Абітурієнтам не радять користуватися електронним поданням документів

Голова Центру освітнього моніторингу Павло Полянський не радить абітурієнтам користуватися електронною формою подання документів до вищих навчальних закладів

Абітурієнтам не радять користуватися електронним поданням документів

Про це екс-заступник міністра освіти Павло Полянський заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Зокрема, він зазначив, що сьогодні в Україні стартувала вступна кампанія, і що цього року запроваджено експеримент з електронної подачі документів для вступу.

При цьому Павло Полянський зауважив, що не радив би вступникам покладатися на електронну систему вступу. Він пояснив це тим, що ще тиждень тому лише 10 відсотків вузів України були готові для прийому документів в електронному вигляді і навряд чи ситуація кардинально змінилася протягом останніх днів.

Крім того, Полянський зазначив, що електронна подача документів до вищого навчального закладу не внормована законодавчо, про що, зокрема, свідчить відповідний судовий позов щодо її функціонування з боку громадських організацій.

     

Також детально не визначені всі моменти, пов’язані із електронною подачею документів, наприклад, терміни, упродовж яких приймальні комісії повинні повідомляти вступнику про реєстрацію його електронної форми, що може мати для абітурієнта негативні наслідки.

"Я б радив подавати документи на паперових носіях", - зазначив голова Центру освітнього моніторингу.

Крім того, Полянський порадив абітурієнтам "дуже пильнувати" за рейтинговими списками, які будуть вивішені навчальними закладами за результатами відбору, і навіть фіксувати їх на відео мобільного телефону, щоб не повторювалися випадки минулорічної вступної кампанії, коли людина з високим рейтингом "спізнювалася", тому що приймальна комісія додзвонювалася раніше до вступника, який мав рейтинг нижчий, і зараховувала його.

У проблемних ситуаціях Павло Полянський порадив звертатися до голови приймальної комісії вузу, на "гарячу лінію" Міністерства освіти та до громадських організацій, що проводять моніторинг вступної кампанії. Причому це стосується і випадків, якщо в приймальних комісіях будуть "агітувати" вступника відразу писати заяву на платну форму навчання, що не передбачено умовами прийому.

Як повідомлялось раніше, керівник проекту "Правова підтримка забезпечення рівного доступу осіб до якісної вищої освіти в Україні" та викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія" Інна Совсун зазначила, що система електронного вступу викликає серйозне занепокоєння, адже вона не була належним чином випробувана, що вже створює передумови для можливих ускладнень під час вступної кампанії.

За словами І. Совсун, юридичний статус електронної заяви на сьогодні не є визначеним.

"Зважаючи на юридичну неграмотність постанови щодо електронного вступу, для захисту прав абітурієнтів та убезпечення порушення їхніх прав ми звернулись до суду з тим, щоб суд скасував постанову як таку, що порушує чинне законодавство у сфері освіти. Перше засідання призначено на 12 липня. Відкриття провадження у справі підтверджує, що підстави для скасування постанови дійсно є, саме тому ми наполегливо рекомендуємо абітурієнтам подавати документи особисто і не сподіватися на систему електронного вступу", - сказала Інна Совсун.

