В Україні можуть запровадити національний рейтинг вузів

Міністерство освіти спільно з експертами Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) та Світового банку пропонує Президенту Віктору Януковичу підписати указ про запровадження національного рейтингу вищих навчальних закладів.

В Україні можуть запровадити національний рейтинг вузів

Про це повідомив міністр освіти Дмитро Табачник, виступаючи на засіданні Громадської гуманітарної ради.

За словами міністра, експертами вже розроблено відповідний проект указу. При цьому пропонується, що вищі навчальні заклади, які обійматимуть перші 10 або 20 місць в національному рейтингу, зможуть додатково претендувати на місця державного замовлення.

Крім того, Д.Табачник повідомив, що "група експертів, в тому числі з СКМ та Світового банку, підготували заявки чотирьох вищих навчальних закладів України - Національного університету ім. Шевченка, Харківського національного університету ім. Каразіна, Харківської національної політехніки та Київської національної політехніки - до провідних світових рейтингів ВНЗ".

При цьому міністр освіти зауважив, що головною проблемою, чому це не було зроблено раніше, є те, що університети не хотіли подавати заявки через великий обсяг підготовчої роботи.

"Я думаю, що з першого року ми не проб’ємося на найбільш престижні місця, але ми перестанемо нагадувати анекдот, коли людина звертається до Всевишнього з проханням дати хоч один шанс в житті, а Господь пропонує йому для цього хоча б купити лотерейний білет", - сказав Д. Табачник.

УНІАН
01.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
А де Могилянка, ЛНУ ім.Франка, КНЕУ ? Чи пан Табачник навмисне не бажає бачити і слухати, що більшість дітей воліє вступати саме до цих вишів?
!
Для Петро: Отже дитину відправлю саме до Могили або до Львова.Так повинен бути менший конкурс при умові глибоких знань та нестандартних викладачів. Ну ще залишились КНУ ім. Шевченка та КПІ, але при умові рейтингу занадто високого - то може й не проскочити. А втім - діти та їх батьки САМІ знають що й до чого. Рейтинг існує мережевий.
Коментувати
leox
Малося на увазі що ВАК офіційно виставив такі вимоги до дисертантів
leox
табачник не в темі - основна вимога світових рейтингів - наявність публікацій в рецензованих журналах. А у нас їх фактично немає, потрібно років 5-10 щоб вони появилися при відповідноум механізмі стимуляції. Наприклад має бути вимога - для кандидатів наук - 1 публікація в Scopus, докторів наук - 5 публікацій в Scopus. Для отримання доцента - 5 публікацій в Scopus, професора - 10 пукблікацій + індекс Хірша - 2. і зменшити учбова навантаження на працюючих у науці викладачів до 200-300 годин. От тоді через 10 років можливо хтось із наших вузів буде у світовому рейтингу
I.C.WIener
Для leox: 100%!
Коментувати