"Електронний вступ" знімає напругу в роботі приймальних комісій, - Д.Табачник

Можливість подати документи у вищі навчальні заклади засобами електронного зв’язку є вимогою часу, що свідчить про перехід вітчизняної освіти до масових інформаційно-комунікаційних технологій

"Електронний вступ" знімає напругу в роботі приймальних комісій, - Д.Табачник

Про це, під час проведення брифінгу, заявив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

"Ми весь час говоримо про важливість інформаційно-комунікаційних технологій. А система "Електронний вступ" і є однією з масових інформаційно-комунікаційних технологій", - підкреслив міністр, додавши, що Україна першою з країн пострадянського простору запровадила дистанційну систему подачі заяв про вступ до вищих навчальних закладів.

За його словами, можливість подати документи у вищі навчальні заклади електронним способом є вимогою часу.

Табачник зауважив, що запроваджуючи альтернативні способи, міністерство пропонує абітурієнтам вибір: їхати до вузу і особисто подавати документи до приймальних комісій, або направити їх туди за допомогою системи "Електронний вступ".

Він також зазначив, що "Електронний вступ" створює зручності, ліквідує черги абітурієнтів, знімає напругу в роботі приймальних комісій, а також заощаджує кошти, як вступників, так і вузів.

За його словами, запровадження цієї системи викликало критику з боку певних осіб, але це свідчить лише про неосвіченість опонентів та небажання вникати в ситуацію: "Із 900 вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації лише в одному знайшлося два розумники, які хочуть оскаржувати це в судовому порядку. Оскаржувати добровільність вибору - це все одно, що примушувати через судове рішення палити чи не палити, - підкреслив міністр. - Не хочеш користуватися системою "Електронний вступ", не хочеш заощаджувати свої гроші – будь ласка, ніхто не забороняє особисто їхати та подавати документи".

Нагадаємо, система "Електронний вступ" розпочала свою роботу одночасно зі стартом вступної кампанії. Незважаючи на запевнення посадовців та відповідальних осіб про стабільне функціонування системи, електронний прийом заяв про вступ від абітурієнтів відбувається з численними ускладненнями.

Значна кількість абітурієнтів після невдалих спроб реєстрації в системі, а також неотримання відповіді про внесення своїх даних, відмовилася від електронного варіанту та повернулася до традиційного методу подачі заяв про вступ.

Наявність проблем підтверджують і технічні представники приймальних комісій вищих навчальних закладів, зауважуючи, що реалізація настільки масштабного проекту мала б розпочатися заздалегідь, а тестування й опробування системи мало відбутися ще до початку вступної кампанії.

У наслідок того, що система не пройшла належної апробації, а приймальні комісії багатьох вузів тільки зараз підключаються та налагоджують роботу із системою "Електронний вступ", належний електронний зв’язок між всіма учасниками вступної кампанії відсутній.

Відповідь на запитання, коли запропонована система забезпечить якісну передачу інформації між абітурієнтом, вузом та інформаційною системою "Конкурс", де оприлюднюються рейтингові списки абітурієнтів, поки не надано.

Прийом документів
від вступників, які вступають до вищих навчальних закладів на базі повної загальної середньої освіти та сертифікатів ЗНО, закінчується 31 липня.

