Міносвіти проводить електронний експеримент над абітурієнтами

До початку вступної кампанії Міносвіти не змогло налагодити повноцінну роботу системи "Електронний вступ" і зараз тисячі абітурієнтів тестують систему в "бойових умовах"

Міносвіти проводить електронний експеримент над абітурієнтами

З 1 липня почалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Цього року Міносвіти широко анонсувало серед абітурієнтів систему "Електронного вступу", що за логічним задумом, має надавати абітурієнтам можливість дистанційного подання заяв про вступ до обраного вищого навчального накладу шляхом електронної передачі даних.

Однак, п’яту добу з початку вступної кампанії система повноцінно не працює. Нарікання на безліч технічних помилок, виявлених користувачами, знаходять своє відображення в численних коментарях абітурієнтів та їх батьків на сайті "Єдине освітнє інформаційне вікно України", де знаходиться точка доступу й електронна форма реєстрації абітурієнтів у системі.

Кількість запитань і повідомлень від абітурієнтів про помилки системи, вочевидь, перевищує фізичні можливості відповідальних осіб, які мають надавати відповіді на них і оперативно виправляти помилки.

При цьому багатьох абітурієнтів уражає ситуація, що система не була заздалегідь належним чином протестована на наявність помилок. Очевидною є ситуація, що налагодження роботи, у тому числі й підключення вузів до цієї системи, проходить безпосередньо під час вступної кампанії. Іншими словами, робота системи тестується безпосередньо на нинішніх абітурієнтах.

Також досі не зрозуміло, хто ж несе відповідальність за роботу системи "Електронний вступ" – чи то Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, чи то комерційна структура "Єдине освітнє інформаційне вікно України", через сайт якої проходить реєстрація абітурієнтів у системі "Електронний вступ".

У той же час чиновники не визнають існуючих проблем, запевняючи абітурієнтів і громадськість про нормальну роботу системи, усупереч наявності очевидних помилок. "Електронний вступ працює цілком нормально, а вступна кампанія є контрольованим процесом. Просто на підтвердження реєстрації абітурієнта потрібний деякий час, адже це – технологічна процедура", – заявив 4 липня начальник департаменту вищої освіти МОНмолодьспорт Ярослав Болюбаш на сайті "Єдине освітнє інформаційне вікно України".

Нагадаємо, що 1 липня, в ефірі Першого національного телеканалу, міністр освіти Дмитро Табачник, відповідаючи на запитання щодо проблем із реєстрацією користувачів у системі "Електронний вступ" зазначив, що "електронний вступ є експериментом, кожен хто заходить на нього знає, що для того, щоб авторизувалася його заявка необхідно 24 години". Натомість минуло вже чотири доби, а проблема вочевидь не вирішена.

