Закон про вищу освіту: молодь та опозиція не вірять у компроміс

Низка студентських та молодіжних організацій скликає пікет під стінами Верховної Ради, аби завадити ухваленню цього документу

Закон про вищу освіту: молодь та опозиція не вірять у компроміс

Напередодні парламентських слухань щодо законопроекту "Про вищу освіту" виконувач обов'язків голови парламентського комітету з науки та освіти, депутат від Партії регіонів Максим Луцький заявив, що документ був погоджений міністерством освіти з ректорами більшості українських ВНЗ.

Луцький також категорично спростував закиди члена комітету від опозиції Лесі Оробець у фальсифікації рішення про схвалення проекту закону та підписанні його відсутніми в парламенті депутатами.

"Брутальні підробки"

Однак голова підкомітету з гуманітарної освіти, науки та інформатизації від "Нашої України" Олесь Доній також підтвердив, що винесення законопроекту на голосування відбулося через "брутальні підробки з боку партії влади" та за відсутності кворуму на засіданні комітету, повідомляє Deutsche Welle.

Доній зазначив, що на цьому засіданні не було жодного представника опозиції. А саме засідання тривало кілька хвилин "за фізичної відсутності багатьох провладних депутатів". "Цей документ робився десь "на коліні" без врахування не лише думок представників опозиції, а й без обговорення під час самого засідання", - наголосив Доній.

Проти дорожнечі в освіті

Тим часом організатори акції протесту заявили, що до неї долучилося п'ять найпотужніших молодіжних організацій, які восени вже виводили на вулицю тисячі студентів.

Лідери цих структур зазначили, що наразі акція матиме попереджувальний характер. Вони вимагають відхилити законопроект "Про вищу освіту", скасувати рішення про 40-відсоткове скорочення навчання за кошт держбюджету та збільшити студентські стипендії до прожиткового мінімуму. Вони виступають також за "реальну автономію вищих навчальних закладів".

Освіта.ua
31.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
03
Для (((((((((()))))))): Обое рябое - шо те, шо эти... Дяка однакова... За 20 років надія з*явилась лишень 2000, коли Ющенко видав:"шлях до електорату лежить через його кишені",почавши виплати зарплат... Інші ж зрозуміли його вислів БУКВАЛЬНО, що й призвело до теперішніх проблем в суспільстві... Хіба ні?