Києво-Могилянська академія може стати коледжем

Норма нового законопроекту "Про вищу освіту", в якій статус вишів визначатиметься винятково за кількістю студентів, які там навчаються, призведе до позбавлення Києво-Могилянської академії статусу університету

Києво-Могилянська академія може стати коледжем

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний.

Він пояснив, що у законопроекті "класичний" університет визначається як такий, де за денною формою навчається не менш як десять тисяч студентів, а "профільним" може називатися той вуз, що налічує не менш ніж шість тисяч студентів. Водночас у Києво-Могилянці їх майже удвічі менше.

"Кількісно-профільний підхід в законопроекті, який зареєстрований його авторами Єфремовим, Луцьким та компанію, суперечить здоровому глузду. Адже за цією класифікацією Могилянка не може називатися навіть академією, і підпадає під категорію коледж. Утім, це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія", - сказав Є.Стадний.

Він також додав, що відповідно до статусу вузу може скоротитися і фінансування.

     

Відтак, студентська колегія НаУКМА має намір підтримати акцію протесту "проти подальшої комерціалізації вищої освіти та тотальної корупції у системі", що призначена на 31 січня.

Окрім скасування вище згаданого законопроекту "Про вищу освіту", вихованці Києво-Могилянської академії вимагатимуть від урядовців припинити чинити тиск на університет і затвердити його статут, в якому записано докторську школу та PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій студентами та багато інших речей, зокрема права вузу складати самостійно свій штатний розпис.

Також в академії виступатимуть за повернення автономії вишам.

"Ми хочемо реальної автономії університетів не у вигляді міністерської чи ректорської диктатури, а дієвої системи демократичного самоуправління за широкої участі студентів та викладачів", - резюмував Єгор Стадний.

Нагадаємо, як повідомив народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький, ухвалення нової редакції Закону "Про вищу освіту" стане одним із першочергових завдань цієї сесії Верховної Ради. За його словами, проект нової редакції Закону України "Про вищу освіту", порівняно з чинним, враховує сучасні параметри розвитку вищої освіти, її інтеграцію до європейського і світового освітнього простору.

У свою чергу, президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт розкритикував проект закону "Про вищу освіту" зазначивши, що запропонований Міністерством освіти проект закону "Про вищу освіту" сприяє подальшій деградації науки та освіти.

УНІАН
21.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абітурієнт
Могилянка - найсильніший вуз України з багатьох наук, також єдиний, що справді продовжує традицію українського навчання та береже українську національність. Якщо його зроблять коледжем, я їду з цієї країни.
гена
І звідки викладачі знають про ринкову економику? Може про неї колись прочитали у Брежнева в томиках? А я після них не можу конкурувати на ринку праці Тому у Макдоналдзі ласощів не вистачає на таці. Бо зовсім не бачу ніякої користі від своєї освіти Куди оцей дерев»яний диплом сьогодні подіти. Мріяв у банку заробляти гроші економістом. Але у мене тільки шлях працювати таксистом. Щось ви на лекціях тарахтіли про політичні свободи- Їхали б краще подалі лікувати печінку в Мінводи. Приватні компанії не звертають на резюме інтересу Це призвело до важкого психічно-вербального стресу. Співали з кафедри суспільних наук дударі Як легко порину у відносини бізнес-середовища От і пірнув у суспільне життя де беруть хабарі Так пізнаю ...
Олексій
Дивне відчуття... ...все починається з найстарішого ВУЗу України....народ сліпий...йому ні до чого немає діла....та і не тільки наш...він не здатен підняти свою голову від насущних проблем, "мєлочєй жизні"...хлєб да водка,да...істинно тваринні потреби..та все інколи закінчується....точніше завжди...навіть погане...скоро стіна із ненависті завалиться. мітинги нічого не дадуть.мирні мітинги...пора вже діяти і кидати менше гучний заяв.просто діяти.
Рома
Для Олексій: КМА - не старейший, а один из самых молодых украинских вузов. И то, что они присвоили себе имя некогда существовавшего вуза, не делает КМА старше. Также как и желание некоторых новообразованных украинских университетов отсчитывать свой возраст с момента образования церковно-приходской школы или ремесленного училища, которые когда-то существовали на их месте.
Коментувати
Вася
Позакривайте всі нормальні привітні вузи, в держаних введіть тільки контракте навчання , і завтра всі " барани" отримають вищу освіту і будуть керувати обдарованою молоддю, які не мають грошей на навчання!
К-124
Для Вася: Чому ж завтра, вони вже сьогодні рулять, нардеп Луцький, наприклад :)
Ирина
Для Вася: В частных вузах образование не может быть полноценным. Разве за ваши деньг вам могут поставить плохую оценку? Там преподаватели не заинтересованы в знаниях студентов, ведь они работают "по-совместительству".
Коментувати
Могилянець
Ну все як і треба. Табачник - це людина системна (не дарма ж він до псевдоподполковника дослужився, не будучи жодного дня в армії), відповідно і його заходи носять такий характер. Могилянка для нього - приклад власної поразки, ВНЗ, що відповідає світовим стандартам, до того ж і хабарів не бере, - ну як таке може бути в "табачній" країні (?), але я все одно за Могилянку, і нехай цей "аспєрант" нашої "проффесури" усвідомлює, що таких чимало, а його дії не залишаться без відповідної огласки.
3
Для Могилянець: ГРОМЧЕ И АКТИВНЕЕ КРИЧАТЬ СЛЕДУЕТ! ВАС, МОГИЛЯНЦЕВ, ПО ВСЕМУ МИРУ МНОГО - ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ!!!!!!! "КТО ПЕРЕСТАЁТ БОРОТЬСЯ - ТОТ ПРОИГРЫВАЕТ!", НЕ ТАК ЛИ!??
Ирина
Для Могилянець: В Могилянке не берут взяток? ХА-ХА-ХА!
Могилянець
Для Ирина: а вы в Могилянской академии учились хоть? или можете назвать конкретный случай со взятками? писать подобные обвинения без оснований - крайне по-хамски с вашей стороны.
Коментувати
К-124
Банальна помста капралу-Гавриличу-Табачнику за те що "із міліона свинопасів знайшовсь-таки один козак"
1
и нашо этой стране грамотные инженеры-учителя-врачи-учёные? После мажоров гавно выносить и быдло сумеет.