Освіта.ua
05.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tanya
Киньте будь ласка силку де іменно потрібно писати свої дані в електроній заяві
Katia
Можно ли пройти на бюджет с 637?
Zlая
Я в тихом, мягко говоря, шоке с этого министра (прости Господи!). Вузы до сих пор не знают количества бюджетных мест, абитуриенты не знают куда податься со своими баллами (там не хватает баллов, сюда не хочу итд), а эти морочат голову людям своим "элэктроным вступом" даже толком не протестировав всю эту систему! не говоря уже о том, что даже половина вузов не успела ввести сие творение в обиход. Еще бесят нововведения типа "+ баллы за олимпиады, за подготовительные курсы, медалисты впереди планеты всей". Хорошо, если человек золотую медаль заслужил своим умом и прилежанием, а если 10 лет тупил и просто подарил директору школы путевку куда-нить в Египет за нужные оценки? И баллы за подготовительные курсы - у доброй половины родителей стоимость этих курсов равна зарплате, и не каждый сможет себе позволить еще и кататься...
Alyona
Для Zlая: Меня тоже бесит, что баллы за подготовительные курсы начисляются..человек может знать предмет хуже, чем другой(не проходивший курсы), но возьмут первого. несправедливо. Похоже не взятку..пока посещаешь, платишь... А насчет медалистов не согласна. Если человек ничего не делал 10 лет, а в 11 заплатил, то медаль ему никто не подарит за путевку в Египет, ибо для этого нужно быть отличником несколько лет подряд ..ему просто могут атестат сделать с хорошим баллом...но на тестах все равно оценки не подтвердятся!
Фалькова
Девочки, я получила золотую медаль, не от неё нет никакого тулку...(
Коментувати
Альона
А можна заяву в електронному вступі відмінити?
Qaz
Для Альона: Можно! Электро-вступ - это фикция, не имеющая юридической силы. Никто слова не скажет.
Коментувати
Влада
А кто подавал к КИСИ? Какую туда надо папку и нужны ли конверты? И сколько копий каких документов? Помогите, пожалуйста
Я
на политологию в Донецке
Your Vitochka
•вступники не повинні бути віднесені до нижчеперелічених категорій осіб, що мають особливі умови вступу: випускники середньої загальноосвітньої школи, які нагороджені золотою (срібною) медаллю. ХТОСЬ МОЖЕ ПОЯСНИТИ???
Влада
Для Your Vitochka: Медалісти не можуть користуватися електронним вступом
Коментувати
Я
как вы думаете,с 715 баллами реально на бюджет пройти?
7
Для Я: легко
Уже не абитуриент((((
Для Я: смотря куда???
Я
Для Уже не абитуриент((((: на политологию в Донецке
Коментувати
да
Скажите, за конкурс исторический "Лелека" можно получить дополнительные баллы?
Хімік
Для да: Та за этот конкрус тебя сразу на бюджет в могилянку примут! Без всяких баллов. Ну а если реально, то НЕТ КОНЕЧНО ЖЕ.
Коментувати
Galinka
Допоможіть будь ласка,у мене тут трохи не по темі запитання:якщо я подаю копії медичних довідок,то на них треба ставити печатку в поліклінніці чи вони просто будуть на місці завіряти?
Just
Для Galinka: я подавала в Чернівці - там на місці копії завіряли. думаю, в іншух ВНЗ так само
Влада
Для Galinka: Мед.справку нужно заверять в поликлинике!! Во всяком случае для киевских универов. Всё остальное заверяют на месте
Коментувати
.
Супер. Я вже не можу туди взагалі зайти. І навіть написати нічого в коментарях не можу. Таке відчудтя, що для мене зробили персональний БАН.
Сергей
"Шановний" пан Міністр! Перед тим як щось вводити нове с початку перевірте як працює ЕР, а потім заявляти що працює нормально. ЦЕ НЕ НОРМАЛЬНО!!!! Будуть з ВУЗів ректори бігати по вулицях і зазивати абутурієнтів, після гребаної електронної рееєстрації!!!!!!!!!!!!!!!! щоб не втратити роботу.! д.....би!!!!!!!!!!
Аня М
люди, скажіть будь ласка, а коли і де можна дізнатися кількість бюджетних місць в університетах????????дякую!=))))))))))))
Оксана
Для Аня ця інформація має бути на сайті кожного університету,ВНЗ у який я поступаю вже розмістив кількість державних місць.
Marfa
Для Оксана: в каком Вузе уже есть бюджет? респект Вузу...
Оксана
Для Marfa:в Івано-Франківському мед. університеті
Коментувати
розумниця
ваша система -отстой(ничего норм сделать не можете
Александр
Не знаю,господа,товарищи...я уже начинаю бояться подавать электронное заявление....ну их ,сам поеду,сам вручу и сам проверю,не верю я этим местячковым прохиндеям,в очередной раз Табачник будет отдуваться..ну что ж,надо было ему думать,прежде чем всяких троишников в базу пускать.
Qaz
Для Александр: Самое правильное решение! Пошли их с электро-вступом туда же, куда Азаров посылал!
Коментувати
Катерина
А я зарегистрировалась )) Заявление отправила и особых проблем не было =-)
qaz
Для Катерина: А ты поступила? :-/ :)
qaz
Да тут цензура на сайте... Мой комменты удаляют!
Коментувати
Ольга
А ПОЧЕМУ НЕ РАБОТАЕТ СИСТЕМА" КОНКУРС"?
Marfa
Для Ольга: Мне тоже интересно, система Конкурс заработает или нет?
Коментувати
Just
хтось вже подав заявку через електронний вступ? бо в мене пише "заповніть дані абітурієнта", а в мене там все написано:/
Вова
У мене загальний бал невисокий, але й далеко не низький 687б.
Alex
Для Вова: ДАЛЕКО не низький!
Коментувати
Вова
Ну скажи, як їх подати! У мене вибиває : НЕВДАЛА СПРОБА РЕЄСТРАЦІЇ уже 5-ту добу!!!!!!!
Килина
Для Вова: Плюй ти на ту систему, і їдь здавати звич шляхом.
Сашка
Для Вова: реєструйтесь за допомогою поштової скриньки Gmail лист прихадить в папку спам практично одразу
Сашка
реєструйтесь за допомогою поштової скриньки Gmail лист прихадить в папку спам практично одразу
Коментувати