КВУ презентував результати опитування донецьких абітурієнтів "Вибір професії"

Найбільш популярними серед сьогорічних абітурієнтів Донеччини є такі спеціальності, як юрист, лікар, програміст і економіст, а найменш затребуваною – педагог

КВУ презентував результати опитування донецьких абітурієнтів "Вибір професії"

Такі результати опитування старшокласників Донецька "Вибір професії", яке тривало впродовж 16-27 травня поточного року.

Опитування було проведено Донецькою обласною громадською організацією "Комітет виборців України" (КВУ) в рамках громадської кампанії "За чесний вступ-2011!".

Згідно з даними опитування, 87% випускників планують вступати до вищих навчальних закладів. Лише 2% не бажають отримувати вищу освіту, а 11% респондентів ще не визначилися.

Слід зауважити, що за оцінками спостерігачів "КВУ", зовнішнє незалежне оцінювання на Донеччині пройшли близько 7500 випускників, а кількість бюджетних місць складає 12 тисяч на область.

Респонденти також дали оцінку й системі "Електронний вступ 2011". Половина опитаних вважає, що система працює погано. Близько 30% абітурієнтів поставили системі задовільну оцінку. Приблизно 10% не мають жодних нарікань на роботу системи.

Найбільш популярними вишами серед опитаних абітурієнтів Донеччини є Донецький національний університет і Донецький національний технічний університет.

Саме в цих вишах Донецькою обласною громадською організацією КВУ ведеться моніторинг проведення вступної кампанії.

"Ці навчальні заклади були обрані для спостереження невипадково, адже вони мають широкий перелік спеціальностей й велику кількість бюджетних місць, а тому вони є популярними серед випускників шкіл", – прокоментувала результати опитування член організації Світлана Ткаченко.

Також, аналіз вступної кампанії в 32-х державних вищих навчальних закладах засвідчив, що 100% ВНЗ планують офіційно оприлюднювати рейтингові списки осіб рекомендованих на навчання на стендах, а 88% - на власних інтернет-сайтах.

В ході опитування 26% абітурієнтів заявили, що в приймальних комісіях в них вимагають писати в заяві, що вони бажають вступати тільки на контракт.

"Комітет виборців України" нагадує, що з метою забезпеченням відкритого і прозорого вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році працюють телефони "гарячої лінії": (044) 425-23-01, (044) 425-37-20. За вказаними телефонами, абітурієнти можуть дізнатися про свої права при вступі та отримати правову допомогу.

Освіта.ua
13.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Читайте о международном скандале: завкафедрой журналистики ДонНУ Артамонова обворовала более десяти российских ученых, в том числе студентов журфака МГУ им.Ломоносова, и на основе их работ стала доктором наук в Украине http://trv-science.ru/2011/07/17/plagiat-artamonovoj-za-granyu-bezumnogo-ili-prosto-skvernyj-anekdot/