Академічна доброчесність — поняття, що базується на 6 простих та зрозумілих цінностях: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність та відвага. Повага до власної думки починається з поваги до думок інших, а повага до власного тексту — з поваги до чужих.

Чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці постулати є основою чесного функціонування спільноти довіри, взаємоповаги та честі.

 
 

Конференція «Академічна доброчесність: практичний вимір» — це можливість підсумувати здобутки освітньої системи України, узагальнити успішні практики в питаннях академічної доброчесності та якості освіти, а також проаналізувати, які стратегічні та практичні зміни варто здійснити для побудови якісно нової системи освіти України.

Під час панельних дискусій та роботи в секціях учасники предметно та детально обговорять напрацьовані матеріали та їх імплементацію, а також поспілкуються з українськими та іноземними колегами для продуктивного обміну досвідом.

Конференція проводиться Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP спільно з антиплагіатною компанією Unicheck Україна, Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Заплановано участь у конференції міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та профільних заступників, Голови новообраного НАЗЯВО Сергія Квіта, представників ДСЯО та профільного комітету ВРУ з питань освіти та науки України.

 
 

*Участь у конференції безкоштовна за умови попередньої реєстрації!

  • Тріша Бертрам Галлант, представниця наглядової ради Міжнародного центру академічної доброчесності (Канада, США)

  • Енн Доморад, старша керуюча закордонними представництвами та програмами Американських Рад з міжнародної освіти (США)

  • Девід Шмідт, Директор центру прикладної етики університету Ферфілд (США)

  • Стан імплементації Закону України «Про освіту» у контексті розвитку культури академічної доброчесності та забезпечення якості освіти

  • Розвиток культури академічної доброчесності у закладах середньої освіти

  • Презентація та обговорення результатів дослідження рівня обізнаності та стану академічної доброчесності в університетах-учасниках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP «Мотивація до навчання як визначальна умова академічної доброчесності»

  • Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки академічної доброчесності

 
  • Результати фокус-групових досліджень батьків та вчителів, сфокусованих на темі особливостей освітнього процесу, які впливають на рівень академічної доброчесності у закладах середньої освіти України

  • Методичні та навчальні матеріали з академічної доброчесності для закладів середньої освіти

  • Упровадження сучасних програмних рішень для розвитку академічної культури, боротьби з академічним плагіатом та забезпечення якості освіти".

У рамках конференції відбудеться презентація спеціального видання міжнародного журналу SCS Journal «Academic Integrity in Transitional Societies», присвяченого академічній доброчесності як міждисциплінарному поняттю, що впливає не лише на розвиток освіти та її ціннісні орієнтири, але і на суспільство, котре опирається на систему етичних норм, цінностей та принципів, загалом.

 

*Участь у конференції безкоштовна за умови попередньої реєстрації!

Тріша Бертрам Галант, Член Правління Міжнародного Центру Академічної Доброчесності.

Детальнiше…
 

Чи знаєте ви, скільки українських студентів і науковців не дотримуються академічної доброчесності? Давайте розглянемо не лише методи боротьби із плагіатом, але й кому та навіщо це потрібно.

Читати далi…