непоганий університет,потрібно 1)Вибрати навчальні заклади (від 1 до 5) які тобі подобаються. 2)Подивитися на ліцензію навчального закладу 3.)Подивитися державне замовлення. 4)Розпитати інших студентів про навчальний заклад,чи подобається навчатися там їм (як ставиться до них викладачі) 4)Вибрати професію,яка тобі до душі 5)Подати документи і навчатися.
leox
Для Леся Оробець: Що за тавтологія - "щоб вибрати непоганий університет,потрібно Вибрати навчальні заклади ... які тобі подобаються :) Насправді все простіше - найкращий вуз там де найкращі викладачі. Для визначення того де найкращі викладачі дивитеся на сайті бібліотеки Вернадського рейтинг вузів за науковою діяльністю - http://www.nbuv.gov.ua/rating/ratings_uni/index.html Всі інші вузи які не потрапили в цей список або знаходяться в цьому списку нижче 40-50 місця займаються імітацією навчальної діяльності і знань вам не дадуть. Професію до душі мало вибрати, ще потрібно вибрати тих хто здатен навчити
Коментувати
Рибченко Василь Олександрович
Абітурієнтам не слід так радуватися через державне замовлення.Бо деякі вищі навчальні заклади наберуть на бюджетну форму навчання їх,а потім до другої сесії скинуть на платну основу.Вже один випадок того року боло.4 контрактники а то все на бюджетній формі навчання.До другої сесії половина з бюджетників стала контрактниками.
Тома
Для Рибченко Василь Олександрович: а буває так, що з контракта після 1-ї сесії можуть перевести на бюджет? За умови, якщо добре навчатись??
Валера)))
Для Тома: Нет! С контракта переводят на бюджет только после 3й сессии и то при условии что в зачетке стоят исключительно оценки А (по болонский системе) или 5ки.
Тома
Для Валера))): це не справедливо((
Коментувати
leox
Клоуни... про яке таке міжнародне визнання двох провінційних луганських вузів ви тут пишете, невже вони в топ-100 університетів світу потрапили..ні? а може в топ-500? тако ж ні... і в топ-1000 не потрапили і в топ-5000 також їх не включили ? що за такі невловимі високі наукові показники :)
Светлана
Для leox: Читай внимательно, эти два ВУЗа входят в тридцатку лучших ВУЗов УКРАИНЫ, а не сотню лучших мира. Ни один украинский ВУЗ в эту сотню не входит
leox
Для Светлана: Вам відомий такий жанр як сарказм? Крім того в тексті написано - "мають широке міжнародне визнання"..чим воно міряється те визнаня якщо не міжнарожними рейтингами.. А вузи, я в одному з них був, на фоні інших українських , справді непогані..
Коментувати
ХОХОЛ
зМЕПНШТИТ ОБСЯГ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ,ТОДІ ВОНИ ПОДУМААЮТЬ ПРО АБІТУРІЄНТІВ ЧИ СТУДЕНТІВ