Вузи підривають останню довіру до "Електронного вступу"

Умови вступу абсолютної більшості вищих навчальних закладів України не передбачають порядок попередньої електронної реєстрації заяв вступників на участь у конкурсному відборі

Вузи підривають останню довіру до "Електронного вступу"

Експеримент Міністерства освіти і науки, молоді та спорту під назвою "Електронний вступ", що врегульований відповідним наказом освітнього відомства, не знайшов свого документального відображення в умовах прийому абітурієнтів вузів країни.

Незважаючи на вимогу п.4.3 чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України, що зобов’язує вузи визначати порядок попередньої електронної реєстрації заяв вступників у власних правилах прийому, майже в жодному вузі України це не зроблено.

Власне, умови прийому абітурієнтів кожного вищого навчального закладу є документом, що зокрема внормовує процедурні відносини абітурієнта та приймальної комісії вузу на всіх етапах вступу, від подачі заяви до зарахування особи на навчання до закладу освіти.

Слід зазначити, що ця обставина фактично унеможливлює оскарження абітурієнтом дій приймальних комісій вузів щодо прийому на навчання, якщо абітурієнт подавав заяву в електронному вигляді.

Порядок електронної реєстрації заяв від вступників не передбачено правилами прийому навіть провідних вузів України - Київського національного економічного університету, Національного авіаціного університету, Київського політехнічного інституту, Києво-Могилянської академії, Львівського національного університету ім. Франка, Харківського національного університету ім. Каразіна та ін.

Натомість в умовах прийому абітурієнтів цих та інших навчальних закладів зазначається, що вступники особисто подають заяву про вступ до навчального закладу й особисто, при поданні заяви, пред’являють паспорт, сертифікат УЦОЯО та інші документи.

Виключенням є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, в умовах якого зазначена можливість попередньої електронної реєстрації заяв і анкет вступників. Однак, в умовах прийому до цього вузу немає жодної згадки про експериментальну систему Міносвіти "Електронний вступ", а є посилання на власну систему електронної реєстрації, зареєструвавшись у якій, усе одно необхідно з’явитись особисто до приймальної комісії з необхідними документами.

Нагадаємо, що умови прийому осіб до кожного окремого навчального закладу розробляються адміністраціями вузів на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України та погоджуються з Міністерством освіти.

Освіта.ua
07.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай
Ну это смешно - отправил неделю назад заявки в НАУ и в КНЭУ, до сих пор пишет что заявления ждут подтверждения от вузов.
серж
чи можна поступити в кну на право з 754 балами
Ататат..=*
я уже 5 раз пытаюсь зарегистрироваться в электронном а он мне про технические проблемы говорит ...это что такое??? я теперь электронно не подам что ли получается?
Олечка
Подскажите, пожалуйста, кто знает: к примеру, меня приняли в первой "волне" в один ВУЗ, в который я неочень хотела на бюджет, соответственно, я подала туда оригиналы. Потом оказалось,что во второй волне меня зачислили именно туда, куда хочу. Имею ли я право забрать документы из 1 - го ВУЗа и подать во второй, не потеряв возможности попасть на бюджет.?
Dim
Для Олечка: по идее - вуз не имеет права не отдавать документы по вашему требованию...другое дело, что они могут так обыграть это дело..затянуть..что ты попросту можешь не успеть их переметнуть...в итоге пролетишь:( сам маюсь похожей проблемой:)
Олечка
Для Dim: Думаю, туда, куда меня примут- проблем с возвратом не будет. Просто ВУЗ уж очень честный.:))) Спасибо)))
Коментувати
Роман
Чи вважається чорнобильське третьої категорії пільгою для вступу?? І чи можу я подати документи системою електронного вступу??
лена
Лучше на другое обратите ВНИМАНИЕ!!! на сайте Конкурс, в списках одни и те же абитуриенты повторяются 2-3-4 раза!!!!! КАК ЭТО ПОНИМАТЬ??? Списки ведь рейтинговые и в каждом (Шевченко, Богомольца, лингвистический....) повторяется о несколько раз не один абитуриент, а ДЕСЯТКИ(( Вот вам и рейтинг(( И второе. По правилам поступления льготники должны подавать оригиналы всех документов, чтобы иметь право на поступление вне конкурса, но, опять же, на Конкурсе НИ У ОДНОГО ЛЬГОТНИКА НЕ ОТМЕЧЕНО, ЧТО ОН СДАЛ ОРИГИНАЛЫ!!!!! Нас хотят "надуть" как всегда(((
Kostia
Просто когда правила приема вузы писали, об электронном поступлении были только "теоретические знания". Вот и не вписали ;) Наверное ;)
vstupnyk
Бали для вступу Жоден сертифікат не підтверджений Люди, що це значить?
Абітурієнт
Для vstupnyk: те саме
vstupnyk
у мене уже все є. це очевидно тимчасове явище Для Абітурієнт:
Коментувати
FAN
Скажіть,будь ласка,якщо я подав до вузу документи на 3 факультети,але на 1 напрям,чи можу я подати на інші напрями???
Абітурієнт
Четвертий раз вводжу сертифікат, а він кудись зникає. Довбаний електронний вступ...
Маша
Хто збирається вступати до Київського університету права НАН України?)
Галина
Абитуриентов в 2 раза меньше, чем в прошлом году, а вступ.инфо так же и виснет... Шо ж там за серверы???
Nameless
Для Галина: Используются внешние сервера корпорации Майкрософт и Пентагона. ;-)
Коментувати
Петро
ідіоти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Для чого було на весь світ хвалитися??????????????
Макс
Цей електронний вступ-це повний відстій хочете вступити-тратьте гроші на білет
man
Що таке Ліцензований обсяг прийому??
Антон
Для man:Це загальна кількість студентів (бюджетників і контрактників), яку має право набрати вищий навчальний заклад для підготовки за даним напрямом.
Коментувати
Абітурієнт_2011
Більше того, зазначений в Правилах прийому до КНУ ім.Шевченка ресурс для попердньої реєстрації абітурієнтів на ОКР бакалавра http://vstup.univ.kiev.ua/ не працює в цьому році.
Олеся
Для Абітурієнт_2011: і не буде працювати? в університеті сказали, що там обов'язково треба зареєструватися.
Юлія
Для Олеся: Я теж ніяк не можу зайти на сторінку віддаленої реєстрації до КНУ!!!А хіба обов'язково там реєструватись?
Олеся
Для Юлія: коли я подавала документи особисто в КІМВ, мені сказали, що обов'язково треба зареєструватись, бо без цього не візьмуть в університет. А система не працює.
Коментувати