Освіта.ua
06.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Илона
Я зарегистрировалась, с трудом, конечно....Кое как подала заявки в институты... Но на вступ.инфо моими данными и не пахнет....Прекрасно....
Гость
Ущербное электронное поступление.
ОСтік
Скажіть будь ласка адресу сайту де вивішено кількість людей які подали документи на будь-який факультет і їхню кількість балів..!!! Знаю що такий сайт є бо минулого року сидів на такому але адресу провтикав..
Marfa
Для ОСтік: vstup.info
Коментувати
Qaz
Этого Собачника лечить нужно! Галюцинации, фобии и т.д. Нифига "не працює". 12000 - это те кто подал заявки сам без "Электронного вступа". Подумайте за 7 дней - 12 тыс? При почти 300 тыс поступающих? Мало того, что он больной, у него еще и с математикой проблемы!!!
Маша
Для Qaz: Это точно.У меня уже неделю не могут сертификат мой проверить,всё время исчезает.Не подскажете какой там телефон?
Коментувати
777
скажіть ,будь ласка, чи є іс конкурс для коледжів?
Azarov
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 29 червня 2011 р. № 709 Київ Про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2011 році Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Затвердити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб у 2011 році та перелік державних замовників, що додаються. 2. Установити, що державні замовники подають Міністерству економічного розвитку і торгівлі пропозиції стосовно внесення змін до затверджених на поточний рік обсягів державного замовлення не пізніше ніж до 15 листопада 2011 року. ...
Azarov
2. Установити, що державні замовники подають Міністерству економічного розвитку і торгівлі пропозиції стосовно внесення змін до затверджених на поточний рік обсягів державного замовлення не пізніше ніж до 15 листопада 2011 року. Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ Додатки, що додаються: http://www.kmu.gov.ua/document/244372140/P0709-00.doc
Коментувати
Влада
А кто подавал к КИСИ? Какую туда надо папку и нужны ли конверты? И сколько копий каких документов? Помогите, пожалуйста
Анна
Зарегистрироваться нереально! " июля уже хоть фамилию выдавало и писало, что сертияикат не подтвержден, а теперь пишет, что ошибка в имени или данных! Вот это бред придумали. Неужели он не понимает, что заявки туда попадают только из приемных комисий, когда там комиссия намучается с ними...
работю в приемной комисси
Министр НИКОГДА не работал в приемной комиссии, он понятие не имеет сколько проблем к существующим добавила эта система.
Mia
Таке враження, ніби у нас не міністр освіти а фотомодель)) Усюди де тільки можна його фотки вставляють!
Сергей
Для Mia: Здавалося б не важко додуматись, що коли це інтерв'ю з Табачником, то на фото має бути він, чи важко ?
Mia
Для Сергей: А головна сторінка електронного вступу також інтервью з Табачником? Можна було б знайти і більш підходяще зображення!
Валера)))
Для Mia: а ничего, что там его обращение к абитуриентам???
Коментувати
Cвят
Бред сертификат ЗНО не подтверждаеться и кнопочка отправить заяву походу не пашет...
Galinka
вопрос не по теме: я подаю документы в медицинский на контракт, говорят, что там обязательно должен присутствовать кто-то из родителей с паспортом. Это правда?
Валера)))
Для Galinka: Если тебе 18 есть, то нет. Да и так не должны. У тебя есть ИНН, ты плательщик налогов, так что не надо родителей
Ірина
Для Galinka:краще, якщо в контракті буде вказано, що батьки оплачують навчання. Тоді їм буде зменшено якісь податки з заробітньої платні.
Коментувати
Руслан
В мене теж проблеми. Правда реєстрацію пройшов, отримав листа-підтвердження, та вже третій день не можу подати заявку. першого дня отримував повідомлення, що не всі поля "Дані вступника" заповнені, а вчора і сьогодні взагалі (таке враження) при натисканні на "Подати заяву" нічого не відбувається... Сьогодні Табачник сказав, що 12000 електронних заяв вже. Щось не віриться. Схоже, що нас міністр - брехунець. Чи може я не правий? Відгукніться - щасливці!!!
Вова
У мене те ж саме! "Невдала спроба реєстрації"? Хоч раніше, 1 - го липня мені таки вдалося зареєструватися, проте лист мені так і не надійшов до сьогодні. Судячи з того, що пише на цьому сайті, то сподіватися, що він таки прийде коли-небуть не слід! Краще подати документи традиційно. Та все ж, я ніяк не збагну, для чого вводити в експлуатацію систему, що не виправдовує себе. По-перше, це ж чистої води компромат на міністерство, по-друге, це доказ його нездатності вирішувати серйозні проблеми і працювати з новою технікою. Для декого комп один в селі! А реєструються десятки. Скільки ж часу потрібно, щоб таки надіслати інфо в вуз? Безкінечність? Я чекаю вже 6-ий день. Якщо до 9-го не зареєструюсь повезу док. як це робили до мене. А сьогодні у мене немає слів, щоб висловити своє обурення!
даша
почему я не могу зарегистрироваться??. "Прізвище, або ім’я, або по батькові, що містяться в указаних вами сертифікатах ЗНО та атестаті про повну середню освіту не співпадають."но я перепроверила я ввожу все верно
qwerty
Для даша: Тоже самое
Коментувати
June
"...Україна першою з країн пострадянського простору запровадила дистанційну систему подачі заяв про вступ до вищих навчальних закладів." - і що? Як завжди поперед батька в пекло. Спочатку зробити, щоб було раніше, ніж у інших вищах, а потім розгрібати нароблене.
June
*вищах
Коментувати