УНІАН
01.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алина
не може зареєструватися на електронну подачу документів. при повторній спробі пише *На жаль, вказаний LiveId недоступний*. ті при кожній новій спробі те саме. що робити?
Вікторія
як зайти в свій каб.?? вводжу логин, пароль, а потім не заходить а зверху висвічується той логін і так залиш та стор на якій звернення Д.Табачника
Chels
http://ez.osvitavsim.org.ua здесь регистрироваться
катерина
Підскажіть будь ласка сайт де реєструватися для електронного вступу.
Олектандр
Люди добрі,підкажіть будь ласка,приписне свідотство до призивного відділку потрібно одразу при вступі,чи потім після вступу!Люди добрі,підкажіть будь ласка,приписне свідотство до призивного відділку потрібно одразу при вступі,чи потім після вступу!
Аля
Для Олектандр:знаю,що приписне потрібне при подачі документів у навч. з-д,також знаю ,що юнакам 1995р.н. і молодшим не потрібно,але мусиш взнавати у приймальних к-ях -можливо деякі вузи змінюють правила вступу під себе!!!
Коментувати
Таня
Ще одне питання:чи можу я вже подавати документи у ВНЗ,якщо не відомі результати апеляції?
Таня
Скажіть будь ласка,я подала на апеляцію з укр.мови та літ.,якщо мій результат змінили,то його змінять на персональній сторінці і там зазначать чи взагалі результат змінили,чи як ця відповідь буде?і коли?
Екатерина
Для Таня: ,нет..прийдеться ждать пока не будет известно.
Коментувати
Аля
В один вуз подається один пакет документів(маєте при собі всі оригінали і копії цих оригіналів і тоді прийомна завіряє своєю печаткою копії оригінали забираєте і таким чином ідете ще у 4 вузи.На оригіналі сертифікату вузи ставлять відмітки де ви вже здали документи.Де вас зарахують туда даєте оригінали.Фотки в один вуз 6 штк.Взаяві зазначаєте бюджет,контракт,стаціонар,заочно,екстерн все ,що кому потрібно,можна і все одразу,також зазначаєте і три напрямки(факультети)і так у кожному вузі.Другу сесію треба пильнувати-вона для своїх...Ще питання є?І взагалі я не нап.англ. мені не зарах.2 бали 1 не дали обіцяний вийшло 122,5,а тут всі пишуть,що мають високі бали,але бачу ума не дуже,ще один доказ того,що ті хто добре вчиться згодом добре працює (нюанс)на тих хто не вчився!!!Щиро удачі Всім!
man
Для Аля: Ти не набрала 124? Чому тест ж був легенький...
Я
Для Аля: 6 фотокарток потрібно на кожен факультет а не ВУЗ.
Аля
Для man:Тебе дивує мій результат?! По моїх коментах і не скажеш,що тупенька...А я й справді не така.Ще один доказ того,що ЗНО не факт!!!Був не мій день,обставини і таке інше...Але я все одно буду крутим юристом,я це знаю і, думаю,Ти зі мною погодишся.
Коментувати
Лариса
Додадок до сертифікату ЗНО (тобто бали) необхідно робити в одному екземплярі чи для кожного ВУЗу?
Wolf Haley
Я розчарувався в Електронному Вступі. В меню подати заяву немає всіх університетів в які я планував подавати, навіть міст всіх нема. А Табачник ше каже шо немає ніяких проблем з системою.
Юля
Для Wolf Haley: Повністю з тобою згідна ((((((((
Коментувати
as
Можна подавати копію медичної довідки ?Чи потрібно її завіряти нотаріусом ?
Андрей
Для as:копії медичних довідок треба завірити в лікарні.
Валера)))
Для as: Копии медсправок заверяют в ПРЁМНОЙ КОММИСИИ УНИВЕРСИТЕТА, либо в поликлинике при университете. Это вам скажут уже в приемной коммисии
Wolf Haley
Для as: сертифікат з ЗНО тільки треба завіряти, а медичну довідку не треба.
Коментувати
Маша
Я так зрозуміла, що копії документів у нотаріуса завіряти не потрібно. Це будуть робити вже у приймальній комісії?
саша
Невдала спроба реєстрації могла бути викликана наступним: Прізвище, або ім’я, або по батькові, що містяться в указаних вами сертифікатах ЗНО та атестаті про повну середню освіту не співпадають. Або Ви зробили помилку при введені даних, або Вам треба подавати заяву особисто до прийомної комісії вищого навчального закладу у комплекті з відповідними документами. в чому проблема, підкажіть будь ласка
Студент
Для саша: У мене те саме. Можливо, тому що немає результатів за остааній тест - хімію? Чи у тебе є вже усі тести?
саша
Для Студент: я вже зареєструвався
Студент
Для саша: А я - ні. Пише те, що й раніше. Ти як зареєстувався?
Коментувати
Масяня
я не могу зайти в личный кабинет(( Кто знает в чем проблема????
333
У мене 730. В КПІ куди можна на бюджет пройти?
з КПІ
Для 333: ТЕФ, ФЕЛ,РТФ,ІЄЄ - 100:, ФПМ,ФІОТ,ІПСА,ФТФ - 95%
Коментувати
Vitalik
підкажіть будь ласка,куда краще поступати на прикладну інформатику: у львівський університет ім.І.Франка чи в київський національний університет ім.Т.Шевченка????
Рома
Для Vitalik: КНУ ім. Т. Шевченка
SASHKO
Обидва внз хороші! Львів - цікавіший!
Коментувати
Анастасия
кто куда поступает7
Julimia
Жодних проблем із «Електронним вступом 2011» немає – Дмитро Табачник
пИХТО
Для Julimia: Брешет
Коментувати
Татьяна
чому коли зареєструвавшись пише , що "сертифікат не підтверджений"??? але ж я зареєструвалась, в чому тоді справа....і жоден лист на електронний адрес не прийшов...
Маша
Для Татьяна: Просто повинні перевірити і підтвердити дані сертифікату. На сайті вказано: Перевірка сертифікатів ЗНО, отриманих у 2011-ому році, у системі «Електронний вступ 2011» розпочнеться 5-7-ого липня – одразу, як тільки всі цьогорічні учасники ЗНО отримають сертифікати. Залишається тільки чекати.
Коментувати
Ксения
І що ж тепер робити? Я перевіряла точність всіх даних кілька разів, повторно реєструватись не виходить, всі цифри ж ті самі.